All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    E išao sam na malu turu do Krajine. Sarajevo Bihać preko Ključa i Bos. Petrovca. Onda sam iz Bihaća do Martin Broda, Štrbački Buk, Japodski otoci, i nazad u Bihać. Pa onda Ostrožac, Bosanska Krupa, Sanski Most, i nazad Ključ, Jajce Sarajevo...

    Do Bihaća kad sam išao, 60KM potrošio :) ili ti ga 22l, naročito do vrha i onda odvezao ove sve ture i došao u Sarajevo sa pola rezervoara ili ti ga još 100KM (103). Cca 7.5 prosjek. Ide Mečka vala nisam je štedio sekunde, al ni malo. Slušala dobro, udobna, dynamic seat beton stvar, kao i masaža :) lijepo je kad imas snage kad god ti zatreba. U glavnom, prešao nekih pa blizu hiljadu KM sigurno ne manje od 800 u ova tri dana po Krajini i Bosni. Extra praznik. I preporuka za Sherwood kod Bihaća za smještaj. Super kućice.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio sam jednom tamo. Jest fino.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Lijepo jeste ali ovih 7,5 je zabrinjavajuce, damir i tale bi to sa 3,5 rijesili :cool:
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma i 7.5 je iznenađenje :) jesam ga vala i gazio, pogotovo od Sanskog Mosta do Ključa i od Jajca do Vakufa, baš sam ga ubio. Dio autoputa 200 konstantno dok nije kiša počela, onda sam smanjio na 130 da i ja malo odmorim...
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja sam bio na mini odmoru preko praznika. Moj auto koji je inace vrlo stedljiv odvukao do Jadrana i nazad preko brda i dolina 5 osoba i pun prtljaznik,na granici zaglavio dva sata s klimom i kad sam dosao kuci 5.0L na 850KM

    Ovo je inace rijetkost. Ne znam kad je zadnji put bio prosjek 5L i u po zime bude manje. Teret klima granica. Sve se placa :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nas 4, sve sa stvarima, 20'' felge, 275 nazad :) jebi ga...
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam 1100 napravio, oko 6,5L je bilo, ni ne pratim detaljno odavno.

    Btw promijenio sam citava ramena zbog selena sto su me gnjavili, i nisam zazalio, sad jedno 50% ljepse preko sahtova prelazi :D Tek kad promijenis vidis razliku.
     
    Haker and Qler like this.
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakvi 3,5, Ja sam iso Tjentiste, Trebinje, Dubrovnik, Herceg Novi i nazad. Prosjek 4,8l , oko 100KM dizela otislo :D
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa daj 45 minuta... Ako si odgledao napiši makar rečenicu šta je zaključak :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jutros otvorio video,rekoh 45min,no way i zatvorio. :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zakljucak je da ljudi danas ne mogu pogledati nista duze od jednog minuta. I ja sam mislio ovo staviti, onda skontam nece niko gledati.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znas kako ide ona stara,informacija mora biti ko mini suknja,dovoljno kratka da te privuce a dovoljno duga da pokrije sve sto treba.
     
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Jbg YouTube, više reklama na više minuta videa, mora neko platit sve to... A na kraju i pumpe moraju platit njima da kažu gdje je "najbolje" gorivo i nama taj video ništa ne znači. Nego pravac Bingo petrol (jer je najjeftiniji) i gaaaaas...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  15. selvin

    selvin Moderator

    Da je 5-10min pogledam ako me bas zanima, 45 ne gledam nista jer zasto bi trosio vrijeme kad je cijelo ovo "istrazivanje" moglo stati u dvije tabele i zakljucak od 200 rijeci a ovi napravili indijsku seriju od tog.

    Generalno ne gledam na youtube gotov nista, sve sto me zanima čitam, 100x lakse i prirodnije. Rijetko ima kvalitetnog sadrzaja koji nije napisan. A napisane riječi su birane, a ne nabijane minute videa zbog reklama ili cega već.

    I niko da preprica tih 45 minuta u par recenica? Pa ogledaste li vi makar sto ste htjeli stavit? :D

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    Reznor likes this.
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Smatram da ste dovoljno pametni da znate premotati video. Nisam ni ja gledao 45 minuta nego desetak, a može i u minut stati te tabele.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bukvalno… minut’ pogledao tabele i komentar, razmazeni ste :D
     
    Haker likes this.
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja da sam mjerio potrosnju i novac za to auto, ja bi ga poslije povratka posuo benzinom i zapalio.
     
    SpookyMoO likes this.
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Ljudi, kakav vam je Mercedes W204 C220 2012-2013 gledam?

    Čitam najveća boljka mu je sto zna zezati brava elektronika zaglupi, i neće da upali, i hrđa zadnjeg mosta sto navodno Mercedes 20 god poslje mjenja free od charge u ovlaštenom.

    Veličina auta i gepeka mi odgovara, nisam ga još vozao, samo ga mikim i čekam finu priliku. Svejedno mi je automatik ili manual, mada volio bih automatik možda ali nije presudno ništa, čuo sam da 7G ima problema sa elektronikom i dosta skup popravak (kolega na B klasi ima taj mjenjač doduše stariji je auto, možda su rješili u ovom)
    Jel vozao tko ovo, kako vam se čini auto, na šta još pripaziti.

    Sto se tiče snage meni je svejedno, ali govore da gonjam c220 vise nego c180 i c200, jer je kao c220 idealno, iako mi je 99% gradske vožnje, ali možda s ovim autom se odlučim i promjenit to i malo češće se odvažiti na duže putovanje, jer navodno je jako udoban.

    Ovaj primjerak je prodan za 24k KM

    https://olx.ba/artikal/57906349

    Sve po PS-u ovi bas su peke i provjereni su.
    Kupovati auto staro vise od 10 god za 10+k€ mi se čini ludost, ali volio bih sad ako već uzimam nešto da kupim dok sam živ
    Nisam od mijenjanja auta, volio bih da to bude neki ‘flagship’ koji će me dugo služiti, nekako mislim da bi možda ovo auto moglo biti to.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Cijevi kočnica pucaju na njima, zadnji most korozija, a daju novi još uvijek, ali ne znam daju li dok se ne raspadne
    Podloške dizni izgaraju često... To su neke meni poznate mane...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    kvaju likes this.