Posao: IT Service support - Njemački jezik

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Ragnarok, Nov 15, 2019.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Jedino da probas one freelancer sajtove. Ali je ova kriza udarila i tu. Slabo da ima šta lakše za lagane pare :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sjever hrvatske prazan a sve im povoljno za biznisa, evo ih sad puna austrija, i iz njemacke dolaze u austriju.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Migrira ko gdje stigne, tesko je sad zaustavit. Ali eto i prirodno je kažu, mada nisam bas siguran da je prirodno u ovolikoj mjeri :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    MA buraz sama cinjenica da su guzve ispred ambasade, cisti egzodus
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    ja znam jako dobro i njemački engleski ali sam prilično tanak što se tiče IT. Može li se išta naučiti brzo ili skontat kroz rad?
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Treba ti bar 6-12mj da pohvatas osnove i da mozes konkurisati na neki internship. Nakon 6mj ako imas dobrog mentora da onda probas neku junior it poziciju.
    Btw dosta firmi u Njemackoj sada nude hybrid, ili full remote IT Support poslove. Znaci Njemacka plata a radis u BiH. Win-Win
     
    nFare likes this.
  7. nFare

    nFare Komšija

    Jest, samo ih dosta u zadnje vrijeme ne daju "njemačku platu" nego koriste blagodeti zemalja drugog svijeta, pa dobije nešto između. Imam par primjera poznanika sa lošim iskustvima, nepoznavanja ugovora i generalno nemogućnosti/nepoznavanja mogućnosti tužbe ako se uredno ne plaća. Generalno ipak treba dobro provjeriti legitimitet firmi na čije se oglase prijavljuje.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I traze u banana drzavama da ustede, logicno.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jaran trazi PHP deva, ako ima ko, kaze ima posla, plasit cete se para :D

    A ja bi imao posao za linux sys admina, medior moze, a i neko za licence and asset management. Samo da naglasim, ne vodim ja intevjue, ja mogu samo preporuciti.
     
    nenji_avero likes this.
  10. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Je li remote rad u pitanju, ova php dev pozicija?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da moze remote.
     
  12. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ako hoćeš cibni mi kontakt tog jarana, da ga spojim s mojim jaranom :)
     
    Qler likes this.
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako je kome interesantno, partner s kojim sam radio prije par godina mi se javio da traže nekoga voljnog da se preseli u Njemačku.

    39.000 € bi bila godišnja plata, oni bi se pobrinuli za avio kartu, VISU, smještaj prvih 8 sedmica i pomoć oko svih dozvola, zdravstvenog, itd.

    Traže:

    Onsite/Fieldservice/Printer/Datacenter Technician

    – Provide technical support to end users either customer site or in field service
    – Desk side support and PC break/fix including administration
    – Manage user accounts via Active Directory
    – Log your approach and your solution to problems in a ticketing system
    – IT background and passion for IT
    – Good German and English skills
    – Optional: driving licence

    Pošaljite privatnu poruku ako imate nekog na umu za detalje.