All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    ma moguce i da postoji za neka vozila sa full detaljima, ali i na nekim ranijim slicnim servisima za svoja auta nisam nista konkretno nasao, obicna manipara a ovi jutuberi to izreklamiraju, a cesto ni ovlasteni za vrijeme trajanja garancije nije u stanju da utvrdi da se nesto desilo ako nije odradjeno u ovlastenom
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Bacanje para. A ovlasteni ne moze znat vise od onog sto mu je vlasnik dao na znanje. Pa mozes slupat auto, odradit kod lijevih lica sta hoces i gdje ce bit zabiljezeno? Mozes mjenjac zamijenit u nekoj drugoj auto radionici i sta? Osiguranja su tacniji izvor sto se tice steta, iako ni to ne znaci 100% jer nisu ni sve stete registrovane ni kod njih. Ako neko misli da je uredjeno vani, mozemo se samo nasmijat zajedno :) Turaka i Rumuna sa radionicama na svakom koraku. Milion primjera uvezenih auta sa vec vracenom kilometrazom u EU.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prvi, zbog kojeg sam i uzeo kredite, je bio dosta dobar i detaljan.
    Ali istina da cesto ispadne bezveze.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Neki dan jaran uzeo c klasi w205. Nisam odavno detaljniji raport na carvertical vidio. Slika, informacija, svega...
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Juče do Zagreba, od stana do stana kod jarana tačno 400km, auto putem sve 150km/h, magistrala normala, 10 preko ograničenja... Po BC 6.6 prosječna.. Mjerica
     
    dams82, dino73n and aNaToMiC ! like this.
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Veliki motor i autoput. Idealna kombinacija. Samo malo takve voznje kod nas. Jednom dva put godisnje se provozas posteno,ostalo patnja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Vrijeme je za ljetne gume. Pitam se kakve su ove kineske, mnogi kažu da su ok. Ima li iko iskustva da podjeli?
     
  8. nivla

    nivla Komšija

    ja sam ovation vozio neke dvije sezone ne bih rekao da su lose, ali sava intensa hp2 je za njih premium, brzo su se potrosile, skoro do granicnika za 15k km i to bile nazad
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ima i njih da nisu loše, ali valja utrefit. Ja imao nekad neke a plus ljetne, bio zadovoljan. Otac je imao tracmax, isto nisu loše bile, ali ima ih dosta loših. Sjećam se neke Sunotu su plastika živa, na mokrom ko po ledu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vakat je za ljetne, nema od ove zime nista, gledam prognozu, i ostatak mjeseca preko 10-15 stepeni svaki dan.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema šta, moglo se prije mjesec staviti, a ja konkretno i da sam ostavio ljetne ne bi bilo problema, svakako I nisam vozio dok je bilo ono malo zime.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni su na auto sad došle Trackmaxx ljetne, 275/30 20 nazad i mislim 255 40 20 naprijed, ne znam napamet dimenzije sad... Pa ćemo vidjeti kakav je kinez. Pošto su dot 2023, kontam ovo ljeto ih trošiti i onda sljedeću sezonu kupiti šta normalno.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mogu misliti cijene premium gume na toj dimenziji, novi kredit :D

    Ja gledam za w211 su 18 ja mislim, opet su jeftinije.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Prodao se Polo, razloga je bilo vise, sad se ganja opet manje auto, ali da ima automatik varijanta. Namjena po gradu i okolini Tuzle, kao sekundarni porodicni auto.
    Kontali smo Smart-a, ali se cini prilicno nestabilan na otvorenoj cesti. Budzet nije veliki, mislili smo isto i o varijantama tipa Peugeot 107 ili mozda 206, 207, predlagao sam i Twinga, nesto slicno? U Tuzli je haos sto se parkinga tice, narocito kako su ovaj kruzni bili radili, svi dodju na stambeni parking.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam da ima ijedno od tih malih auta sa dobrim automatikom. 207 je najbolji od tih sto si nabrojao, pogledaj i Clio.
    Kod mene starac uzeo Toyotu Corollu 2004 god. 1.6 benzin, ekstra auto za 5 hiljada. Motor daleko bolji od mog 1.4 u Golfu 6.
     
    Reznor likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve su to robotizovani automatici u tim manjim autima što nije neka sreća.
    Twingo je po meni najbolji autic od tih malih, dobar je i clio.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. nivla

    nivla Komšija

    clio 4 vrata?
    ja bih sebi a klasu automatika w169, al s majstorima nikad na zelenu granu
    polo cross dsg?
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Čovjek prodao Pola, kud ćeš mu to opet :)
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    polo cross sa dsg, al poskupa igracka
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija

    Opet cviljenje iz točka. Promjenio diskove i disk pločice ali opet isto. Ima li ijedan sposoban majstor da ovo rješi?

    Edit. Zna li iko nekoga ko vrše ispravljanje rotora u sarajevu
     
    Last edited: Mar 10, 2024