All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je rijetko vozilo i samim time i cijena djelova je nesto veca tako da je bolje ici na reparaciju. A i to vozlio ima poseban mehanizam za rucnu kocnicu tako da su zadnja kljesta vrlo jednostavna. Reparaciju moze uraditi svaki mehanicar. Novi klip i dvije gumice i to je to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Tensai and dams82 like this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Baš, najjednostavnija kliješta, reparacija može biti 60-70 maraka...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Tensai likes this.
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nahvatao drugi servis da detaljno pregleda, kaze na ovjesu/podvozju sve uredu, cak i seleni :rolleyes: (a mogli su me uzeti, ovako samo pregled platio)
     
    dams82 likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Inače ti ćeš vjerovatno mjenjat dijelove kad na pikelu kažu, i to sve zbog korozije, a ne zbog dotrajalosti.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jedino zadnje diskove, to je ovdje ko dobar dan, cim vide korodirane ivice hoce nove i kad je sama kociona povrsina u odlicnom stanju.

    Mostovi, ramena, federi itd., sto se tice korozije i gledajuci kolege sa 2012.-2013. godistima, nista sto bi bilo relevantno za tehnicki ranije od 15-20 godina starosti, tad mu je svakako vrijeme za penziju.
     
    dams82 likes this.
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Ipak nije bilo do klijesta nego do disk plocica. Nevjerovatno. Iako su plocice i dalje dobre i imale su oko 7-8mm mesa nekako su korodirale i izgorile i stvrdnule se ko kamen. I kad sam ih skino vidim sve korejska slova ispisana na njima što znači da su fabricke i niko nikad ih nije zamjenio!
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Ne mora biti da su original, imaš npr Ashika disk pločice na kojima pišu neka azijska slova, a proizvode se u Italiji koliko znam, nego eto pišu svašta da bude zanimljivije. Najvažnije je očistiti ležišta da pločice imaju lagani hod kako bi se nakon puštanja kočnice odmicale od diska, ako ostanu naslonjene grijat će se i proizvoditi zvukove.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Imam jos dva kredita za carvertical koja isticu za par dana, kretenski da nesto sto platis moze tako isteci, propade 25-30 eura.
    Ako kome treba neka se javi.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Baš je kretenski, to onda i nije za kupit osim ako si u dogovoru s nekim da podijelite trošak i zajedno uzmete.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E sad ide trenutak kad stari automobil postane raga.

    [​IMG]
    [​IMG]


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    zippoo, dmr, dams82 and 1 other person like this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nek je sa srećom :)
     
    dino73n likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kad prije ubi 100k
    Koliko ima od ove slike sa 200k?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    3,5 godine

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    I kod mene prebaci neki dan :D
    [​IMG]
     
    dino73n likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svašta, sjećam se kao da je jučer stavio sliku :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Imaš u quote strelicu I klikni.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    I moj 200k :) nedavno okrenuo. Hajde da sve bude svima kako treba :)
     
    dino73n likes this.
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sa 180k sam ga kupio. Za mjesec ce pune 4 godine. Da sam novo auto kupio ne znam da li bi me ovako poslusao.

    Evo 300k i jos uvijek nista nije otkazalo,nikakvi kvarovi. Samo odrzavanje. Morat cu nekad skinut alternator i odradit neku generalku na njemu jer toga me je najvise strah,da ne ostanem bez struje daleko od kuce. A i anlaser,sa start stopom naradio se proteklih godina. Motor mjenjac i podvozje za kucnut u drvo. Vidim jos 100-150k druzenja bez problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobro je kad si mehanicar :D

    Ovdje iznad 350-400k i 15-20 godina starosti nema racunice drzati auto, ruke skupe a tehnicki strog.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma Ford beton. Citam u dokumentaciji od Mercedesa kaze normalno da potrosi do 0,8l ulja na 1000km... kontam koji kurac?! Sad mi suha :) Na fordu nikad haube nisam digao, od servisa do servisa osim da tecnost za brisace dospem :)