Sony PlayStation 5 official thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, Jun 6, 2019.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sta god to značilo

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma nisam druže. Vremenom sam nakupovao tonu igara na ps tako da vise idem na ps nego na xb.

    Sent from my galaxy s23
     
    Haker likes this.
  3. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    D chassis je poput dosadašnjih "slim" varijanti, i to je aktuelna verzija. Nešto veći disk, manje dimenzije konzole, malo drugačiji dizajn u odnosu na dosadašnji ps5. I ne dođe postolje za vertikalno držanje konzole

    Mislim da i nemaš više c chassis s optic. diskom u ponudi, osim ako ćeš polovno uzimati. Ja sam sa D chassis prezadovoljan.
     
    SpookyMoO likes this.
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Dakle sve D chassis su slim verzije? Hvala na pojašnjenju.

    Sent from my galaxy s23
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ekipa da li ću na ps5 moći igrati sve ove igre sto imam kupljene za ps4? Je li ide klasični update ili se placa neki keš za update na igru igrivu na ps5?

    Sent from my galaxy s23
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozes igrat al PS4 “verziju”. Sony je to uradio pravo supacki. Za PS5 verziju ces morat ili doplatit ili kupit ponovo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kako koja igra, negdje je i besplatan update
     
    SpookyMoO likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma Sony je skup sport. Ja evo Resident Evil 7 za xbox platio 8km. Dok sam imao plejku naplacao sam se, sada sam doslovno sve te igre ponovo kupio za par maraka.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Za neke jest, ali za Sonyjeve igre nije :D
     
    SpookyMoO likes this.
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma ja prodaja magle znaci. Pa onda ako ću kupovati jebeš ga onda je bolje da uzmem il Xbox ili steam deck.

    Sent from my galaxy s23
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Npr mozes koristiti PS4 kontroler na PS4 igrama koje vrtis na PS5.
    Navodno isto vrijedi za Remote Play, ali meni npr nije radio Falout 4 preko remote play sa PS4 kontrolerom ni na Lenovo M10 tabletu ( spojen kablom) ni na MacBook Air (spojen isto kablom)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi, neke igre i nemas na Xboxu i/ili Steamu, pa je PS jedina opcija.

    Na Xboxu nema starija-novija verzija igre, automatski se instalira najbolja moguca verzija. Bez ikakvih doplata, ako si kupio igru na Xbox One, taman i da je na disku, ubacis u Series X i dobijes “Series X” verziju igre, ako takva postoji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Postoje neki izuzeci i na xboxu, gdje moraš doplatiti za Series X verziju kao što je FIFA i call of duty ali su rijetkost takve igre, većina ih je kao što je Stevie opisao.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sve i da se nadiplacuje kada prebaciš na tursku sve ispada višestruko jeftinije.
    Gamepass dobiješ stvarno dosta igara,.ostale ako ti se sviđaju kupiš na snizenju (a stalno ima neko sniženje) za 5-10 max 20km

    Dalje, soni za ps5 nema ništa vrijedno kupovine konzole posebno npr kao doktor koji je to odigrao na ps4, plus, nemaju ni u planu neke velike ekskluzive. Po meni je bolja opcija xbox. Za 3-4 godine je lako preći na plejku i odigrati eventualno neku top ekskluzivu.
    PS5 je popularniji i ljudi kupe bez da razmisle.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    150km godisnja pretplata na ps+ essential.
    Znaci da FC24+ zaigras sa PS5 treba ti 300km godisnje
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne mogu se složiti sa ovom konstatacijom. PS ima daleko veći i bolji izbor igara od XBOXA.

    U cijenu igara neću ulaziti, ali da nije vrijedan PS kupovine, to mi je pomalo smiješno.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možeš li obrazložiti taj daleko veći i bolji izbor? Neke cifre, naslovi i slično. Govorimo o ovoj generaciji konzola. Prihvatam i najavljene a neizdate igre.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I to malo igara sto ima na xbox dolazi polako i na PS5, toliko im dobro ide
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    To tako zvuči na papiru, u praksi 98% igara što izadje za ps5 izadje i za xbox.
    Sad kontaj da dobiješ gamepass i EA play za 12 km. Samo sam fife izigrao da se debelo otplati.

    PS5 nema vrijedne ekskluzive, spiderman i god of war je gotovo ekspanzija ps4 igara, ostalo nije vrijedno pomena.

    Nije da branim neku kutiju, ko nije igrao ps4 igre ps5 je dobra konzola da se odigraju ps4 ekskluzive


    Generalno je ova generacija jadna kada su u pitanju ekskluzive, jedino nintendo ih ima. Ne treba zaboraviti da je Sony već izjavio da ove godine neće ništa izaći
    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma


    Tako se govorilo i kad su počeli izdavati igre na PC pa evo sad Sony sve igre na PC prebacuje. Pa kad se sjetim pred launch konzola "we believe in generations" haha

    U naredne tri godine xbox ima tri put više igara da izda, ali eto najlakše je ponavljati mantru od prije deset godina.
     
    Haker likes this.