1. Esh

    Esh HWB

    3DMark11 tech demo video

    Link: https://hardwarebase.net/slike/vijesti/1 ... k_logo.jpg
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: 3DMark11 tech demo video

    Opasno izgleda,samo dosta ce proc dok igre budu ovakvog izgleda.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: 3DMark11 tech demo video

    Kada bi tako gledali, dosli bi do zakljucka da nedostaje dosta toga cak i iz prethodnih verzija 3DMark alata :)
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: 3DMark11 tech demo video

    Pa tek su sad igre pocele da izgledaju kao 3Dmark06
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: 3DMark11 tech demo video

    imam osjecaj da bi ovo haman i Cryengine mogao odvritit. Pogledajte bolje, ona dzungla je na prvu wow, al tu je ipak svega 5-6 palmi sa 20-30 grmova nekih, nista pretjerano :) Izgleda super al mi ne izgleda kao "wow, kad li ce igre ovako izgledati"
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: 3DMark11 tech demo video

    Jos samo da je vidit nekog covjeka kako hoda pa bi se mogao dati neki bolji sud.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Re: 3DMark11 tech demo video

    Tematika je malo kompleksnija. 3DMark je oduvijek bio svojevrsni "show-off" mogucnosti, odnosno demo za nove tehnologije koje dolaze kroz softver i hardver. Iako to mnogi smatraju, cak ni 3DMark ne iskoristava sve dostupne tehnike i tehnologije koje nude pojedini graficki procesori, DirectX, OpenGL ili bilo koji drugi API, no ono sto naprave bez ikakve sumnje izgleda spektakularno.

    Zasto ta neka "grafika" nije takva u svim igrama? Iz prostog razloga jer modelianje te iskoristenje novih tehnologija nekih scena koje traje svega par minuta, u Futuremarku radi par godina, pa sada zamislite koliko bi tek vremena trebalo za igru ako bi se toliko vremena posvetilo detaljima te iskoristenju svih dostupnih tehnologija.

    To bi, naravno, bilo izvrsno, no realnost je posebno nakon predstavljanja novog API-ja, pojedini developeri integrisu tek par zanimljivih funkcija koje se poslije koriste za marketing (nasa igra podrzava najnovije tehnologije) ili naplatu od nekog vendora koji je takodjer ukljucen u slicne aktivnosti.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Re: 3DMark11 tech demo video

    Link: https://hardwarebase.net/vijesti/4303/3d ... 0-novembra
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    meni crasha kad treba da Physx CPU test odradi.. Ovu free verziju mozes vrtiti samo u 720p, moras platiti ako zelis 1080p
     
  11. k0ST

    k0ST Aktivista

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam dobio kao nekakvih 4000 poena :D ali mi je javio nekakvu gresku kad sam otvorio Result u browseru, a greska je vezana za drajvere od grafe.
     
  13. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    oko 3600 poena na HD5850 sve u svemu fina grafika, al opet nista posebno samo da ljude nafuraju da kupe novo parče hardwera :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je oko 3000 sa blagim OC, veci OC daje oko 3500. Mislim da mi je dijelom limitirajuci faktor 2 GB rama.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na kojoj rezoluciji to vrtite?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na basic verziji se moze koristiti samo Performance level koji se vrti na rezoluciji 1280x720 (720p).
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Postavite neki screenshot, nemojte biti lijeni.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    http://3dmark.com/3dm11/89490
    kloknuta na 800mhz core 1600 shadere 950 memoriju
    mescini da je cpu kocnica ovde
    test je brutalan
    postavim kasnije rezultate gxt 480 naklokane
    znam da mi je vantage davao oko 30000 sa 5970 boga pitaj kad ce mo ovde imati 30000 2014 godine mozda
    kolinsb za tu gresku me necudi opste treba malo pricekat znam kad sam imao 5970 nisu uvijek najjnovije stvari isle glatko