alarm i sigurnosna oprema

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Almir, Oct 22, 2011.

  1. Almir

    Almir Komšija

    Gdje u tz, mogu kupiti-naručiti-pogledati nešto od sigurnosne opreme tipa alarmi paradox,dsc, kamere bilo šta :)

    Znači netreba mi agencija x koja nudi svoje usluge već oprema pa da ja neš probam :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imas pored doma penzionera, uz magistralu, firma koja prodaje tu opremu, zaboravio sam ime a imao sam i vizitku negdje.
    Probaj i Skapi http://www.skapi.ba/
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas i na Ircu SK Sistem...
     
  4. Almir

    Almir Komšija

    Mislim da to pored doma je imperium, za ovaj na ircu nisam znao al ću da provjerim da li se može kupiti kao fizičko lice.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    E da Imperium.
     
  6. black

    black Komšija

    Stara tema ali da ne otvaram novu :)
    Mislio sam na kucu alarm montirati pa me zanima ima li neko od vas iskustva sa Paradox ili DSC opremom. 99% je da cu kupiti Paradox SP5500 i 5 DSC senzora na pokret. Placa li nego agenciju za nadzor? Koliko to cudo kosta mjesecno?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    Ma ne treba ti agencija. Nek ti spoje na tvoje brojeve za dojavu i cao. Ono što bih ti ja eventualno preporučio da uzmeš model centrale sa dodatkom za sim karticu,puno je bolje rješenje nego da dovlacis tel liniju do centrale. Malo više košta ali je puno komfornije

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
     
  8. black

    black Komšija

    Juce mi dosla Dahua HDW4431C-A , platio 90 KM na aliexpressu. Za te pare odlicna kamera , 4MP 20FPS. Trenutno je iza prozora ali za vikend cu je postaviti vani dovoljno visoko. Hocu da uvezem motion detection da mi se aktivira tihi alarm ako neko navece hoda oko kuce.
    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    @black
    ja sam uzeo foscam ip kameru, navodno je ok kamera, slika sad nije nešto extra mislim da je lošija od te tvoje cijena 200km, po noći solidna, ta tvoja za te pare mislim da nema dalje, ja bi za te pare sad uzeo 4komada :D

    šta se meni sviđa kod ove moje kamere jeste što sam postavio ftp push znači na detekticiju kamere šalju snimke na ftp server na freenasu, to mi je ovako jako zgodno za administraciju backup i sl tako da mi nvr i netreba.
     
  10. black

    black Komšija

    Ja mislim da cu ici na fulltime snimanje i screenshotove na FTP snimati. Ova moja bi trebala biti OK po noci jer velika IR dioda na njoj. Ja imam i dosta LED reflektora tako da i oni pomazu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Za koliko vremena ti je dosla ta kamera sa aliexpressa? Kako radi povezivanje sa PCem, da li salje sliku preko wifia?
     
  12. black

    black Komšija

    Dosla za nekih 20 dana, gledati mozes cak preko VLC-a. Snimanje bi trebalo preko FTP-a da ide ali kod mene nece trenutno, za sad samo preko NVR software-a. Ovo je prava nadzorna tako da ima samo Ethernet, WiFi je podlozan sabotazi.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. black

    black Komšija

    Evo test kamere po noci starring me , ofirni lopov haha Za puni kvalitet morate na PCu otvoriti. Bio je upaljen i 20W LED reflektor pa je mozda i presvjetlo bilo.
    Probao sam i u boji snimak.

    [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. Almir

    Almir Komšija

    extra ti je kvalitey

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Daj nam link na kupovinu

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobra slika a i ti solidno glumis lopova haha
     
  17. black

    black Komšija

    Bas gledao neki dan , kod ovog lika nema vise ove kamere ali udjes na aliexpress i nadjes prodavaca sa najvise dojmova. Stavit cu ja poslije link.

    EDIT:Newest Dahua 4mp IP Camera DH-IPC-HDW4436C-A Waterproof IP67 H.265 HD1080p IR 50m Support Digital Noise Reduction and Onvif
    http://s.aliexpress.com/bmIzMrMz
    (from AliExpress Android)

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. black

    black Komšija

    Preporuka za Synology Surveillance Station od mene. Ja nemam pravi Synology NAS vec sam nabacio Xpenology na Celeron 847 plocu sa 4GB rama. Uopste ne opterecuje procesor , moze jos 5-6 kamera sigurno. Nastimao sam da snima samo kad ima pokret. Ima i odgovarajuca aplikacija preko koje se moze kamera gledati uzivo ili snimci. Ko ima original Synology NAS moze dobiti i notifikaciju na fontele. Jedina kvaka je sto su prve dvije kamere djabe a onda se placa otprilike 45€ po kameri. Ima nekih hackova ali za starije verzije :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    E pozdrav ekipa, da malo aktiviram temu.

    U maju useljavam u kucu. Nova kuca, novo naselje, kuce su relativno blizu jedne drugima (neke su cak jedna uz drugu). Sve nesto razmisljam da mi nece trebati neka pre-paid alarm alternativa koja se uzima od ovih security-firmi i koji deru po 50-e mjesecno sa instalacijom od oko 1000-e...

    Alternativa bi mi bio neki kvalitetni alarm koji bi sam mogao instalirati.

    Plan kuce:

    Prizemlje:
    Vrata - ulazna vrata, vrata za dvoriste, vrata za ostavu *vani*
    Prozori - kuhinja, dnevna, soba

    Sprat:
    Vrata - balkon, balkon u sobi.
    Prozori - soba, soba 2.

    Suma: Oko 5-6 vrata koja bi osigurao, isto toliko i prozora. Vjerovatno neki motion detector ubaciti, ili ako ima dobrih alternativi sa kamerom i sl. (mada mi nije ovo nesto privlacno jer ako mi neko hakne u kameru moze me posmatrati a da i ne znam).

    U dvoriste bi vjerovatno mogao nabaciti neku rasvjetlu sa senzorima.

    Da nije neko stekao kakvog iskustva u skorije vrijeme oko ovoga, sta bi bilo optimalno. Bitno je da je kvalitetno, jer se to uzima jednom za recimo 10g (nadam se).

    Hvala!
     
  20. black

    black Komšija

    Uzmes Paradox ili DSC. Pravi alarm mora zicama se povezati zato ako jos gradis kucu isplaniraj gdje ces kablove provuci.
    Kupis senzore, centralu i sirenu i postaviti a krajnje spajanje i kodiranje ti moze firma uraditi.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk