Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Thermalright trenutno ima najbolje coolere, u rangu noctue sa duplo manjom cijenom.
     
  2. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Koji je po vama bolji izbor od ova 2 kućišta
    - Cougar MX600
    - Endorfy Arx 700
    Tu su negdje i cijenom.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Meni je Cougar ljepse kuciste, pogotovo bijeli model.
     
  4. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Cougar MX600 je kvalitetnije kuciste.
     
  5. Elubrylla

    Elubrylla Novi član

    Na kraju nisam uzeo nijedno nego Corsair 4000D airflow.:)
     
    Sena and Picoooka like this.
  6. Stryker

    Stryker Komšija

    Cijenjeni kolege, ima li ko zainteresovan za retro CHIEFTEC DRAGON kućište?
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Mi ga na kraju dobismo za 200, tj. 6 komada. Doduse uzimamo dosta opreme od njih. Prvi utisci su odlicni, kuciste je fantasticno.
     
    iPlay and Picoooka like this.
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, meni se isto dopalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Oni vec imaju slicno kuciste, D31.

    Treba vise proizvodjaca koristit ovaj format, jos uvijek je malo ovakvoh kucista.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovakvih kućišta a la NR200P bilo je i ranije, možda sad više niču kako su počeli ovaj airflow trend furati, što je kod ovih prije godinu dvije bio problem, evo neka lista: https://www.reddit.com/r/sffpc/comments/8ho3ut/smallest_itx_case_that_can_fit_an_atx_psu/
    Ja mislim da u jedno ovakvo kućište ovog tipa, ako se dobro prostor rasporedi, može i mATX ploča fino stati.
    Evo ova moja iz potpisa A520M-K je dovoljno mala da stane u spomenuto NR200P kućište, ne košta puno, još ako stane regularno ATX napajanje, može se sklopiti budget ITX-like build, taman iznad grafičke ima PCI-e x1 slot za Wi-Fi karticu: https://www.reddit.com/r/bapcsalesc...motherboard_gigabyte_a520m_k_v2_matx_a520_us/
    Što se mene tiče što ih više to bolje, nek ima mjesta na stolu :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jucer premjestio kuciste pored stola umjesto ispod stola (bilo mi prakticnije ispod), iznenadilo me koliko velika razlika. CPU u HZD bio oko 45C, GPU oko 57C. Pale temp za oko 5C.
     
    dino73n likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas maloprije donesem kuciste u dnevnu dobu i zakacim se malo na tv. Sa 2K na 4K i sa nekih 170w na 210w gpu a tempe manje bas za 5c kao i kod tebe. U sobici ispod stola nema zraka za disanje. Zavrti onaj isti zrak kojeg ispuhuje ponovo na usis i to je problem.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Stevie_Ray likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni sto je jos bolje kuciste mi je s desne strane i nema vise retardiranog rgb-a od graficke. Stealth.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni su isto na stolu, osjetno se više nakupi prašine kad su dolje na tepihu.
    Što se tiče RGB, ja volim da mi svijetli, ali dovoljno je u jednoj boji, tako da imam obične jednobojne MS fanove u crvenoj boji.
    Nego, po meni je ovo baš ispao fin build



    Plan mi je da pređem uskoro potpuno na SFF formu (less is more) i prebacim ovaj mATX build iz potpisa u NR200, Sama IM-01, Jonsbo Z20 ili sl. kućište npr. https://www.reddit.com/r/mffpc/comments/1cirx3k/tinkering_with_my_intertech_im1_sama_im01_krux/
    Ovo ostalo se može prodati sve :D
    Vidim da ima isprintani ATX PSU nosač na eBay da se uzme https://www.ebay.com/itm/304110320208
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vec iz thumbnaila vidim da je posve gadljiv build. Na sta se PC danas sveo, sramota. Retardirano kuciste sa ventilatorima sa strane, ARGB, custom svijetleci kablovi, figure, jao jao. :D

    BTW nema veze za prasinu gdje je kuciste, ako imas filtere. A ako nemas, prasine ce bit gdje god bilo kuciste.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Malo sam bacio pogled na ovaj video,vidim neka nova caka umjesto termalne paste?? Jel to dobro bolje od mx6 da si nabavim jer 5800x ce biti zahvalan na svemu sto moze da mu pomogne.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje nemoj, ne treba ti zezancija sa tecnim metalom. Pogledaj Thermal Grizzly Kryonaut pastu, imas na olx-u, 1g je oko 15-20KM.

    Jos bolje bi bila Kingpin Kpx pasta al je nema kod nas, morao bi narucivati iz vana.
     
    Last edited: May 13, 2024 at 6:42 AM
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne trosi dzaba pare na te paste, ta sto imas je u 1C ista ko i "najbolja".
     
    dino73n likes this.