All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ko bude ovdje savjete tražio završit će na Fordu Mazdi Opelu samo to valja :)

    Nisam siguran Jel ta cuna motor kod jarana seat Leon 2017. 2.0 tdi 184hp motor mislim da taj ide i u gtd. Kod njega je već 4 godine tako nešto nije šarafa zamjenio prelazi godišnje 25 hiljada, prošle godine grijače uradio nove posto auto ima 190 tkm i sprema se za veliki servis ovo ljeto.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Sprema se on izgleda za sve što je Elvir nabrojao u videu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno je dobrim dijelom i do samih vozaca, 135kw, ide ko ludo i ljudi ih gaze da valja.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma


    Da ti nije jaran ovaj Baki Idrizi iz komentara :D

    Ima i u mene komšija tog GTD, auto stvarno fino izgleda. Ne znam kakav je ispod haube, nisam nešto blizak sa komšijom da ga zapitkujem a i nije me briga, on ga vozi ne ja :)
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima dosta do toga da svaki cigo svog konja hvali, a većina ljudi kod nas je na svabama i ta mazda ti je egzotika. Svaki brend ima neku seriju sa lošim motorom koji ima mane, obično se javljaju na velikim kilometrazama tj. kada auta dodju u naše ruke.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam ja bliskog prijatelja sa G7 GTD,trosi ulje,trosi antifriz,DPF izvadjen a kupio ga prije dvije godine,30k KM tad ga platio,2014g,smeće jedno samo takvo. Dosao kuci na slepi više puta nego sto sam ja tomosa automatika dogurao kad sam bio djecak.

    I nije njegov Golf izolovan slucaj,masa je toga sa tim motorom.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav si ti jaran kad si mu dopustio da kupi to auto :p
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nije me pitao. Samo me zvao da mi pokaze kad je vec potrosio pare. Imao G5 1.9 TDI BKC i presao s njim pola miliona i mislio to je to. Kupim sedmicu i idemo dalje.

    I da dodam da je turbinu radio cim je kupio G7,nije procurila ni crkla nego zakovala geometrija od mjesavine potrosonje ulja i antifriza.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja se prvi ne bih slozio da Ford valja :D
    Onaj Focus 1.8 TDCI sto sam imao je bio cudo od auta.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Kako kažu opel je izmišljen da ford ne bude najgori auto

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    I još felgu malo zagrebala
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    A što se Forda tiče, bar ja, uvijek bi ga uzeo prije nego i jednog vw...
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Udarila mi žena auto!
    -I? jel joj šta bilo?
    Nije još,zaključala se u kupatilo!
    :D
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Šteta, nadam se da se našao krivac... Ja kada idem više dana na teren auto ostavim kući prije nego ispred firme... Nema više pravila, ljudi ne znaju da voze, obuka sve gora. Ne daju im u 4tu da ušaltaju, a ja na drugom času već 80 furao prema Lukavcu, i svi ostali u to vrijeme prije 15tak godina.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Samire Samire, on je kriv što nije ženi kupio manje auto :D
     
    Reznor, Qler and SamiRX-8 like this.
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    E onda je još gora opcija :D
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo jutros bio kod rođaka, lakirera, sredit će prije 1. Maja nadam se. Kaže nije toliko strašno, ne moram je dugo držati zatvorenu :)
     
    dino73n likes this.
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  20. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ako želiš takav auto, a da ima više snage sasvim je dovoljno 2.0 tdi 110kw
    A ovi 1.6 tdi imaš 77,81 i 85kw, i oni voze, jesu malo slabiji, ali je konstrukcijski potpuno isti motor... Isto održavanje... A ovaj cuna je do 08/2020 ugrađivan.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.