Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja nisam upalio 2-3 sedmice. Redacted mapa je super, ali dojadi samo jednu mapu igrat. Cim upalim sta drugo, odmah igra pocne forsirat one fuser mape Manifest, Hourglass itd. i tesko se docepat kakve pristojne jer ne postoji map rotacija nego sta te zapadne, zapadne.

    HC mi nikad nije bio interesantan, i veoma rijetko kad sam ga igrao u bilo kojoj igri tako da cu i ovo preskocit.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma vidi, nije klasicni HC da nemas minimapu npr. To i dalje ima, nego je ukljucen friendly fire i dosta je lakse ubiti lika. Povecan je damage svih oruzja i tenkova, letjelica. I kad te ubiju ne vidis odakle te skinuo, ne mozes spotat dok si "down".
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam navikao na redizajnirane vanilla mape. igram najvise 128cq. kad su bili nakratko ukinuli 128 cq, umal nisam izbrisao igru. u zadnje vrijeme slabo igram.

    zna se nekad desiti da me stalno igra baca u retardiran tim, pa citav dan ne mozes pobjediti jedan jedini match.
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja radije igram Warframe i grindam tamo i uzivam nego da se zivciram na 2042 kako mi igra stalno uvaljuje Manifest i Hourglass.
     
    Picoooka likes this.
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Danas sezona 7 izasla. Nova mapa Atacama Desert. Ustvari reworked mapa iz BFBC2. Odigrao jednu partiju za sad nisam vise vremena imao, ali cini se solidna mapa. Nema previse vozila. Barem se nije tako cinilo. 2 tenka plus RAM i Little Bird po timu.

    Novi battlepass za pola sata izlazi pa cemo vidjet kakva oruzja imaju,
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    RAM mene izludi. Nesto najmrze sto su ubacili u BF 2042, a i bio je onaj u BF 1.

    Cim te uoci gotov si, a ispali a nestane u sekundi.
     
    iPlay likes this.
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Malo je OP nema govora. Meni vozila nisu zabavna u 2042. Pjesak sam 90% vremena.
     
    iPlay likes this.
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nova mapa smece pravo. Nemas nigdje pravog zaklona. Roknu te sa svih strana. Spawn je katastrofa, spawnas i odmah pogines.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    Spawnaju te na čistinu dole pored onih bazena kada braniš D1, užas. Mapa clusterfuck obični i svi se skoro štekaju po ćoškovima i zgradama jer nema pravog zaklona. Bukvalno ne možeš ulicu preći a da neko sa strane ne puca po tebi. Flagovi su preblizu za 64 igraca, mjera bi bilo 32-40 slotova u ovakvom layoutu.
     
    Last edited: Mar 20, 2024
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima covera, ali je mala mapa, pa uvijek ima neko negdje.

    Meni je mapa okayish, ali se vidi da nisu puno truda u nju ulozili jer re used asets iz drugih mapa i drugih BF na sve strane. Nema nista orginalno. Za 5 mjeseci developmenta za sezonu 7, i dobijemo 1 okayish mapu, i 2 oruzja. A i jedno od ta dva oruzja je samo copy/pasta tj. AK 5C iz BF4.

    Probao sam je na CQ, na Rush i na Breakthrough... Rush i Breakthrough definitivno bolje se igraju, jer je borba uglavnom ispred tebe, dok na CQ ako se kreces, previse uglova zbog vertikalnosti moras pratiti.

    Battlepass ko battlepass, meni je to svejedno, jer ja nikad ne mjenjam skins i ovako i onako. Kupio sam ovaj battlepass, jer sam zaradio 1000 boins iz prijasnjih sezona pa zasto da ne.
     
    Last edited: Mar 20, 2024
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    BF 5 je u posljednje vrijeme pravo zabavan. Serveri puni, dosta modova i mapa u rotaciji. Ovakve partije sve češće :D

    https://imgur.com/a/oMMNwE2
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svaka čast!
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bas, mene skidaju ko na traci. meni je bf5 najtezi bf defintivno.

    nervira me ovaj raspored oruzja. recimo ako kad sam medic, stavim da mi je smoke na broj 3, a medic mox na broj 4. onaj prikaz sa desne strane ce prikazati da je smoke cetvrti na listi, a medic box treci. i onda brzinski kad pogledam tu listu, cesto pogrijesim tipku.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja jos uvijek igram SP,presao jednom na easy pa na normal pa na hard i evo sad igram na veteran ili kako se vec zove i naucio sam se cuvat i ne letit ko blesav al dzaba opet nemam refleks da brzo nišanim i pucam.

    A u MP lete djeca ko navijena. Ja dok ga ugledam vec sam upucan.

    Noram nac neku ligu grannyshooter 60+ pa se tu ubacit i bit glavni baja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a da, ti igras SP sada.

    vjerujes mi da ja nekad upalim BF5 da krenem igrati SP, i cim se pokrene igra, ja nesvjesno krenem MP igrati.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Igram s AG M 42 bez optike ikakve. Uglavnom ganjam hardcore servere. Dva metka i čovjek je mrtav. S druge strane, jedan metak snajpera i ti si mrtav. Tako da treba biti baš namazan u ovom BF 5.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nece vise izbacivati updates za 2042: 'Fokusiraju se na iduci BF'. Da vidimo mogu li napravit gori BF od 2042.
     
    RaP likes this.
  18. Hercegovacc

    Hercegovacc Novi član

    Bf 2042 cisto razocarenje po pitanju destrukcije,a kako su ga samo najavljivali i predatavljali,ima li ko da igra bf3 i bf4 da sutamo