All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta mozes na danasnjim autima sam sebi odraditi? Zamjenu ulja, to ti je 30-50KM za ruke majstoru, jednom godisnje. Sve dalje je zajebancija koja zahtjeva znanje i alat.

    Onda stavi na papir koliko cete kostati kopanje kanala, drenaza, salovanje, betoniranje, armatura, cement, sljunak, vrijeme.
    Ne mozes ostaviti samo zemlju onako jer ce se vremenom urusiti. Mislim da se ne isplati.

    Mozda uzeti one podeste da se prednjim tockovima popnes pa dobijes 30cm, to je par stoja. Ne znam tacno kako se zovu.
     
    Aldiin likes this.
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja zamjenim ulje, ulje u kočnicama, ulje u mjenjaču, ulje za servo. Nekih kvarova i nemam, ali alata imam za većinu i sve sto mogu sam ja uradim jer mi je ceif , trošak majstora je najmanji problem.



    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    SamiRX-8 and Reznor like this.
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Moja Astra J 1.4T (140 ks) benzinac troši magistrale oko 6-6,5l. Po gradu bord kaže 8,6-9,6l, zaokružimo do 10l.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovo. Volim sarafati pa mi interesantno :D
     
    Haker likes this.
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za vikend Split-TZ-Split, cca 700 kilometara otvorene uglavnom, po onim brdima i dolinama, nekih 80tak maraka plina, prosječna negdje oko 10l kako sam sračunao pri tankanju u povratku.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni bi oko 100km to bilo. Ko ne vozi ogromne kilometraze plin nije neka sreća.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma ja sam zaokružio, sipao 2 puta po 40 maraka, i mislim da mi je ostalo plina da mogu još 150-200 gradske. Benzina bi me izašlo 200 marki najmanje, za ovih 110kw. U gradu me najviše spasi, vozim se jeftino kuća posao i tu i tamo koji izlet.
     
    ibran and Haker like this.
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Razmišljao sam da uzmem mk7 gtd ali, brine me što se svi žale na veliku potrošnju ulja sa ovim motorima?

    Ima li neko malo bliže iskustvo?
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Oznaka motora CUNA, pogodi kako ga naši ljudi zovu
    To se druže ne kupuje, to je smeće neopjevano... Googlaj malo o tome...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li taj motor s 2 bregaste?
    Kod mene je CAGA u A4, nikakvih problema.
    Kad sam imao A3 2006g. isto 2.0 TDI, bio je motor u verziji s 1 bregastom i 2 bregaste (vidim da je ta CUNA haman bila i u A3 tih godista :D), kod mene je bila ova prva s oznakom BMM
    Jedan kolega iz firme imao identican A3 sportback crni kao kod mene, samo 2 bregaste. I dok sam ja presao 40k i tek na kraju pred prodaju radio reparaciju turbine, on nije ni par mjeseci vozio radio je generalku motora, iako je znao da taj motor ima tih problema :D
    Mislim da ga je i nedugo nakon toga i prodao.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ogreba ga zena danas... jos ne znam koliko, sutra odoh kod rodjaka da to vidi da sredi... ocesala od zid kad je u SCC parkirala u rikverc...
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Auuu brak je na klimavim nogama

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Qler likes this.
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jel ti rekla ko ti je kriv sto si uzeo auto duzine jedne jahte :)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hoćeš ti odgađati kupovinu Twinga.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa jesam ja ispao kriv :) samo jos ne znam kako, ali sam ja kriv...

    Ide Twingo :) cim prije
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Desi sve svima, sta ces. Huja te uhvati na prvu, al brzo prodje. Nema tu pravila, moze se sutra svakome desiti i daleko veca steta tako da je to dobro.
     
    dams82 likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Kako kažu naši stari nek je sva šteta u tome...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eno je vec je u teretani. Nek je fit za svaki slučaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler and Haker like this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam malo guglao i izgleda ne guglam dobro. ne izbacuje mi nista konkretno sta je problem bas kod ovih motora.
    moze li ukratko o ovome i u kojima autima se ugradjivao

    i ja sam gledao A3 ovaj 8V modele i nailazili su mi ovi modeli sa motorom koji se pretpostavljam ugradjuju i u golfa 7 gtd?
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    https://www.facebook.com/share/v/5ViW7FaWBzTSYw7K/?mibextid=w8EBqM

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk