Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ali zato znaju da je SnapDragon bog i batina (Neki modeli jesu,neki nisu)
    Nekada sto je nesto bilo,ne znaci da traje uvijek...doskora su se svi ovdje kleli u Intel a onda ih AMD sa Ryzenima podera.
    Tako je sada i sa Mtk ali eto,neka svako koristi sto misli da mu je bolje ali Sd vise guta bqteriju i grije se od konkurentnog Mtk-a
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ja sam uvijek sebi kupovao amd jer sam opet za minimum neki dobijao ono sto mi treba i to je radilo dobro
    sjecam se kad sam za 450km kupio athlon 620, 16gb rama i plocu na kojoj je radilo nesto na cemu sam zaradio odmah 1500km, za intel mi je trebalo preko milju da mogu isto uraditi

    sto se mediateka tice on je na losem glasu jer zaista svi prvi susreti su bili lose iskustvo sa sporim chipset, a ne zna raja da je danas to pristojan soc
    danas je onaj unisoc katastrofa ili oni allwinner ako se jos prave
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sa Dimensity serijom nema fule .
    Ali slazem se da su prije bili slabiji ali sada su unaprijedili proizvodni proces i imaju sve najnovije tehnologije,rade i 5G modeme i sve...bukvalno ne zaostaju ni u cemu.
    Bas sam neki dan citao iz nekog informatickog magazina o tom rastu Mtka a posebno su napredovali od kako je Huawei ispao iz igre,sa svojim HiSilicon chipsetima.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro, 8 gen 3 je i dalje najbolji izbor. Zapravo od 8 gen 2 se desio skok vrijedan 3 - 4 generacije. 8 gen 3 naspram 2 je već minimalan skok. Prvi put da imam android i da na stand by ne troši gotovo ništa

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    nenji_avero likes this.
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da...gen 2 i gen 3 su vrhunski chipseti...potrosnja odlicno optimizovana ali ovo prije njih,sve radijatori.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne sjecam se, to je u pocetku bilo, redmi note 2 ili 3 model

    bile su dvije varijacije, snapdragon model sa 3gb rama i mediatek sa 4gb

    i ja mu preporucim mediatek sa 4gb rama, sto je bilo logicno u tom trenutku, jer je mediatek bio navodno brzi cpu od snapdragona tog sto je bio u tom noteu.

    kasnije mi se javlja stopa mu telefon, kamera dok snima zapinje (opada framerate).

    ja gledao po netu, taj problem zahvatao mediatek modele samo, plus apdejti na kapaljku naspram snapdragon modela. cak i kad su bili, puno vise su kasnili. sjecam se isto da su se jako slabo apdejtovali telefoni sa mediatek procesorima.

    dosta mi se zalio rodjak na to, ja nisam imao rjesenje, kao ni drugi na internetu. sreca u nesreci je to sto ga nije dugo koristio. jednom mu negdje ispao, pukao ekran, drugi put mu upao u wc solju i odmah crko.

    ja jednom kad se oprzim o nesto, meni dosta.

    mediatek da je taman 2x bolji od snapdragona, opet cu izabrati telefon sa snapdragonom.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa dobro ali valjda si svjestan koliko je to davno bilo i sta se sve od tada promijenilo :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A sta ako se sada oprzis na sd :D
    Neces telefon ni kupovati :D
     
    zippoo and EL NINO CFC like this.
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nikad, imao sam onaj snapdragon 810 u xperijo z5 koji je bas problematican bio.

    Sony je odlicno bio optimizovao taj cpu i nisam imao pregrijavanja koliko su drugi imali. Mozda sto nisam igrao igre, ali svakako nisam instalirao igricu na telefon ima preko 10 godina.

    Svjestan jesam, al kad mi procitam ime mediatek odmah se sjetim ovoga.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa dobro nikada... do sada. Nego hipoteticki, ako te zapadne neki los primjerak, ispade da osta bez telefona.
    Isto kao sto kazes da je sony optimizivao, mozda je taj mediatek radio ok u nekom drugom modelu. Mislim, svakako je nebitna prica nego onako vise kroz zajebanciju, to su neka druga vremena i problematike sa nadogradnjama i sl.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je bilo prije 10+ godina...od tada do sada,sve se promijenilo deset puta :D
    I ja vise kroz zezanciju pisem,ima toliko konkurencije i modela,da svako moze naci nesto za sebe ,samo kao sto reko,subjektivni osjecaj VS danasnja realnost,nisu jedno te isto.
    I ja sam bio skeptican kada sam htio kupiti 11T,pregledam malo po netu i testove,vidim chipset ubija...kontam jedino me moze zahebati oko kamere sta,jer je poznato da je mtk imao lose procesuiranje slike na kameri u odnosu na SD,ali ja svakako slabo i slikam pa nisam tome pridavao paznju...ali evo preko 2 godine telefon kod mene,leti kao i prvog dana,memorija popunjena na jedno 95%,nije resetovan na fabricke 2 godine...bukvalno buga nema...baterija jos uvijek gura 7+ h SOT,iako je oslabila u odnosu kada je bio nov.
    Evo cackam svakodnevno i ove sa SD 8 gen2,s23 i s23+...nikakve razlike u brzini nema,sve isto...instant na svim telefonima.
    Kao sto neko napisa,brzina vise ne igra ulogu,jer svi su brzi i instant,mislim na flagship chipsete...sada je kljucno da se ne pregrijava i da manje trosi.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma



    Ovo je dobar test. Exinos nije više toliko los, sa druge strane je i dalje lošiji i smjesno da je zapravo noviji model lošiji od starog.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kao sto rekoh, supci na 2. Postali gori od apple... Ali eto, makar su nesto novo uveli, kao jaci gpu i bolji gps, inace ja se ne sjecam da je noviji model imao manje izmjena u odnosu na stari, eto plus je makar dobio bolji display i pocinje sa vise prostora i rama.
    Za nase trziste nema dileme, nov s23 je jeftiniji bar 70% a moglo bi se reci i bolji telefon osim za nekoga kome treba speceficno gpu ili tako nesto.
     
    Last edited: Feb 17, 2024
    Haker likes this.
  14. ECeh

    ECeh Novi član

    Kad ce hyperos na xiaomi? :)
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa tu je...kod mene vec skoro mjesec dana stoji update :D
     
  16. ECeh

    ECeh Novi član

    Koji model?
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Xiaomi 11T a i mnogi drugi su dobili.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel čemu s21 ultra u odnosu na ovaj xiaomi note 10 pro?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dosta bolji Samsung u svakom pogledu.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Note je kanta naspram tog telefona

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk