Biciklizam EXTREMNI/REKREATIVNI...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Apr 29, 2010.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ide na rekreativne voznje, onda jedini faktor koji ce osjetiti je tezina bicikla.
    Meni je kupovina polovnog advanced bicikla apsolutna fula za pocetnicku voznju. Ako ce 5 dana u sedmici bit na biciklu i prelaziti sedmicno 200km i svaki vikend se spustati niz Igman onda ima opravdanja.
    Ako kupi polovnu ragu a sasvim je moguce, onda ce em dati pare na odrzavanje i stalno ici na dotezanja, stimanja.
    Nov bajk uglavnom ne moras pipnuti prve dvije godine, osim nultog servisa i ciscenja pred zimu. Nova Kia 8 godina garancije ;)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Posto sam se napedalao u životu, što znači da sam sva ta bicikla prošao ne mogu se nikako složiti.

    Kakvo bolan dotezanje, ne doteze se ništa, doseže se na biciklu sa nj opremom. Ako naba i pogon nemaju lufta, kvalitetna može jako dugo.

    Ja sam dotezao nakon svake vožnje brzine na entry level GT-u jer se zadnji mjenjač jednostavno razdrnda nakon makadama.
    Sada vozim ktm sa xt i xtr opremom, bike je 2012 godiste, dakle 11 godina osim pakni na kočnicama nije na njemu nista dirnuto.

    A "veliki servis" za biciklo, ne znam šta bi to moglo biti :D

    A za upotrebu se slažem, većinom ljudi kupe i prodje ih za par vožnji i bajk stoji

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Do budžeta od 1K po biciklu, veoma slaba ponuda. Svega pet bicikala sam našao da su koliko toliko ok za moje potrebe.

    Tourney oprema je najbolje što se može dobiti, većinom nije ni ona.

    Polovno za te pare pruža duplo bolji bike.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Kad se vec pise o ovome da i ja priupitam. Isplati li se gledati polovan e-mtb, cijenom oko 2500 KM mozda bi se malo vise protegao ako vrijedi.

    Na sta kod njih pažnju obratiti i kakva su ova sto su prešla 4-5k km, jesu mogla za to vrijeme sta bateriju zeznuti?

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ne bih išao na to. Za te novce možeš kupiti dobar bike, pa pedalaj svojom snagom :)

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam prije 2 god gledao e mtb i skontao da za 2500 eur dobijes mtb od 500 eur sa suntour viljuskama samo sto ima bateriju i bosch motor a preko toga nisam mogao prelomiti tolike pare a losa oprema.

    Nego zadnji detalj u puzli upravo stigao novi sic, SQlab 614 za gravel. U radnji izmjerio guzicu tj kosti na kojima sjedis da bi izabrao pravu sirinu a u nedjelju bi trebalo bit otvorenje sezone bit ce jbeno zima bila nabilo se kila :)

    [​IMG]
     
    Last edited: Feb 22, 2024
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam prije mjesec dana odvezao 10ak km i to uz malo vece brdo i umro...doduse ne vozim aktivno zadnjih godina,kondicija nula.Ovo sam testirqo bratovo biciklo,da vidim da li da ga pazarim i nisam na kraju...nije mi nesto legao Bulls,iako je dobar i imao dobru opremu.Ja ako i naletim na dobrombiciklo na oglasu,nije mi blizu i bude mi mrsko ici dalje licno gledati to a ovaj moj stari je dobar za otici po ravnom,vise nije za brda i drndanja...kod mene je evo 10 godina,jedino sto sada ulazem u njega je pumpanje guma po potrebi.Cak mi i pakne od kocnica cvile,mrsko mi vratiti originalne gumene