Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Pa i pitam za to sto si ti slao, je li to best buy do 250 KM ili da gledam jos nesto? :)

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Po meni je to best buy,ali sada je do firme i do RGB-a koje se ne uklapa mada mislim da ima gumb da se ugasi RGB.
     
    selvin likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. selvin

    selvin Moderator

    Maticna ce ici ATX, asus tuf gaming B650-plus tako nekako. Tako da otpada mATX kuciste a i ne znam koliko bi bilo pametno zbog hladjenja. Pregledam ove cougar preporuke sutra detaljno, da vidim mogu li stati graficke i planirani hladnjak. Hvala obojici.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  5. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja bi definitivno prije išao sa Cougar MX600 Mesh nego H5 Flow i H6 Flow (H6 je malo i glomazan).
    Thermaltake S300 TG nema Mesh naprijed što znači da je Airflow loš. Ove rupice sa strane ništa ne znače. Imao sam sličan case, i jedva čekao da ga prodam. Sa front mesh kućištem si riješio probleme ljeti.
    Moj ti je savijet da ganjaš kućišta sa Mesh-om i dobrim dust filterima.
     
    Last edited: Mar 6, 2024
    selvin likes this.
  6. selvin

    selvin Moderator

    Hvala! Tako ce i bit :) Sutra provjerim sta sve odgovara dimenzijama i da je dobavljivo u ovoj kolicini.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vala meni se svidja TUF GT501 :)
     
    selvin likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Asus AP201 crno full mesh, bilo je u Tehnolixu na stanju
    Preporucio bih i ovo drugo sto imam, ali je DIY, Riotoro Morpheus, takodjer full mesh, a i bez ovih RGB fazona.
    Oba zbog svoje konstrukcije imaju odlican airflow, a Morpheus ima i odlicnu zvucnu izolaciju, ne cuje se ni pri vecem loadu.
     
  9. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Koga zanima dobro kuciste bacite oko na Cougar MX600, a vidim sad da je kolega spomenuo gore. Uglavnom top je.
     
    selvin likes this.
  10. selvin

    selvin Moderator

    Nesto mi se cini da u njeg ne moze stat ni ovaj hladnjak ni ova grafa, a ni maticna, ali provjerim opet :D
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Da javim da ce na kraju ici Cougar MX600, ima ih dovoljno na stanju, a i izgleda da je dovoljno veliko za nase potrebe. Hvala svima na preporukama. Hladnjak smo uspjeli naci be quiet dark rock pro 5, pa valjda nece biti problema sa hladjenjem.
     
    iPlay, Reventon and Picoooka like this.
  12. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Gdje si kupio kuciste i koja mu je cijena?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imel, 270KM
     
  14. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Skupo, cini mi se da sam vidio u jednoj radnji oko 210KM
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa vala nije cemu dark rock pro 5, marginalno je bolji od 4 a pokazalo se da ga je vrijeme pregazilo (z razliku npr od noctua nhd15), pogotovo jer kosta toliko da mozes aio 280mm kupiti. Ali eto taj amd se ne grije puno(jel ono bjese 7600x?) i na stock nece biti problema sigurno, samo mislim da su bacene pare..
     
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Dijelim mišljenje. Ako je 7600X može ići i na neku povoljniju opciju.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    U pitanju je 7900X. Noctua nam nije bila dobavljiva u kolicini pa smo isli na ovo. AIO nam se nisu pokazali dobro. Otprilike nakon 2-3 godine se pojavi problem. Racunari rade 24/7, jednostavno nije to to.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Vise sam govorio generalno ulozeno dobijeno. I ja sam se kanio aio, vozim phantom spirit, ali kod nas u radnji ne mozes to kupiti. Ne znam sta je bilo u opticaju od jacih coolera jos, 7900x full load hoce povuci :D
    Daleko od toga da je smece, samo za 250+ koliko kosta trebalo bi to bolje, mislim da ce drzati oko 80-85 full load u zavisnsoti od ambijentalne, mada u realnim scenarijima se ne dosezu temperature torture testa.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ni ja ne razumijem cijenu be quiet, ne samo hladnjaka nego i ventilatora. Cisti prosjek a premium cijena. Thermalright i DeepCool nude bolje performanse za dosta manju cijenu.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Be quiet ima vise linija proizvoda, Silent Wings 4 su premium ventilatori rame uz rame sa Noctuom. Pure Wings 3 su odlicni ventilatori a kostaju kao Arctic. Trenutno najbolji budget ventilatori.

    Ali sa Dark Rock 5 Pro su podbacili. I nosu jedini, podbacio je i Deepcool sa Assassin IV.


    Sent from my iPhone using Tapatalk