All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neki dan sam na 4,5k dosadno mi bilo i skoknrm do garaže da se zabavim

    @dams82 4.0 je stvarno mizerija
    Dmr na aparatima

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To i vi vozite 5.0 i jace motore ?
    :D
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zato je Octavia najprodavaniji family car u Evropi zadnju deceniju, vjerovatno zbog kurbli :)
     
    Last edited: Jan 2, 2024
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Kad se sve sabere i oduzme jako sam zadovoljan, juče se spustio do Dubrovnika na kafu, pa se vratio u Trebinje, jutros krenuo nazad, svratio u Stolac pa svratio do Mostara pa Jablanica na ručak i onda na autoput, derao do Zenice i onda opet laganica po ograničenju kući. A zadnjih 4000km od oktobra (poništio mi se brojač kad sam mjenjao akumulator) prosjek je 5,0L/100km,to je kombinovano.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sad računao sa jaranom, do njega u njemačkoj i nazad cca 2600km, sa vinjetama i svima oko milju maraka mi treba, računao 7 da troši otvorene, da vozim po ograničenjima do njemačke :)

    Možda malo manje, al tu je negdje.
     
    dams82 likes this.
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gorivo da sipas u njemačkoj 300€, dvije vinjete 26€ do sedmice, dva tunela cca 40€ oba pravca, hrvatska autoput 20€ tamo amo dakle cca 400€.
     
  7. kio

    kio Komšija

    Da se ne lazemo :D
     
    Qler likes this.
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja, plus je eni Slovenci sa vinjetama...
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ma jeftinije su karte za avion

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Vinjete su uračunate obje, austrijanci su digli svoje al nešto sitno skroz. Imaš još Bosnu ako ideš preko BL 7km tamo amo
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    I Sarajevo - Zenica sjever dva puta po 7

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa eto, tu sam onda negdje, trebao bih 7 dana, al ako ostanem dan duže još 15 ojra Slovencima.

    Ma kakav avion pored mečke :) moj burazer prošle godine do Kemera sa C klasom, mogu i ja do Heilbronn :) sa CLS :)
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    Ma naravno, ja se samo šalim. Sretan put aBd... Uostalom Mercedes će se u njemačkoj osjećati kao kod kuće

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Trošit će on i manje autoputem, rasterećena masina. Hajde šta fali i da je vraćen za 300k, nije to za V6 ništa.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i milion je malo za njega :)
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja odem u Belgiju i nazad za 600km avionom.
    Ko se voli voziti super, ali tolika vožnja po auto putu je za mene mučenje.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    EL NINO CFC and Reznor like this.
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Bitno je da mahala vidi sta vozis, posebno su mi interesantni oni sto iz Svedske dodju autom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sa 3-5 clanova familije, i ako ti treba auto svaki dan tamo gdje ides, isplati se ici autom i 2000km u jednom pravcu.
     
    dams82 likes this.
  19. selvin

    selvin Moderator

    Sta znaci isplati se? Mucit se u voznji 30h u jednom smjeru, i nazad jos toliko. I dok nadoknadis san i umor, taman zaokruzi na izgubljenih 4-5 dana. Ako ti 5 dana odmora vrijede tu ustedu od par stotina eura onda ok. Necemo ni spominjat ledja i noge nakon 30h voznje, taman da se vozis u najnovijoj S klasi sa zracnim ovjesom.
     
    p4ja likes this.
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sve zavisi gdje ides, na koliko dana, koliko ljudi, treba li ti auto tamo gdje ides itd. Da odemo u Bosnu avionom, platili bi puno vise, ustedili bi 5-6 sati jer na aerodrom treba dva sata ranije, pa dok izadjes, pa opet treba neki prevoz do mjesta gdje ides osim ako ti je aerodrom pred kucom. Kad dodjemo tamo htjeli bi obici rodbinu, gradove, znaci ili rentat ili opet neko treba glumit taksistu. I to sve sa malim djetetom. Meni licno je autom puno lakse jer imas slobodu. Uvijek mozes svratiti negdje, odmoriti. Ako je bas daleko, bookiras prenociste na pola puta i rijeseno, kao da se mora voziti konstantno.

    Avion bi nam se isplatio da idemo turisticki u neki hotel i da necemo daleko od njega.
     
    kvaju and dams82 like this.