Adobe Premiere Pro CC Tutoriali

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by aeRo, Mar 18, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Vozdra raja,

    Ko prati zdravlje i fitness podforum znace da sam ponovo aktivan u toj domeni. U posljednje vrijeme kako sam zbavio Xiaomi Yi imam obicaj da snimam treninge, te mi je plan u skorijoj buducnosti da pokrenem rekreativno svoj YT channel sa vlogovima, u kojima ce biti popraceni treninzi, pokoji savjet, fitness/bodybuilding recepti, cheat day challenge-i i generalno stvari tog tipa koje su trenutno aktuelne.

    E sada, malo sam googlao i vidim da raja za obradu klipova preporucuju ovaj program iz naslova ili Sony Vegas, s tim sto je ovaj vecinom preporucen kao dosta mocniji tj. za naprednije usere. E sad vec kad sam se nakanio da pocnem raditi na tome, krenucu odmah od najtezeg pa koliko god mi bude trebalo da se ustelim. Svakako ne planiram da budem neki power user, nego cisto da naucim osnove editinga. Do sada sam sam malo 'cackao', imaju 2 kratka videa na mom instagramu, i ono uspio sam pohvatatati neke puke osnove, tj. snaci se u interfaceu pomalo - rezanje, mijenjanje audia, i igranje sa built-in efekatima za tuning videa (posto kvalitet snimke Yi-a u neosvjetljenom prostoru i nije bas najbolji).

    Tako da me interesuje sta bi mi vi preporucili, odakle da krenem, neki online/YT tutoriali ili da zbavim nesto od literature? Ako je bolja opcija ovo prvo bio bi zahvalan kad bi se ubacio i poneki link.

    Dovoljno mi je da dodjem do ovakvog nekog nivoa, dakle osnove: https://www.youtube.com/watch?v=Wbk82QeStOQ

    Usput, koliko rada i iskustva je potrebno za klipove ovog kvaliteta (uz jebacku kameru :smt003 ): https://www.youtube.com/watch?v=UUlIHntXhck (Konkretno mislim na ovaj uvodni dio, i dijelove sa treninga oko 12e minute)?

    Unaprijed hvala.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je Premiere odlican, masu tranzicija i efekta ima, skoro sve mu je drag & drop. Za sat vremena mu mozes skoro sve skontat. Ukucaj n YT Premiere Basics, ima tona klipova.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Evo ja bi ti bio prvi sub. Kad moze onaj glupan iz srbije,nixo il kako vec,moze svak' :D .
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Zato sam s njim odlucio i da krenem, isto raja pisu i po forumima i Redditu. Samo reko da vidim ima li ko konkretnu preporuku da vidim ima li se s nekog specificnog mjesta poceti uciti.

    Haha taj lik je lame samo takav, sjecam se da sam mu davno nekad znao naletiti na video, cisti nonsense pricao. Ali mislim da mu je pola subova djecurlija s ex-yu prostora. Doduse, na njegovom channelu je bilo svega, 'od igle do lokomotive', dok bi se ja iskljucivo fokusirao na fitness niche. Najgore sto je trenutno fitness industrija u boomu, pa tako i na YT-u i tesko je napraviti neki content koji vec ne postoji. Tako da vjerujem da bi bilo manje 'teorije' jer je sve vec ispricano na masi kanala, ali bi se svakako nasao koristan savjet. Ako nista nece faliti hrane jer sam u posljednje vrijeme specijalizovao low-carb bodybuilding approved recepte. :smt003

    Slijedeca mi je investicija neka adekvatna kamera pa cu onda ozbiljnije uletiti u tu kompletnu pricu.