All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Prije nego zalijepiš naljepnicu, nasloni ju na majicu par puta. Pokupit će dovoljno praškica da se skine kao od šale.
     
    zoi likes this.
  2. nivla

    nivla Komšija

    ja to ogulim noktom i obrisem onom dm maramicom za naocare, sve spadne
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da je 5k jeftiniji vjerovatno bih ga kupio jer je idealan za moje potrebe. Ipak, 30 pa i ovih 20k sa poticajem za ovo auto je meni previše.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Radije bih kupio biciklo od 8k :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. kio

    kio Komšija

    Da se stupasim nakon nekih cca 400 km u Golf 8. Kada nadjem vise vremena, uslikati cu par slika. Golf 8 1.5 tsi i 150ks, manuleni.

    Nikada nisam vozio VW auta, tako da sam iznenadjen kako je Golf 8 udobno auto. Nemam nikakvih zamjerki, osim sto su sve stavili na centralni display pa moram da se uhodam oko toga jos, od postavke klime do svega ostalog.
    Odusevljen sam sljedecim stvarima:
    - HUD (projekcija brzine, znakova i navigacije na sajbi), nije losa stvar kada si na otvorenom putu ili po gradu da pratis ogranicenja.
    - "Webasto" i kako preko telefona ili daljinskog mogu da ukljucim grijanje unutrašnjosti. Dobro mi je doslo kada smo bili kod prijatelja a napolju snijeg pada i minus. | A pogotovo ujutru kada sam ukljuci grijanje volana + sjedista. U zavisnosti od vanjske temperature.
    - VW travel assist (adaptivni tempomat, cuvanje trake, prepoznavanje znakova). Tipa ako je ogranicenje 130 km/h i u sljedecih 1km ce doci do smanjenja na 100km/h, on ce sam smanjiti brzinu (pustiti gas) i polako da uspori na 100 km/h prije nego sto dodjes do znaka (valjda putem google maps i interne navigacije). Mozes pustiti auto samo da vozi i svaki 10 sekundi te napomene da vratis ruke (kapacitivni volan)
    - Automatska led svijetla (duga se sama gase i pale, zavisno od saobracaja)

    Mislim da je ovo sve standard u vecoj klasi, ali se polako spusta i u narodnu (sa doplatom naravno)

    Ako nekoga nesto posebno interesuje, javiti se.

    I da, sveti gral ovog foruma, potrosnja. Na 400km do sada, prosjek je 6.7, 50:50 otvorena i gradska. Kada vozite konstatnom brzinom, ugasi 2 cilindra i kao "smanji" potrosnju, ali to dok jos istrazim.
     
    dmr, Reventon, Qler and 2 others like this.
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    I ja na 200 :)
    [​IMG]
     
    zippoo and Qler like this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Neka bude sa srećom autić, veoma lijepa kupovina.
     
    kio likes this.
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Potrebno zamjeniti šajbu na vozilu, oštećena.

    Kome otići da to uradi i da li uzeti polovnu org sa olxa?
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    nova xyg ako nemas para, sasvim korektna sajba i nema dioptrije, polovna moze biti top a moze biti da ima ostecenja a ne vidis dok je ne montiras, a onda valja skidat a da ne pukne
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    nemoj samo one kineske jeftine, imaju dioptriju i prelamanje svjetlosti je uzas
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Ja nikad ne bih kupio polovnu ako ima nova. Ako tražiš kvalitet traži pilkington ili saint gobain, oni rade za prvu ugradnju. A što neko gore napisa i ova kineska xyg je sasvim ok.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. nivla

    nivla Komšija

    ma bocna stakla mogu polovna, uglavnom se ne lijepe, sajbu novu pa koju mozes priustiti, xyg sto sam vidio kod raje sasvim korektno i cijenom i kvalitetom, dok sa polovnim bude svega, od toga da pukne nakon montaze,pa do toga da vidis ostecenja tek poslije montaze
     
    dams82 likes this.
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A da ne kazem npr da su meni za polovnu trazili 400 a nova 250 sa ugradnjom :D
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Izgleda da će ići porsche preko osiguranja i originalna šajba .
     
    kio likes this.
  16. kio

    kio Komšija

    Najbolja opcija, kasko osiguranje?
     
  17. kio

    kio Komšija

    Tuzlaci i sire. Koji je najbolji put od Tuzle (aerodrom) do Zenice?

    Google maps imaju dvije alternative, preko Sarajeva i preko Banovica.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Najbolji put je preko Doboja, ali je daleko. Najbliže preko Banovića pa na Zavidoviće, Žepče pa Zenica.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    kio and dmr like this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma na Doboj, kakvi Banovici ne valja put.
     
    kio and dams82 like this.
  20. kio

    kio Komšija

    A put preko Olova do Sarajeva? Nekako mi je to najopustenija varijanta, jer od Sarajeva do Zenice je autoput.

    Svi mi savjetuju kao najbrzu varijantu "Banovića pa na Zavidoviće, Žepče pa Zenica.", ali kontam zima je, ne znam kakvo je odrzavanje puteva?