All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne mogu više ni u švaleranciju :) svi prepoznaju auto :)
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Kao mondeom si išao

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nisam :) al eto mogao sam :)
     
    p4ja likes this.
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    haha
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    @dams82 Drug vozi Citroën C4 2011 HDI

    Zadnji diskovi i kljesta 700km mu naplatio. Kaže mu majstor da se na tom auto mjenja ležaj sa diskom, valjda skupa to dvoje, ne može drugačije. Jel to moguće, ja vala prvi put čujem za tako nesto.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
    [​IMG]
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    To je to, skupi su ti diskovi. Nekad postoji i varijanta bez ležaja koja je znatno jeftinija pa se ležaj prebaci, ali mnogi majstori to neće da rade jer ima više posla. Sve u svemu kad su veće cifre u pitanju treba unaprijed obavijestiti mušteriju o cijeni da ne bude iznenađenja kasnije. [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tako je. Nema laži nema prevare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala vam. Ebote ko da za porschea mjenja diskove :D
    Ma drug ne sumnja u majstora, ali rekoh moram provjeriti prvi put čujem za takav dizajn.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda je mogao proci sa stojom manje da su radili reparaciju klijesta. Mada to ovisi od servisa do servisa, ne radi svako.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znamo mi ništa, možda mu se žurilo, neke stvari iziskuju više vremena, ili manje vremena, a više novca.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakva reparacija, 100km gore dole. Inače dobar mu je majstor, održava ga otkako ga je kupio kod njega, čovjek radio u ovlaštenom za pezo/Citroën pa sad za sebe. Sve do sada bilo u dure, juce mi salje taj račun, rekoh sta je ovo ebte. Skuplje diskove platio nego veliki servis. Ali hajde svako auto ima nesto sto je glupavo dizajnirano ili neki dio koji je skuplji od ostalih brendova.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Realno gledajuci taj posao nije ni skup. Da si na golfu mjenjao diskove lezajeve kociona kljesta diak plocice isto bi te izaslo. Samo na golfu ne moras zamjeniti lezajeve ako nije potrebno a ovdje moras bilo potrebno ili ne.

    I to ce trajat 10+ godina uz zamjenu jednih disk plocica kroz jedno 5 godina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Za porschea mu to ne bi za ruke bilo dovoljno :) Prije bi bila jos jedna nula tu :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nije skupo, ali realno ako moraš a oni ispravni onda je skupo :D
    Ali u odnosu na golf taj auto je jeftiniji za održavanje, a i odlično ga sluša.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vidimo što je jeftiniji za održavanje :D
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne bi. Za cayenne dizela nisu tako skupe after market. Ovlašteni servis je druga priča.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zaboravio sam koliko je platio veliki servis, nedavno je radio, znam da nije puno bilo. Ostali dijelovi su tu negdje, ali ništa se ne kvari pa ne zna :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. Tensai

    Tensai Komšija

    i kod mene su losa klijesta pozadi, kad se ugriju pocne da cvili tocak. JEl mi bolje uzet nova ili da radim reparaciju?
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bilo koje pitanje za bilo sta vezano za neki poduhvat na vozilu treba da pocne sa godistem markom modelom i motorom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija


    U pitanju je 2010 Chevrolet Lacetti 1.4 Benzin