Pitanje / eventualno procjena

Discussion in 'Računari i komponente' started by ---, Feb 18, 2024.

  1. ---

    --- Aktivista

    Imam Dell Ultrasharp U2712 sa vidnim ostecenjem ekrana od udarca.

    Da li se neko u Sarajevu bavi otkupom takvih stvari i koliko bi to uopste moglo da vrijedi buduci da je, pretpostavljam, iskoristiv jedino za dijelove?

    Hvala
     
  2. iPlay

    iPlay Komšija

    Imao sam slično iskustvo prošli mjesec. Mlađem klincu je, igrajući se u sobi, slučajno autić "izletio" iz ruke i pogodio display.
    U pitanju je bio LG 29WK500. Zvao sam Stanića servis i pitao koliko bi koštala zamjena displaya. Rekli su mi da je cijena 475 KM + 80 KM ruke. Ja monitor prije 3+ godine platio 450 KM što se uošte nije isplatilo.
    Objavio sam na OLXu da prodajem oštećen monitor sa slikama, niko se nije javio 15-tak dana. Na kraju mi je smetao po kući, izbacio sam ga pored kontejnera i neko ga je pokupio u roku od 15 min.

    Možeš ga držati negdje aok se neko javi...
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ma to je kao mobitel star par godina, cijena displaya sa zamjenom veca od polovnog telefona. Odnijet u kakav servis, pitat hoce li otkupit, mozda se njima isplati sta za dijelova. Ali je to tipa vrijednost 20-50KM max. Nece niko za razbijeno dat vise, bez obzira sto vrijedi, jer tebi ne vrijedi.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Alternativa je da ga ostavis sa strane pored novog monitora pa kad budes udarao iduci put udaraj po starom. :)
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne mora značiti da ga je uopšte namjerno udario, ove stvari se dešavaju.

    Iskreno, taj monitor je star i ja vjerujem da ne može ni u dijelove da ide.
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probaj samo elektroniku prodati zasebno, ako nista mozes ga rastaviti i izvuci elektroniku ukoliko ti se da to raditi.
    Mada sto kazu kolege to je stariji monitor i vidim na OLX da ga i nema bas, znaci vjerovatno je manje cest primjerak od npr 24" modela.
     
  7. ---

    --- Aktivista

    Udario ga je, vjerovali ili ne, nespretno bacen upaljac. o_O

    Doduse, moglo bi se reci i spretno jer bi tesko bilo ponoviti takvu "odbicu".

    Nista, ide onda u reciklazu; hvala na savjetima u svakom slucaju.
     
    donjapa likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sve sto ima display,kada display strada,postane obicni elektronski otpad.Pa ni na mobitelima se ne isplati mijenjati display,jedino ako vec imas pa samo promjena.Ako je OLED ,onda je to jos neisplativije.Kineske jwftine zamjene za mene ne dolaze u obzir,pricam o originalnim displayima samo.