All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dosad su držali monopol i mogli su dizati cijene kako im je volja.
    Posebno vidim da se javlja Sarajevo Taxi kao neko ko bi najviše imao štete od toga.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja da imam taxi firmu u Sarajevu davno bih je unaprijedio nekom aplikacijom za naručivanje vožnje, plaćanje preko aplikacije, praćenje vozila u realnom vremenu jer to je budućnost, posebno zbog stranaca. Tako bi ostali u igri i kad dođe Bolt ili Uber danas sutra... Ovako će lagano u propast... Sve više ljudi koristi aplikacije, a manje ima želju da zove, posebno mlađi ljudi...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Upravo to što kažeš, ovo će možda najviše koristiti strancima zbog praktičnosti prije svega. Ovi će se morati modernizirati i spustiti cijene, što opet znači da je dolazak konkurencije dobra stvar.
    Jednom mi reče neko propašće Kantić, jer dolaze jeftini letovi Wizz Airom, eno Kantić i dalje vozi :D

    Mislim da oni imaju kontakt i putem Viber-a, dispečer proslijedi dalje, ali problem je što se narod žali da su komotni.
    Neće da dođu na baš svaku lokaciju samo na taxi stajalište, a ima ljudi koji ne mogu hodati, onda prevoz od aerodroma masno naplate, štimaju tarife, nekom jedna cijena nekom druga itd.

    Meni jednom naplati od malte do bentbaše 8 KM, drugi put 5 KM opet od titove od hrasnog, nije baš ni jeftino, ali to je bilo navečer u vrijeme kad trola i tramvaj ne voze... sad imaju valjda i noćni režim vožnje.
    https://www.klix.ba/vijesti/bih/jav...-ponoci-do-ujutro-ce-biti-besplatan/231213172
     
    dams82 likes this.
  4. nivla

    nivla Komšija

    pokrenuo je bio sa taxi tu aplikaciju, al na 1000 voznji pozivi 990, aplikacija 10, i nije se primilo, sad su ti tableti u vecini taksija ugaseni
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Eh ima li ko maštovit :D

    Pukla mi sajla od haube.

    Naručio novu, u ponedjeljak je u Tomića.

    Ja sam uspio sam otvoriti haubu nekako, međutim, kontam ako je zatvorim sad opet, da ću se vjerovatno napatiti da je opet otvorim, ako i uspijem ikako sam bez vožnje limaru/lakireru da je onda on otvori.

    Majstor što će mi je zamijeniti nije dostupan naredne sedmice i ne može stići. Helem sve bi bilo ok i snašlo bi se, da meni auto ne treba narednu subotu i moram haubu zatvoriti skroz zbog tog puta(kraći je put do 30km ali bez obzira.

    Ima li neka caka, da nešto namjestim, ubacim, da se zatvori hauba, a da poslije je mogu otvoriti bez patnje :D
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Sarajevo taksi tacnije. Recimo Zuti je pozdravio konkurenciju :D
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto ti treba otvorena hauba? To se otvara po potrebi, nek stoji zatvorena dok se taj majstor ne vrati i onda nek je on otvori i zamjeni sajlu.
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    On je ne otvara.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Pa sveži neku žicu, špagu, bilo šta što možeš povući privremeno...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ima li kakav lijek za ovo, neki premaz ili neko ljepilo.
    [​IMG]
     
  12. dams82

    dams82 Komšija

    To im je slaba tačka, tako krene i cijelo se odlijepi, najbolje uraditi presvlačenje kompletnog neba...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nek odmah stavi crnu alkantaru. to nijedna octavia iz tog doba nema.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cuj da okta ima slabost :eek:
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Možda je i izolovan slučaj, pusti mene

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda je Tale pravio malu djecu u Okti, pa je od toga
     
    Reventon likes this.
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zapinjo nogama po ogulio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reventon likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da mu nije punica pokvarila?
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Neka sam ja vas pokrenuo, pa nek nebo i spadne.
     
  20. Majesco

    Majesco Aktivista

    Kupi kaucukovo ljepilo i vecu spricu sa debljom iglom, pomalo ubrizgavaj i rukom ravnaj.