All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nije to nista, meni komsinica klepila auto na parkingu morao se citav bocni branik mijenjati i farbati + ispravljati lim + polovan bixenon far. Geometrija srecom nije pomjerena. 1000 KM stete otprilike, ali ja nadjoh jeftinije pa uz to i hauba lakirana za te pare. Jos kaze nije brzo isla u rikverc, mada po kolicini stete vidi se da je punim gasom se zabila, jos djeca pozadi.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kupuj ti tog Twinga
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    A jebi ga, sad je tako kako je. Popraviti i nek gleda bolje
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sada je ovjeren i sada je sluzbeno "vas". Nista dok se novo auto prvi put ne cvakne,sve se to nesto pazi,mazi,gleda i onda nakon prvog cvakanja,vise i ne gledas ali se i ne cvaka :D
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Konacno stigla benzin aplikacija i na iOS. Pa ko je cekao eto docekao je.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Prije 2-3 dana...malo kasnis kako si se zadao oko racunara :D
     
    dino73n likes this.
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam ga vozao i nije mi se svidio. Trom kad mu daješ gasa a kad kočiš kao da je šleper. Unutra nemam osjećaj prostranosti a ni gepek nije velik. Mehanički nisam istraživao.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam se vozio u tom autu. Nije mi jasno kako ova auta drže ovako cijenu, prostora relativno malo, unutra kao u autobusu.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj dajdza je ima, bas ova 2012 godiste, 2.2 150KS. Vozio sam je ja do Trnova i nazad nedavno... sta ja znam, ko voli to dobra je. Meni je kad je vozis ko na tresnji, sva se ljulja, ide fino ali slazem se sa kolegom, troma na gasu i na kocnici bas ko sleper :) za gepek i prostor nazad ne znam, bilo nam je OK. Kako ocekujes nekako. Dajdza kaze da ide uz masnu banderu, zimus isao u Crnu Goru negdje se na neki vrh penjao, kaze on krcio put. Dobre gume i gazi...
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Kakva vozna dinamika i Toyota, to ti je auto sedi/vozi, pa japanci dan danas ugrađuju torzione osovine u pojedina auta
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dva druga imaju baš taj s 2.2 dcat motorom.

    Realno, većina ovih klasičnih suv-ova se tako ponašaju u smislu haman ko na trešnji, isto se ponaša i Land Rover Freelander facelift prve generacije.

    Unutra baš i nema puno prostora pogotovo pozadi.

    Održavanje je pravo jeftino, japanci ko japanci, a i nije se ništa dugo čekalo npr na dijelove kada su poručeni bilo u Japan Auto.

    A što se tiče da se će se popeti gdje god treba to jeste, samo treba znati, pa čak i sa običnim gumama a ne off road onim.

    Išli smo više puta baš sa oba takva po raznim planinama i vozili rutama kojima ne može proći obično civilno auto i nismo imali problema.
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Toyota jeste sjedi i vozi ali drugi dio recenice je totalna glupost.
    Stanga na zadnjoj osovini je bila zaboravljena dok ju svabo od golfa 7 (za motore ispod 150 konja) nije vratio na ime ustede, a u Corolli npr. je multilink jos uvijek standard.
    Naci ces je danas u procentualno vise svapskih kola (wawwaw, skoda, seat, mercedes…) nego japanskih.
     
    Haker likes this.
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Svako auto je sjedi i vozi, nema ga da stojiš ili ležiš. Šta bi vam to trebalo značiti?
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Jest jest kako da ne, zaboravljena dok je nije primjera radi mazda 3 vratila, misleći valjda da niko ne gleda ispod auta, šta zna glupi kupac.

    Skontaj da je RAV jedan od modela koji se pravi za cijelu planetu i da sigurno ima dosta kompromisa na voznim karakteristikama sa ciljem službe na svim kontinentima

    @zoi, otkud da si to baš bukvalno shvatio, bila je nekad zezancija po oglasima, sedi/vozi (sve spremno, ništa drugo da te ne interesuje i brine), misleći na auto za "od A do B" bez brige... Peri deri
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Neka auta su da te odvezu od tačke a do tačke b sa što manjim održavanjem bez neke udobnosti i zabave u vožnji i luksuza.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gnjolf 7 je 2013., ko i oktavija mk3, aktuelna a i b klasa merc je isto prije 2019.

    Prakticno samo 2003.-2013. je nisu imali, a prije i poslije toga itekako jesu (gnjolf 1-2-3-4-7-8), Japanci je nisu imali 30+ godina do 2019.
     
    Last edited: Apr 22, 2024
  18. nFare

    nFare Komšija

    Švabo je gospodar štednje, ubiće za €
    Inače skoro vozio firminu mazdu 3, sve ok, samo što mi je odmah razočarenje bilo što je očito unutrašnjost ušminkana kožom preko tanke u šuplje plastike, pogledam iz radoznalosti ispod auta, vidim torzionu nazad, stomak mi se okrenuo, hvala i doviđenja. Vraća se štednja na velika vrata, ruku na srce današnje kupce to sve ništa ne interesuje.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    A ne mogu ni skontat kao što nisi ni ti skontao.
    Ta.mazda barem izgleda top

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Ma u suštini je solidno sve, nadoknadili su to oni amortizerima i ko zna čime još... Ali tačno odaje inferiornost kad uđeš brže u krivinu i počneš gubiti osjećaj na volanu kad ne znaš hoće li držati, smiješ li dodati gas ili pustiti i motati još...
    Kao što rekoh sve dok voziš normala opušteno ok je sve