All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja to nikad nisam radio, samo dezinfekciju klime. Jedno auto 6, drugo 7 godina vozio. Mozda zavisi i od koristenja, ima ih koji klimu ne gase, ja je palim samo po potrebi i to kratko.
     
    Qler likes this.
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma ja je ne gasim pa nisam 5+ godina punio.
     
    Ajdin87 likes this.
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kod mene prvo punjenje na 6 godina starosti falilo nesto mizerno, cini mi se 30g, morao bih naci racun da vidim tacno.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Taj se proces ne zove punjenje nego servis klime.

    Radi se svake dvije godine ne zbog nedostatka gasa nego zbog zamjene ulja unutar sistema.

    Kompresor je zakacen na motor i grije se puno vise nego kompresor u frizderu ili kucnoj klimi. Ima gumenih crijeva koja se iznutra po malo rune i stvara se prljavstina koja se eliminise servisiranjem.

    Naravno sve moze funkcionisati i ako se ne servisira redovno samo uvijek na kraju to se ustedilo bude potroseno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82 and Haker like this.
  5. nivla

    nivla Komšija

    pa uglavnom se i kvari kad se ne koristi
     
    ibran likes this.
  6. kio

    kio Komšija

    Status update za golf 8.

    Auto uzeto sa 13500 km, sada je na 17500. Sljedeci auto je SUV, vec sam par puta lupio glavom, pogotovo kada nisam naspavan i vozim djecu u vrtic.

    Od mana, jednom mi je centralni display imao bug par minuta i bio je crn, pa nisam mogao da koristim ni jednu funkciju, jer je sve na njemu. Skontao sam da je to sranje kod vecine novih auta :S

    Posto imam full asistenciju, jednom u raskrsnici auto je detektovao moguci sudar, i ukopao se u mjestu, jer se auto sa boka priblizavalo dok je bila guzva. Tako da ponekada i ovo zna da zeza. Mislim da se moze iskljuciti, ali opet nekada dobro dodje, kada ste umorni.

    1.5tsi nije los, kada radi na 2 cilindra nekakav cudan osjecaj, imate odredjene vibracije ali ne znam koliko ustedi. Prosjek je 6.4l do sada, ali po gradu trosi 10 litara kada je hladnije i kada su krace relacije.

    Ako koga interesuje nesto vise, mogu vise da pisem :)

    Definitivno dizel nije za grada, ali ako cete da vozite vecinom po autoputu ili otvorene puno je bolja opcija nego benzin radi obrtnog momenta i komfora koji pruza, a o potrosnji necu ni da pricam :D
     
    Haker and Reznor like this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Troši na dva cilindra više nego da normalno radi :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  8. kio

    kio Komšija

    Jest vala. Nekada se upali i na autoputu kada se vozi linearno bez ubrzavanja.

    Sljedeci auto je Rav4 hibrid
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav je ovo brend. Kupio ovaj filter u motorexu, bio najskuplji hajde kontam, gledam sad ne mogu ni naći ovaj brend na google [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To im je inhouse brend.

    Stvoren za one sto hoce najskuplje

    Al nije losa robe.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Ajdin87 and aNaToMiC ! like this.
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vrati to Boga ti :D
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa kad god.mjenjam ulje filter ulja mi je najveci problem. U Konjicu nijedna ova radnja nema neki normalan, ili je comline ili neki lijevi isto nikad čuo a kosta 15km npr man 25km. Pa koji k ne mogu nabaviti i neki od normalnog brend. Sad prolazim pored motorexa i on govori dobar ovaj vala nisam ni čuo kad je rekao koji je kontam hajde nije Kinez neki.

    Hoću li vratiti ili da ga stavim?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma s obzirom da ti to fakat redovno mijenjaš i vodiš računa nemoj.

    Nego bih ja uvijek uzeo mann ili bilo koji drugi prije tog, pogotovo još što me motorex želi "opaliti" po ušima i prodati svoj proizvod pod premium ultra najkvalitetniji i najbolji :D

    Helem, ako si ga bruku platio više od mann npr vrati, ali mislim da nisi, i da bi i sad glupo bilo vratiti hebeš ga zbog lupam 5 markica. Neće ti taj sjebati ništa u autu svakako do tvoje redovne iduće zamjene :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta znaci normalan ili nenormalan filter ulja? :) Bitno je dobro ulje, ne bacaj pare na najskuplji filter. Eto man za 25KM je ok.
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Uostalom, kod tebe je ono hatchback astra h 1.6 85kw?

    Koliko vidim može se naći meyle 15KM, mann 16KM, bosch 18KM npr, dostava u roku 24h 8 markica.
     
    Haker likes this.
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekoh da nije los. Ugradi slobodno. To jest izmisljeni premium brend al nije podvala teske kategorije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa upravo to, da radi 5km je bolje staviti neku brend koji je rasprostranjen/renomiran, neki ljudi štede na filteru, ja stavljam sve da valja i ulje i filtere.

    Zamjenio sam za fiiam, svakako sam u povratku prolazio opet pored radnje, eto, još je jeftiniji 3km :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Ja vas majke mi ne kontam, zbog filtera tolika drama. Forcar je sasvim ok, ne vrijedi koliko košta, ali vrijedi ga ugraditi,koga zanima proizvodi se u Poljskoj u Filtron fabrici koja je u vlasništvu Mann Hummel. Ti Haker često mjenjaš ulje, tebi može bilo koji filter izdržat tvoj servisni interval...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma 98% tih filtera isti klinac, malo papira zguzvano u limenku :D
    Ko mijenja redovno, stvarno ne treba da se zamara. Ako neko fura intervale 15-20k pa hajde inekako.
    Napomenu me ovo da usput i ulje promijenim :rolleyes:
     
    Ajdin87 and dino73n like this.
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za filter kabine uvijek stavljam neki najjeftiniji koji ionako mijenjam 2x godišnje, svaki bude crn na zamjeni svakako :D