All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Tensai

    Tensai Komšija

    [​IMG] Crkavaju mi stalno lampice na instrument tabli. U motorexu nadjoh iste ali crkoshe opet cim sam ih stavio. Vidim da su kod mene 14v a u motorexu mi dadoshe 12v. Zna li neko ima li je jos negdje kupit ovih lampica po mogucnosti LED. Iso sam u Xenon.ba ali nemaju
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam kako mogu biti 14v kad su sve sijalice na autu 12v. Proveti punjenje alternatora, da nije regler rikno pa diže napon.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jel ko od kolega iz SA plaćao nedavno kaznu kakvu iz saobraćaja? Nikako ne mogu da nađem broj budžetske organizacije na netu da unesem u aplikaciju i platim :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Hvala bogu nisam bas odavno :D
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Bit će da ću poštom ipak, kad je sve naopako :D
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dino73n @dams82 vec sam jednom spominjao poslije zadnjeg tehnickog, naglasili mi da su mi seleni porozni i da bi valjalo prije iduceg ih zamijeniti.

    Iduci je blizu pa hocu oba ramena da zamijenim, zbog skupih ruku mi dodje na iste pare, kugla svakako integrisana, fak it.

    Eh sad, posto sam malo lud ko nas kuler, da li odmah jos sta usput zamijeniti ? Stabilizatore ? Krajnice ? Spone ?

    Inace je 160k na satu i sve fabricko dole, ne kucka nista, fino se vozi, gume ravnomjerno trosi, na 130k provjeravao spuru i rekli da je perfektna.
     
    Qler likes this.
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    0000000 je meni spaseno u predlozak, tako da sumnjam da se to mijenjalo..
     
    SamiRX-8 likes this.
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam uz amortizere i lafete naprijed zamijenio i stabilizatore i krajnice preventivno, nije bilo nešto skupo doplatit za to, makar da ne razmišljam. Za spone su mi rekli da su ok pa nisam dirao, poslije tog špuru odradio i evo sve super :)
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ja iskreno ne bih mjenjao ništa što ne treba, ti OE dijelovi iz prve ugradnje su uvijek top kvalitet i nek idu dok ne kažu na tehničkom da nešto mora da se mjenja (ili dok ti ne primjetiš), eno kod Dine na mondeu skoro 300k na satu a na trapu sve OE, kod mene 230k,jedna spona ima mikro luft, a ne dira mi se još ništa jer za sobom povlači reglažu trapa, a to moram nekom odvest pa mi se ne da čačkati još. Zamjenski dijelovi i ako su od OE dobavljača su ipak aftermarket, nikad neće biti kvalitet prve ugradnje.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. kio

    kio Komšija



    8kWh izgubis (tokom noci ) dok napunis bateriju od 80 i kusur kWh :S
     
    Last edited: Jan 21, 2024
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    :) cuj lud ko ja :) hehehe

    Kad smo kod ludih :) Jel mi može neko naći kataloški broj specifičnog dijela za Mercedesa? Elektro instalacije za senzor mrtvog ugla :)
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cak ni Lemförder :eek:
    145 eura 2 stabilizatora, 2 krajnice, 2 spone, toliko me gotovo izadje ponovna spura ako nesto prosvira za 20-30k :D
    TRW 115 eura.

    Mada naravno fabrika je fabrika, hvala svakako.

    @Qler pretjeramo nekad :D
     
    dams82 and Qler like this.
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja sam se ponukao lošim iskustvom, gdje kad utegnem jedno najslabija karika popusti. Zamijenio fabričke amortizere i lafete na Alfi staroj 20 god, i ne može me niko ubijedit da to valja više. Svakako da sam uzimao najkvalitetnije, okej je to ne mijenjat na autu mladom, fabrika je fabrika, ali ništa mi mrže nema nego vraćat se radi desetina maraka koliko košta dio. Opet svako zna svoje, ja volim da je sve ispravno pa makar na psiho bazi :)
     
    kvaju likes this.
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Borba izmedju unutarnjeg perfekcionizma i pragmatizma :D
     
    Qler likes this.
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čine skidate naljepnice od registracije, vinjeta i slično?
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Nitro razređivač ili aceton skida ostatke ljepila sa stakla, a naljepnicu uglavnom noktima potrgam.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima li kakav efikasniji način za naljepnice jer ih imam baš puno za struganja noktima :D
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Pa postoji onaj strugač, s njim se čiste i ceran ploče na štednjacima. Ali treba paziti da ne izgrebe staklo. Ja godišnje skinem jednu od tehničkog pregleda i nije mi problem noktima.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja imam 8 od registracije, 3 od vinjeta i 1 od eko norme :D
     
    dams82 likes this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam strugac a mozes i ziletom samo lagano. Isto, svake godine skinem samo od registracije, nemam ih vise za skidati.

    Usput, gdje ima kupiti nesto kao ona folija za ekran telefona, da nalijepim na dashboard pa da na to zalijepim onaj magnetni nosac za telefon. Da ne lijepim na ono drvo direktno i kad budem skidao da bude lakse? Ili da kupim bas foliju za telefon i nju zalijepim?