Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Top cijena, hvala na prijedlogu i za Pixel 8 sam pomalo zainteresovan ako je po ovoj cijeni :D
    Pixeli 6 idu po 600 koristeni, ne znam je li se njih uopste isplati i razmatrati :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jok, pixel 6 je los pixel.
    7 i 8 mislim da nema.ratlike, 7a je sweet spot

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Ako nisi imao pixel uzmi sto jeftiniji, razlika između 6 i 7 je niđe veze, bar meni, imao oba, uzmi 6 ionako ćeš ga se rješiti ubrzo


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reznor likes this.
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kolega s posla i prijatelj ima Pixel 6 i ja tad imao iPhone 13 Pro, slikali istu scenu sa Zute Tabije i na Pixelu je slika bas fantasticno izgledala, posebno motion effect automobila koji prolaze. Ostalo isto kaze kolega da je zadovoljan. 7 sam vidio samo iz ruke od drugog kolege, no on je taj dao zeni i vratio se na iPhone kaze nije mu legao nesto :D
    7a i 8 dosad nisam vidjao uzivo.
    8 jest bolji po nekim stvarima, reverse charging, adaptivno osvjezavanje, kompaktniji dizajn, sad mislim da li to sve vrijedi dati vise para.

    A vec spomenuh da imam vec ovaj stari Pixel 3 XL, baterija dobra jos uvijek, ali je ostao na Android 12, mislim da vise ni security update ne dobija.
    Koristio sam i onaj prvi sto je ikad izasao, sjecam se tada da sam se iznenadio kako je smooth experience :D
    Nagledao sam se i Samsunga, testirao svaki u domodu, cak i tablete, jesu oni dobri i sve to stoji, ali nijedan mi se ne svidja, jedino mozda onaj Z fold sto se preklapa.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa eto, imaš pixel, sa novim ćeš dobiti fluidniji uredjaj, nešto bolju kameru i to je to. Razlika izmedju androida 12,13,14 je nikakva

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Razlika je u broju :D
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pitanje za sajomijase Zippo prije svega. Koji telefon od xiaomia da ganjam do jedno 400-450€ Max moze i jeftinije? Naglasak je na bateriji i da ima 12/256gb ispod ne bi, 5G i dobro bi bilo da ima wireless punjenje. Vidim ovaj 13t al ima sugavi mediatek tako da bi SD radije, hvala.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Redmi Note 13 Pro je sa snapdragon cipom
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije mediatek los kao sto je nekad bio, sada prave ozbiljan soc..
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Bolje sigurno nego midrange snapdragon :)
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Poco F6 (aka Redmi K70) dolazi za dva mjeseca, SD 8 Gen2 čip za 400-450eur, ako bas hoćeš SD. Alternativa je X6 Pro, mediatek čipset u rangu SD 8+ Gen1 za 320eur.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa da, nekima je mozda ostalo iz proslih vremena, ali mediatek je sada bolji od samsung exynos, od sd midrange a i u vrhu sd 8gen3 je tu negdje sa 9300 mdt, moglo bi se cak reci da je mediatek bolji
     
    zippoo and Haker like this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sada kod chipseta je najvažnija efikasnost, brzina više nije toliko bitna. Ako je brz i cucla bateriju i throtla nakon 10min onda ne vrijedi nista. SD je i dalje najbolji, mada je i Mediatek sasvim ok i dovoljan

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prvo,nemoj da te Mediatek odbija,cak naprotiv...u samom vrhu su stigli SD a u potrosnji energije i prestigli...dakle vhunski chipseti.Nije to kao prije par godina...naravno imaju oni i jeftine SoCove ali nebitno,dostigli su SD.
    Ja licno koristim telefon 11T sa flagship Mtk 1020 na 3 Ghz...najbolji chipset u telefonu do sada...i performanse i trajanje baterije.
    Sto se preporuka tice,bolje od 13T neces naci a imas jos i Xiaomi Redmi 13 pro+ 5G...koji je malo zakrivljen ali top telefon po svim karakteristikama.
    I on je nov u radnjama oko 900 KM
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam jednom se oprzio na mediatek i od tada nema sanse da ikada ijedan telefon kupim sa mediatekom.
     
    iPlay likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A koji konkretno Mtk chipset je bio?
    Subjektivni dozivljaj,koja nema uporiste u najnovijim chipsetima i realnosti.
    Ti naravno mozes koristiti sta zelis ali objektivno,najjaci Mtk chipseti rasturaju
     
    kvaju likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma



    Kao sto je kolega na forumu rekao, zbog vas kupio to i to i nije mu se svidjelo.

    Vidi koji je model chipa u telefonu, pogledaj testove i sam odluči.

    Ako nekad mediatek nije valjao ne znači da je još uvijek tako. I snap dragon do 8 gen 2 nije bio neka sreća

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Da je suditi po SD 888 (kojeg sad imam) ili 8 gen 1, ne bih nikad vise uzeo snapdragon zbog lose efikasnosti, potrosnje baterije, grijanja itd.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mnogi ne znaju da je te procesore samsung pravio :D


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Tek 8+ gen1 je tsmc kao gen2 i gen3, kao i stariji 870 i 865