Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Slim verzija je već tu. Sačekat ću još koji dan, možda bude šta.

    A olx-ponuda je grozna. Polovne konzole čak i skuplje nego u radnjama trenutno :confused:
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa to je BiH...gdje prestaje logika,pocinje BiH ...ne moze se protiv toga boriti :D
    Znam da je slim vec tu ali slabo je ko ima u ponudi...mislim da sam samo jednu radnju do sada vidio da oglasava slim verziju.
    A nasi ljudi seljadija obicna...jutros jedan prodaje ps4 1T...nazovem ga ,popricamo 10ak minuta,pitam kada bi mogao doci po njega,kaze za jedan sat,dok zavrsi nesto...reko moze nije problem,javi mi kada zavrsis,pa bi dosao (60ak km je udaljen u jednom smjeru) i ne javi se vise,ja zvao jos dva puta,nece da se javi.Slaga i ispali me dok kazes keks :D
    Eto takav ti je nas svijet...obraza niko vise nema,slagati,zaebati i ukrasti su postale osobine koje "se podrazumjevaju" .
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mene bas interesuje kakve su ovo glave ako misle da ce im ovo proci :D
     
  5. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Bigbang navodno ima slim verziju, stoji isporuka odmah. Ima i cpu infotech, potvrdiii mi.

    Samo nešto nezz vrijedi li taj nešto manji form factor i veći ssd stotinjak KM razlike u odnosu na C chassis. Za tu razliku se trenutno može dodatni gamepad uzeti. Kontam jedino zbog lakše preprodaje, kada i ako pro verzija izađe.
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja ne vidim svrhu PRO verzije uopste...i ova je "pro" ali nema igrica za "pro" :D
    Vidio sam i ja mislim bas u big bang (Sancta Domenica) a oni i jesu ovlasteni za ps u BiH.

     
  7. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kako nema, kod većine zahtjevnih naslova ps5 ne može dalje od 60 fps, i to u modu sa smanjenim detaljima/bez ray tracinga :)
     
  8. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Simpa ovaj Astro's Playroom. Novi kontroler je stvarno jedna od jacih strana ove konzole :)
     
    bojler and Patton2410 like this.
  9. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Uzeo sam Crash n'sane Trilogy da mogu s djecom igrati. A sebi God of War 3 Remaster, posto sam posljednje dvojku igrao. Pa cu tek onda GOW 2018 pa Ragnarok. Drug mi posudio RDR2, ni to nisam nikada igrao. Do sada su se samo Astro i Crash pokretali :D
     
    Patton2410 likes this.
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Mozel savjet sta je sad bolje C ili D verzija za kupiti.
    Idem sutra malcu uzeti PS5 pa ako imam kakav savjet.
    Trebat ce dodatni kontroler i Ratchet i Clank
     
  11. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    D Chassis je kompaktiniji (zgodniji za smjestiti u/na tv komodu), ima nešto veći SSD, nema vertikalni stand out of the box, iako većina veli da je bolje da horizontalno leži, da se tečni metal/pasta ne slegne. Eventualna preprodaja bi mogla biti lakša u budućnosti s novijom verzijom.

    Jedine meni očigledne prednosti C Chassis-a su niža cijena za nekih stotinjak KM, ekvivalent vrijednosti jednog dodatnog kontrolera.

    Ja sam s D verzijom za sada prezadovoljan.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Hvala na savjetima, uzeo D sa diskom, 2 igre 1300km u bigbang.ba citav vikend igrao Mirage sa malcem.
     
    Last edited: Jan 22, 2024
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Opet mi se izgleda HDMI port pokvario, vec sam ga jednom nosio na servis

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  14. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Koji su simptomi? Ne baca sliku ili?
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    A-chassis (CFI-1016B) imam od prvog dana i prezadovoljan. Imam oko 1000 sati na konzoli.
     
  16. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da, jednom pao sa police. Kaze serviser da mu najvise donose sa ostecenim HDMI portom.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Citao sam da je to slaba tacka na PS5, pa sam narocito pazljiv prilikom iskljucivanja/ukljucivanja hdmi kabla. A mislim da bi se skoro na svakom uredjaju te tezine hdmi port odvalio priliko pada.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    HDMI je inace osjetljiv, nije bas zamisljen da se cesto iskljucuje/ukljucuje, a sigurno nije za padove :D
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni na svakom starijem tv-u ili je crko ili zeza, prva stvar sto se pokvari.
    Zato iz konzole ga vadim pooolakoo i samo kada čistim

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Najgore sto ga nosimo cesto sa sobom. Barem jednom sedmicno... 150km popravka, u sancti ga nisu znali napraviti.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk