All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Ovo druže isto, jesi siguran da su ovo dva različita lista?

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Može alternator, može remen škripat neko vrijeme na hladno, ali džaba dok ja ne bih čuo uživo.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    prva slika 18.januar 2024.godine druga slika s prstom 23.januar 2023.godine.

    Po slobodnom osjećaju ja bih rekao da sad bolje koči, ali to može biti confirmation bias.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ja u ovo ne vjerujem, to su jako precizni podaci, dva uzastopna mjerenja mogu biti različita, a ne u godinu dana i još sa zamjenjenom čeljusti, unbeFuckinliveable.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo obje full slike da vidiš. Dođe mi da odem na drugi tehnički da mi to izmjere :) Nego šta mi je činiti sad ovdje?

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    To ujedno objasnjava kako svaka cvaja moze da prodje tehnicki :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Možda tebi stvarno ne koči dobro ta ručna što su ti rekli, jer na papiru (na oba tačnije) je sve ok, znači oni izdaju papir s nekim vrijednostima koje su ok, a pravo mjerenje nije nigdje upisano. To je jedino logično objašnjenje.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    testirat ću kući, dignuti na dizalicu pa probati može li se točak okretati. makar to nije teško :)
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

  10. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Jedno pitanje, jel vi idete na tehnicki pregled gdje ce vam pregledati ono za sto ste platili, ili idete tamo gdje vam kaze onaj ko vam radi osiguranje?

    Koga zanima tumacenje kompletnog ispisa, objasnjenja sta/kako/zasto nek slobodno pise u pm.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam jel radis na tehnickom? Ako da, nemoj zamjerit ali tehnicki pregledi su trenutno cisto reda radi da se ispuni zakonska obaveza. Kada bi se radilo po ps-u, 50% auta trenutno na ulici bilo bi iskljuceno iz saobracaja.
    A na samom tehnickom bi u tom slucaju trebalo obezbjedjenje sa oruzjem da bi izasli na kraj sa vlasnicima vozila :)
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    100% si u pravu. Ja jednom odvezao auto, inače ne vozim, vozi agent za osiguranje, i čekam unutra i gledam dok testira kočnice, dođe na ručnu i gledam ja zakoči ručna pravo, pitam ja njega jel to to, kaže ma nisam povukao ručnu nego stisnuo nožnu, ne radi kod ljudi ručna pa on prestao povlačiti nego kao da prođe auto on to tako
    Naravno da sam ga vratio da ponovi ručnu, bila je ok, ali meni na taj način ne možeš "valjat", ja to ne podržavam i nikad neću, nečiji život je u pitanju jer je neko nekom "valjao". Od tad ne idem na taj tehnički, mada mislim da je to sve u pet deka, to diriguju vlasnici jer ne žele da im ljudi prestanu dolazit zato što nisu prošli pregled.
    Na jednom autu je volan počeo da se okreće u mjestu bez pomjeranja točkova, znači letva volana se raspala do kraja što nikad nisam vidio u životu do tad, bio je na tehničkom 15 dana ranije.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa imam li opciju uraditi negdje drugo tehnički pregled mimo firme u kojoj je osiguranje?

    U cilju mi je da prođem tehnički i vodim računa o autu, djecu vozi zena u tom autu, cesti kod svojih majstora koji su se vremenom okuražili kada radim nešto kažem provjeri ( i naplati, valjda se podrazumjeva?!) baci pogled na osnovne stvari u autu da je sve po ps-u, mada sumnjam da ikad to uradi, tek kad nešto pođe štekat, onda to mjenjam.

    A šta ako ću na duži put, pa ti tamo pođe štekat


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Naravno.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    To vidim s njima (osiguranjem) gdje smijem, posto pretpostavljam da ima nekih ‘certificiranih’ radnji koje to smiju obavljati, ili?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tehnicke preglede su sada poceli raditi i neki auto servisi, npr Nipex. U pitanju je velika lova, kombinacije sa osiguranjima itd.
    Svaki tehnicki pregled se moze uraditi po propisima, samo mu treba napomenuti da test radis za sebe da vidis stvarno stanje auta, a ne za osiguranje/registraciju.
     
    dams82 likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja kad im kazem da izvade onaj aparat za podesavanje farova lose im :D svaki put ih natjeram da pretresu auto. Mrsko im raditi svoj posao...
     
    Ajdin87 likes this.
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da imaju i mogucnost na valjcima ili onoj ploci da vibracijama testiraju amortizere, al jok. To sam samo jednom vidjeo da su uradili prije nekih 10 godina.
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    meni je samo jednom u ovih 13-14 godina na tehničkom lik pogledao jesu li gume odgovarajuce dimenzije i upisao tamo u papire
    sto se tiče kočnica jedini problem sa istim bio dok sam imao doboše pozadi, otkako vozim auta sa diskovima nazad nemam problema sa kočnicama
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    U Konjicu imaju dva mjesta gdje se tehnicki radi oba su smiješna. Neću ići u Mostar ili Sarajevo radi rltehnickog.
    Još ja napomenem da pogledaju dobro i onda gledam kako lik ode ispod auta dok ova drugi ručno ljulja auto
    Isto tako mislim da moje vrijednosti ispuha očita i onda ih nekoj kanti iza mene podare.

    Mada trap i kočnice su odlične, gume isti, a I ostatak. Svakako I ne volim gledati kako ona mašina razvaljuje trap da vidi da je sve ok.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk