Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja prestao igrati skroz jer su, kad ono, prije mjesec nesto cackali recoil na svim puskama. Poslije toga sve mi puske bezveze sa tim visualnim recoilom koji su dodali. Ovo majkemi urodjena mana Dajsu, da barckaju stvari na koje se niko nije nikad zalio. Kao i sa BF5 ono kad su TTk dva puta unistavali i vracali.

    Vratili su stadion u igru pa je sad zasebna mapa, ali nisam probao, nit imam planove.
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Staces probati kad je obicno smece. Ove zadnje dvije mape ne igram nikako.

    Uhebali su oni dosta toga. Ne mozes kako treba spawnati na lika koji je pod zastavom, pa vazda kliknes na onaj indikator od zastave i tu spawnas.
     
  3. Hercegovacc

    Hercegovacc Novi član

    Bas to love letter a sta se na kraju dobilo , veliko razocarenje, nadam se da su izvukli pouku za iduci battlefield
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jedini love letter je bio 'rendezook'. Kad se sjetim kolko je raja svrsavala na trailer jer su vratili randezook, i onda hajp krenuo.

    A ja cim sam probao betu nakon nekih 20min igranja odlucio da necu kupovati igru jer nema veze sa BF (nisam je nikad ni kupio, bila djaba na PS+).

    Kad se sjetim copiuma nakon te bete kad je raja govorila 'ma to je samo old build igre bit ce to puno bolje kad izadje'. Mislim ko iole normalan bi reklamirao svoju igru sa old build igrom u onako uzasnom stanju u svakom smislu.

    Nemam nikakva ocekivanja za novi BF. Pratiti cu desavanja, odigrat bete kad vec budu nekad, pa cemo viditi.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja odigram rundu-dvije skoro svake dan. Nema onaj osjecaj kao stari BF serijali, al mi je opet bolje nego COD.

    Uvijek sam zavrsavao negdje na sredini tabele, redovno ginem, kao u svakom BF, ali nadjem nekog sebi cejfa u tih pola sata-sat, tako da se ne opterecujem puno. :)

    Degradacija kvalitete mi je jednaka u svim EA igrama, pogotovo NFS serijal. Nekako je uporedo sa BF nazadovalo.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Cudna igra skroz. Evo jucer sam malo igrao, i svaku rundu sam izgubio ama bas svaku. Uz to na momente nisam mogao nikoga ubiti, pucam u njega, detektuje hit, ali ljudi prezive. Neko ko ima bolje reflekse, uoci me i odmah me skine. Onda po onoj animaciji djeluje kao da dobijem 1 ili 2 metka i odmah sam gotov.


    Jednostavno, igra te nekad baca u luzerski tim. Navuklo se igraca koji ne znaju igrati Battlefield. Upalim mapu i vidim svi letaju oko zastava, niko ne ulazi da se preuzme zastava.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Ima i dok slidaš u cover umreš iza covera djelić sekunde kasnije. Ili kad trejdaš tvoji zadnji metci nestanu dok umireš nema hit marka pogotovo kad igraš sa shotty ili DMR. HitReg kasni ili ima neka užasna kompenzacija za ove sa većim pingom.
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Igra nema skill gap sto se odrazuje na win ratio. Isto tako skoro sve mape nemaju nikakav flow, pa ti ne mozes da ides efektivno od zastave do zastave vise da kontrolises... nego si vecinu na jednoj zastavi ili sektoru (2 ili vise zastava) i onda izgubismo ostatak mape, jer jednostavno ne mozes pokrivati sve.

    Ja koji igram BF sa istim ljudima od BF3 dana, i uvijek nas full squad je mogao carry shittere, ali ovdje to nije moguce. Nije da smo mi nesto gori igraci nego smo bili, dapace, ali jednostano squad uticaj na ovu igru je minimalan.

    Imali smo win ratio od 80%+ na BF3, BF4, BF1, BF5... a na 2042 je oko 60% ako ne i ispod.

    A to sto se cini da umres od 1-2 metka je vjerovatno '1 frame' smrt. Lik tebe pogadja sa vise metaka, ali server umjesto da ti govori tacno kad te pogadja, on samo sve te hitove sto si primio u recimo 3-4 sekunde, on to samo sve zgovna u 1 frame, i onda samo instant umres. Ovo je bio veliki problem na BF5 prvih godinu.
     
  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    I onda pogledas ovog lika kako igra i ne vjerujes svojim ocima:

     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    bas se na ovakve likove i loze. i onda uzimaju tako helice i zabijaju se u zgrade.
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam ovo poceo nedavno igrati i dosao do levela 40+ al me jos gaze kako stignu. Meni je ok i kad gubim jer mi je zabavno osim ako bas krenem da se nerviram zbog neke gluposti. Prije ovoga sam jedino igrao Bad company 2 u vrijeme kad je to bila igretina i sjecam se da sam tu bio pravo dobar :D Ali mozda su me stigle godine... :D
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kako je ovu igru igrati preko ps4...na gamepad ? Mislim moze li se igrati tako i usteliti ili budes obicno topovsko meso ?
    Imam tu igru ali nisam nikada instalirao...nesto sam se ohladio miltiplayer FPSova...ne igram desetljece + :D
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na PS4 je drugacije, jer ne igras na istim serverima gdje su PC, PS5 i XBX igraci. Igras ja mislim samo protiv drugih PS4 igraca.

    Pa ako ne igras FPS nece ti se bit lako usteliti sa controllerom. Trebat ce ti dosta vremena. A da s emoze usteliti i to dobro, moze.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    isprobaj, mozda te i krene


    ja sam bio kratko prije nego sto sam krenuo igrati na pc.u probao na Series S, i nisam mogao meda. Pogotovo ono slajdasi kad ulijecu sa svih strana, ne stignem dugme pritisnuti na dzojstiku ja gotov budem.
     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zamisli toliki tim i novci i onda izbace igru sa bugovima kao zadnji levati.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zato jer ne znaju sta da naprave, a nece da slusaju community. I ovako sa BF 2042 da nisu poslusali koliko toliko, ne bi niko igrao nakon godinu dana.

    ja sam svakako prestao igrati cim igre izidju tako da mi je svjedno. I ovaj BF sam poceo igrati nakon 3-4. sezone.


    Covjece kad se samo sjetim prije iscekivanja novog battlefielda, sad nista.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Iduci BF kada izadje sacekati barem godinu pa onda probati :D
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma igrat bete jer odmah ces moci vidjeti da li igra ima dobre BF temelje ili je jos jedno sranje u boji.

    Meni nikad bugovi, i te tehnicke stvari nisu deal breaker kad je u pitanju BF. Igrao sam kroz polu raspali BF3 i 4 dok ih nisu sredili, pa sam opet uzivao, jer su u srzi bile BF igre. Vise me interesuje srz igre, da li je to BF igra, ili jos jedan pokusaj da privuku igrace svih drugih igrica ili ce napokon uzeti i BF community u obzir napokon.
     
    EL NINO CFC likes this.
  20. igor.g

    igor.g Komšija

    Sve dok jure CoD a jurit će ga i dalje, ovo turbo trčanje kao na drogama, 0 team play i "heroje" nema od toga ništa. Zadnji pravi BF je bio 2142