All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma na Zavidovice...nije bogzna sta put ali nije nista ni losiji od ovog Tuzla-Doboj.
    Preko Olova se ide samo kada nema snijega...gore uvijek su neki zastoji,te izletio neko sa kamionom,autom,sudar...put ima 7000 krivina i kroz onu sumetinu voziti...meni najdepresivniji put u drzavi .
     
    kio likes this.
  2. kio

    kio Komšija

    Onda idem na tu varijantu, ima smisla. Hvala svima na ucescu :)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Doboj i Zenica.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma najbolje da ne ides :D
     
    dino73n likes this.
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma od Banovica do Zavidovica put katastrofa, jedino ako ide nekim terencom :D
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    ja sam isto htio pitat za kasko. Isplati li se to, koliko izadje mjesecna rata optrilike i kakva je isplata stete?
     
  7. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Ja bi uvijek isao preko Doboja, pogotov ako je nize auto.
    Zenica - Doboj, uzivas u voznji, a onda od Doboj - Tuzla, zamrzis sam sebe sto si krenuo uopste na put.
    (osim ako ne vozis kad nema nikoga na cesti)

    Vremenski pokaze da ces prije preko Banovica stici, a u stvarnosti u 90% slucajeva stizes prije preko Doboja.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vozio sam ja ljetos Zavidovici Banovici vise puta,nije put uopste los nego je to onaj sporiji put gdje je 60kmh plafon. Plus je sto nema guzve pa se ide bez zastajanja.
     
    zippoo and dams82 like this.
  9. kio

    kio Komšija

    Prezivio .

    Ipak preko Doboja na kraju. Taj put poznajem, jedino od Tuzle do Doboja sam zaboravio bio.

    Treba dan, dva da se čovjek privikne na nase uslove vožnje gdje ljudi prestizu kolone.

    Hvala na pomoci.
     
    dams82 likes this.
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    TK zaboravljen od strane drzave, putna infrastruktura nije mijenjana od Juge, dok se dole u Hercegovini prave putevi koji ne vode nigdje i prolaze kroz mjesta gdje nema zive duse.
    Jedino dobra stvar je sto se u Tuzli konacno prave kruzni tokovi na velikim raskrsnicama, ali to je vise do investicija samog grada a ne drzave.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iskreno, ono kod crvenih 7 sto prave je malo bezveze, samo su kolaps napravili i razvukli radove, s druge strane bolje da su prvo poceli praviti na Brcanskoj prema Solini, tu bude guzve, cesto i udesa.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jest to, na Brcanskoj je bas ludnica. Radit ce i tu kruzni, samo sto je to komplikovaniji posao od crvenih 7, jer je ulaz u grad. Kako ce preusmjeriti saobracaj pojma nemam, ako bude kao sada kod crvenih 7 onda ce nastati totalni kolaps.

    Najpametnije bi bilo da se produzi juzna magistrala od princeve dzamije pravo pored pijace i gore spoji sa Sjenjakom i Slavinovicima. Mislim cak da su i bili neki planovi, samo je problem ilegalna gradnja kuca na toj dionici.
     
  13. ibran

    ibran Aktivista

    Samo treba prilagoditi vožnju uslovima na putu i naoružati se strpljenjem, bitno je doći do odredišta.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nažalost imamo jako malo auto puta a magistrale su loše ili uvijek neka brda i prevoji gdje se zaglavi iza kamiona ili jos gore likova koji jako loše voze. Nekad i nije do brzine ja bih možda malo brze vozio iza tog lika da sam sam, ali čovjek ti ubije tempo, koči kao sivonja gdje ja ne bih ni dotakao kočnicu onda taman pravac on ubrza da ga ne mogu prestići i tako u krug. Moram kupiti jači auto samo radi tih situacija da mogu sigurno preteći.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Definitivno dobra stvar ukoliko možeš dobiti popust za vozilo, ja imam i prezadovoljan sam.
    A pola vozača ne zna ubaciti vozilo u manji stepen prenosa te kočiti motorom. Voze kilometrima niz brdo na kočnici.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Stede gorivo :D
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A godisnje mijenjaju plocice na kocnicama
    Ja skoro pa nikada ne kocim,samo drzim odstojanje i pustim gas a nizbrdo u nizu brzinu.
    Pakne mogu jos 10 godina,ali auto nisam siguran da moRe :D
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sa automatikom pa kocim vise motorom al jebi ga, nekoga bog jednostavno nije dao za volana..
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma da...danas bas svako vozi a ni statisticki svi ne mogu biti za svaku rabotu.
    :D
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Treba mi preporuka za terenca 20-22k, dopada mi se RAV 4 itekako.

    Prijatelj je imao i stvarno smo se svugdje uspjeli izvuči sa njim, pogotovo na off road točkovima.

    Htio bi da bude pristojan za naše planinske puteve koje često posjećujem.