All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    316i je 1.6, tako da o dizelu prica sigurno.

    A i „premiuma“ je 99% cadjavaca kod nas.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam stvarno @kvaju sto ti to treba.

    BMW dizel, u BiH, tih godina..

    To mozes jedino kupiti ako kupujes od brata ili druga, a i to rizikujes da se ne posvadjas poslije s nekim :D
     
    dams82 likes this.
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    A kralju prodat ću ga ako ne bude to to, provjerit će se svakako prije kupovine sve.

    Izludi me vise ovo gledanje auta, niti jedno nisam vozao, a mišljenja malih milion. Skoda Octavia i BMW e90 su mi pored Mercedesa C200 neka auta sto sam suzio gledat, i to je to.

    Kada bi sutra našao sva 3 po PS-u, dakle u idealnom scenariju, uzeo bih BMW jer mi se najviše sviđa, dojam ukupni ostavlja na mene najbolji. Dakle ćeif.

    Sutra kada dođe vrijeme za kupovinu uzimat će se jedan od ova 3 aBd koji bude u najboljem stanju.

    Skok sa sadašnjeg auta na bilo koji od ova 3 je space shuttle, tako da ne bježim ni od jednog.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Octavia je tu uljez, i to i po klasi automobila, a i proizvodjaca...
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Onda kupiš tog najjačeg i sretno.
    Benzinaca nema,.mada 95% vožnje po mostaru, po meni nije auto za to, ali eto, ako ti se sviđa..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije, 2.0 je i on, samo su nekad davno bili 1.6, mislim cak u EURO4 doba. Sve od 2012 ovamo bi moralo bit 2.0. Narocito u trici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam ja kralju to sve, ali ja zbog tebe govorim.

    Pa prvi ja vozim BMW-a i ne govorim ti to zato što ne volim tog proizvodjaca.

    4 oci otvori sto se kaze kad budes kupovao, sve zivo i svaku sitnicu pogledaj.

    Ja sam znao i po 3.5h nekoliko puta ici bas do Hercegovine jer su tamo bolje ocuvana auta, ali u vise navrata pojeo govno i bacio pare za gorivo i dan potrosio.

    Ljubuski, Citluk i sl, ima opasnih prevaranata u tim predijelima, auto picnuto na slikama, cak i uzivo.

    Zato ti kazem, 4 oci otvori i sretno.
     
    dams82 and kvaju like this.
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prica o E90 iz 2010., na kalendaru je 2024., davno je to bilo :D

    Cak i F30 316i je bio 1.6 do 2015.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro pobrkao sam godine, al u F30 je bio onaj Prince turbak, Pezoov.

    Cim je reko ista kubikaza, pomislio sam ili 2.0 benzinac (a bilo ih je 316i) ili 2.0 dizel.

    116i je bio 1.6 ili 2.0 atmo, E87 ako se ne varam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prince je pola pezo pola benvej, katastrofa pouzdanost i to vise ovim benvej dijelom :D
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma isti klinac, samo longitudinalno postavljen motor, uglavnom nije platforma koju dijele Superb, Passat and Co, čim.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ni blizu istom.
     
    dams82 likes this.
  14. kio

    kio Komšija

    @kvaju, spominjes Octaviu u uzem izboru. Jesi razmisljao o RS izvedbi, dizlo (125 kw). Pretpostavljam da si bez porodice?
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Naravmo da jesu, imas MLB i MQB razlika samo u tome kako je motor instalisan.
    A PQ35/46 odnosno PL su samo prethodnici.
     
    Last edited: Jan 6, 2024
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Nebih RS, nema ih puno bar ovo sto gledam po oglasima.

    2 djece (5,8god)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    kio likes this.
  17. kio

    kio Komšija

    Koji je to budzet Kvaju u pitanju, do 15k?
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Tu negdje da


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Uzmi CLS :)
     
    kvaju likes this.
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Audi: A4 ili A6
    Skoda: Yeti Superb, ili Octavia
    VW: Passat ili Touran
    Mercedes: C klasa
    BMW: 320d (iskreno ja ga ne bih, mozda bih razmislio o xDrive varijanti, ali eto tu je negdje s cijenom :D)

    Moji u Svici imaju ovakav samo noviji jos, iste boje, benzinjara, rodjaci su slicnih godina kao djeca: https://olx.ba/artikal/54947869
    Isto ima i Subaru Forester, ali gdje to odrzavati, i poslije vjerovatno teze prodati, kao i ovog Outlandera.
    Takodjer vjerujem da ti se ne bi svidio Touran ili Yeti, ali eto mozda budu kome interesantni, isto tako ako te interesuju jos neki vanovi radi djece ja sam vozio 807, na slican fazon kao i C8, mada sad imaju 3008 i 5008, ali nisu klizna vrata, dok Sharan ima klizna.
    Mozda nije od pomoci, ali eto par ideja nek se nadje.

    Ja sebi planiram ganjati kakav automatik, mozda Q3, ne toliko zbog mene, jer A4 je super auto, vec zbog jednog clana porodice koji nikako da nauci voziti s rucnim mjenjacem, ali tvrdi da je s automatikom lakse :D
     
    Last edited: Jan 6, 2024
    Reventon and kvaju like this.