All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Hajd makar nama ulje ne curi ispod. Ovo što škripi, problem je u krutosti. Dzaba lubrikanti ako je mekano.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  3. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ni kod mene, vozim bez ulja.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jao startova, klizeci sa obje strane :D
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Old school trolls, since 2006
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    370KM ulje i filter ulja u Mercedesu za CLS-a.. plus ostali filteri :D plus novi antifriz.... od tecnosti ostalo jos ulje u mjenjacu...
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije to nista za CLS. Toliko je otprilike i za CLA. 500-550KM je "mali servis", zavisno koji su filteri na redu.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gledam danas CLA 1.3 benzin, 100kW, 102k KM... pa jebo majku, preskupo...

    Jos cu kod njih servis mjenjaca odraditi, garantuju 120k pa da i to sredim, i onda cemo vidjeti dalje. Trebao bi nosace motora i mjenjaca mijenjati, jer su mu fabricki, kazu u servisu da su zreli za zamjene.... Ali to cu kod svog majstora...
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kad budes taj cla prodavao mozes komotno dodati refurbished u naslovu
     
    Qler likes this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, uzeo sam ga, hocu da ga sredim ko sebi :D nadam se da ce da potraje. Bar dok se kreda ne otplati :D 8 godina :D Al mozda odradim neku rekalkulaciju kad otplatim stolariju, pa se to smanji.

    U svakom slucaju, hocu da ga sad dovedem u tip top stanje, koliko mogu, kao i svako auto koje sam imao, pa da onda, nadam se, ide samo redovno odrzavanje...
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ti si hrabar covjek
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D sreca prati hrabre i lude :D

    A ne, sta cu, necu ga zapustiti, pa kao one F10 sto sam gledao, sve go leš. Nije majstora vidjelo nista. Debili pokupovali auta i ne znaju za odrzavanje. Hvala bogu dok mogu, odrzavat cu ga, ako se desi da ne mogu, prodat radije nego voziti groba...
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. kio

    kio Komšija

    Jesi li uzeo kasko osiguranje za CLS? Isplati li se to, dok je pod kreditom mislim da bi ti bilo pametno, krenes samo od stopki koliko kostaju?
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kad bude registracija uzet cu ono kao neki mini kasko.. pokrije par milja stete... Onaj klasicni se ne isplati za ovako staro auto
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ti si haman uzeo od nekog dunđera. Ta premium auta ako nisu odžavana su prava glavobolja.
    Mi škodu uzeli 2022, evo prešli 35k, osim malog servisa nije mehaničkog kvara na njoj bilo (doduše bila je samo tipke komande volana - čovjek mi reparisao flat špulne). Škoda zaokružila 370k.
    Jedan vlasnik, auto redovno održavao

    Kada vidim raspala auta sa 260k, volan ofucan, izlizane tipke, zapitam se koliko su ta auta onda prešla.
    Kod nas duster rentani 2018 godište sve tipke izlizane kao da je taxi bio, a na satu 180k.
    Jesu li to toliko loši materijali da se auto nakon 100k tipke izližu, sjedišta rasture ili se uveliko vraćaju kilometraže.

    Auto sa 370k a izgleda bolje od pola Octavia sa pika ispod 150k.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Last edited: Dec 10, 2023
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja za pet godina prešao 37k :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nije dunšer, auto je realno dobro, samo ja hoću da sredim stvari sa godinama koje su došle. Nema on nikakav problem veći. Redovni servis je rađen an 190k sad je na njemu 1998, al ja hoću, servis mjenjaš rađen na 90k, sad je vrijeme... Zamijenio mu i antifriz, hoću i nosače motora i mjenjača da mijenjam... Platio I'm da mi kažu sve šta je pri kraju da se mijenja. Ne žalim i nije mi mrsko. Skršit ću para al ću ga imati dugo i ne želim da žalim što sam uštedio par stoja...


    [​IMG]

    [​IMG]


    Ovo je na 17kama zimskim, ljetne su 20''
     
    kvaju likes this.
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Čuvaj ti pare kad se tu nešto pokvari, a imam osjećaj da ćeš se hvatati za glavu i spominjat lijepog mondea.
    Opet ti govorim, uredu je da tako auto izgleda za navedenu kilometražu, ipak je i premium. Nego mi nije jasno za ove oglase. Pola auta izgleda kao da su vraćena 500k.
    Ja se bojim tih premiuma, zadnji mercedes koji bi kupio je ona E-Class W211, poslije toga teško da bi šta smio kupovati.
    Ustvari ja sam čovjek od tačke A do tačke B. Nek je samo žena sretna, kod mene lanac sreće ide ovako (sretna žena, sretna punica, sretan ja :D)
    Dobra limuzina, ti i Selvin ste meni pravi znalci. Merc je ipak nešto posebno što puno govori o psihologiji a ima to veze sa stilom i elegancijom.
    Što bi komšija automehaničar rekao, tačno znaš kakav psiho profil leži iza određene marke auta, naravno bez potpunog generalizovanja ima izuzetaka ali veoma rijetko.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Jebi ga, u Mercedesu kazu da je dobar. Ima servisnu historiju, zna mu se sve bukvalno do mene, svaki vlasnik i svaki servis. Neke stvari ce vjerovatno otici, ipak je 2010 godiste, ali nadam se da ce se moci napraviti. Opet, ja sam realan, ne ocekujem da kupim auto staro 14 godina, ma koliko bio premium, da je bez gresaka. Samo se trudim da ih sto vise preduhitrim. Ako ustedim sad na ulju, mogu sjebati npr DPF, ili ako ustedim sad na nosacima, mogu sjebati ostalo na podvozju... Nekako gledam da je odrzavano sve i "hope for the best" :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    A nije los ni na 20'' :D
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Na ulju se štedi tako što tražiš odgovarajuće za manje novca, a ne što naspeš bilo koje od manje novca, eh sad to ne mora biti neka velika ušteda, ali važno je da je ulje odgovarajuće. I da se ne vozaš na kratkim relacijama svakodnevno. A nosače zamjeni zbog sebe jer je velika razlika kad su ispravni i kvalitetni. Lemforder broj jedan i sve ostalo tri klase ispod.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk