Windows 11

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iPlay, Jun 16, 2021.

  1. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Mene tako zovu kokošarski direktori firmi i kažu kako je Office 200 KM godišnje a na klixu 30 maraka.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Na Klixu mozes poslati i ljubavnu poruku,ako si spreman iskesirati za reklamu
     
    Ajdin87 likes this.
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa za to nema nikakvih prepreka, ne sukobi se za zakonom, dok ovo da. Ne mozes bas platiti reklamu da prodajes spid...
     
    p4ja likes this.
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa ovi kljucevi su ocito siva zona...nisu ni legalni ni ilegalni...bukvalno svaki youtuber ih reklamira i ne krse pravila piraterije youtubea.
    Tako da,ja mislim da to uopste nije nezakonito
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Tacno, siva zona. Nije nelegalan kljuc, nelegalno je tvrditi da je to regularni kljuc sa 90% popusta, odnosno da su oni kroz neke kao akcije jeftiniji od regularnih retailera. Analogijom bi moglo reci da polovne kljuceve prodaju pod nove, tako nekako :D
    Nije vise MSu toliko stalo kao prije, nije im to primarni izvor prihoda, svakako su cijeli os podredili marketingu, zato prolazi..
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Zadnjih 10 godina MS ne haje za kljuceve...cak su ih i dijelili u vrijeme beta testiranja win 10,jer su im sada sve usluge cloud i odatle masno zaradjuju.
    Office online koriste manje vise sve firme i oni kojima to treba,jer je lakse nego kupovati ove pojedinacne verzije a i windows im dodje reda radi...opet najvise zaradjuju od firmi i korporacija a kucnim korisnicima se gleda kroz prste :D
    Sto se mene tice,svidja mi se ova logika MSa :D
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa da, Win11 mozes i legalno bez kljuca instalirati i koristiti bez aktivacije, bez vecih restrikcija osim sto ne mozes personalizirati izgled desktopa.
    A imas i onaj MAS aktivator na Github-u, koji je opensource, niko ga ne skida odatle, a i ovi kljucevi sto se prodaju jeftino znaju da budu skinuti sa OEM masina, svejedno, nobody cares :D

    S druge strane, Apple ide u smjeru da potpuno napravi cijeli macOS hardverski ovisnim iskljucivo za Apple Silicon. Takodjer kao i Microsoft ne dira Hackintoshere, OCLP se isto drzi dobro, a vjerujem da i kad posve ukinu Intel support da ce se naci zamjena, ima i ARM procesora koji ce mozda postati standardom. Evo OCLP jos uvijek moze patchati ovu moju staru ragu od MacPro iz 2008. godine, cak i MacBookove 2009 pa nadalje, iako su driveri izbaceni skroz iz macOS (Nvidia recimo) :D
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker