Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Haha, G27Q naravno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    AOC Q27G3XMN ako ces kako treba HDR a da nije OLED. VA panel ali jedan boljih u rangu Odyssey Neo G7. Realna cijena 320eur, ali skalpuju ga za 400-430.
     
  3. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Kupi ovaj monitor Nano IPS sa sRGB 133% od mog prijatelja u perfektnom stanju sa jos dvije i pol godine lokalne garancije i ne lomi se vise :D za malo love dobar monitor.

    https://olx.ba/artikal/60441074
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad god neko prodaje nešto novo meni odmah neka šuhva.

    Kakvu mu je manu našao pa ga više ne želi?
     
  5. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nikakvu vjerovao ili ne nego prodao pc jucer i visak mu monitor,a ima trenutno PS5 sa LG C2 OLED.Vidim da si iz Gracanice,a krenuo da ti pisem da odes do njega i vidis licno.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mozda je najbolji na svijetu al nema podataka po netu pa ne mogu da ga"zavolim". Gdje cu kupit monitor a da nisam 10 testova procitao.
     
  7. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Posteno pa zato i kazem nisam odmah vidio da ne mozes otici licno i pogledati.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naručih danas M27Q REV2.0 za 629KM u suštini isti kao i G27Q sa jos par nekih džidža midža. Posluzit ce godinu dvije tri dok 30"4K full HDR ne postane standard.
     
    zippoo and Picoooka like this.
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Taj REV2.0 ima znatno bolji black uniformity od REV1.0 sto je meni prioritet kod IPS panela i ima minimalno pozadinsko probijanje u odnosu na REV1.0 koje je uzasno lose po tom pitanju.

    Sretno
     
    dino73n likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Juče sam odgledao review-a i procitao tesova da mke glava zabolila. REV1 ima nesto bolje gaming performanse i u poredjenju sa G27Q je bolji dok je REV2 losiji u gamingu od REV1 ali je i dalje bolji od G27Q tako da to sto je losiji od REV1 je mala razlika a ove ostale stvari su dobro bolje tako da je izbor bio logican a razlika u cijeni izmedju M27Q v2 i G27Q nije neka. Za 40KM sam dobio nesto više herza,10bit boje,USBc konekciju i onu opciju da spojis miš i tipkovnicu na monitor a na monitor dva tri uredjaja i samo ih saltas i upravljas njima istim mišom i tipkovnicom.

    Vjerujem da cu poslije 12god starog DELLa biti zadovoljan u svakom slucaju.
     
    aNaToMiC ! and Picoooka like this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uniformnost vise ovisi o primjerku, kako te potrefi. Veca razlika moze bit izmedju dva monitora sa iste trake i nekog drugog modela drugog proizvodjaca.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Slazem se i ja sam dobio bolji primjerak nego sto je recenziran na rtings,ali u vecini slucajeva je slicna uniformisanost mada je cinjenica da se uvijek moze potkaciti los displej kao sto moze i los primjerak cpu itd.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stigao monitor.

    Zadovoljstvo onako. Nije loš daleko od tog al izgleda da je stari U2412M bio bas top pa prelaz nije ono wooow.

    Kvalitet slike na oko je isti kao i na starom Dellu,a velicina sto sam i ocekivao nije nesto spektakularno veca. Radi prelaza sa 16/10 na 16/9. U mracnoj sobi malo blijesti na crnoj s krajeva. A nije probijanje pozadinskog osvjetljenja nego izgleda taj IPS potpis. Bilo je to i na starom Dellu al ovdje kao da je izrazajnije. Bistroca teksta u windowsu je super,tu je bolji od starog al ove gamerske cake u poredjenju sa starim su wooow.

    FreeSync premium i 170hz su bas uzitak a ni 6700XT nema problem s novom rezom. Šuta ju kao i na starom. HDR na BF5 nije nesto specijalno dok je na COD WW2 top. Izgledao kao posve druga igra. Imam ja tu jos za otkrit i podesit puno toga a na kraju sve se svodi na koliko para toliko muzike.

    Od mene neka jaka osmica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: Apr 23, 2024
    iPlay and Picoooka like this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Vjeruj da si uzeo i dupljo skuplji ne bi to bilo nista znacajno bolje i samo mini led i oled su odlican upgrade.
     
    iPlay and dino73n like this.
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nedavno sam kupio highend miniled TV sa svim dzidzama pa me malo i to razmazilo. Kad na njeg spojim PC bas mi krene pjena na usta. Al za takav monitor treba odvalit 1500-2000km a nije mi sad do tog. Dobar je i ovaj. Ima sto stari nije imao. 170hz i FreeSync su dovoljan upgrade.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da si trebao ici na 32", osjetio bi vecu razliku, al eto da ne pametujem sad kad si vec pazario.
    Na zalost kod nas nemas gdje otici da pogledas te monitore uzivo, dok rade kao sto je to sa televizorima npr. Tako bi covjek lakse odabrao sta mu godi, mozda bi tebi licno vise odgovarao VA sa vecim kontrastom nego IPS.
    Recenzije preko YT su jedno, al uzivo je skroz druga prica.
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nemojte zaboraviti uživati u igrama koje igrate :D

    Hoće li procesor biti tri stepena hladniji, ili ćete imati 160 fps umjesto 155...
     
    dino73n likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Meni je to problem kada gledam sta bi mogao biti sljedeci upgrade monitora jer nakon 4 i pol godine provedenih uz LG 32' ne bih mogao nazad na 27' definitivno.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za 32" bi vec trebalo 4k a to vec opasno dize cijenu. Pogotovo ako se gleda da je sta malo kvalitetnije.

    A nije ovo loše nikako. Samo nije neki wooow efekat. Bar ne ovo sto sam za sat dva promjetio. I to u klasicnom koristenju windowsa i surfanju.

    Igranje jest strasan upgrade. Monitor i jest gaming serija. A tacno da sam imao priliku pogledat ips i va u zivo pa izvagat sta mi godi bilo bi bolje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tacno, nijedan noviji ips nije bio kvalitetom slike na nivou mog starog hp lp2475w. Na kraju sam morao kupiti oled da budem zadovoljan :)