All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    gledam bmw 7 i sa najjacim motorima do 2 tone tezak.

    meni za takvo auto nesto impresivno, jos porediti s konkurencijom, bmw je clear winner

    valjda slicno urade i sa sljedecom generacijom svojih suv.a

    bmw 7 mi je prelijep, svaki dio auta mi je po mom ukusu, audi me razocarao, mercedes poruznio s klassu.

    nekako najvise iscekujem novi w x4. idealna velicina x4, a svidja mi se kalup na koji ne radjen, dok x6 je vec ogromno vozilo.


    Vedo nek je sa srecom kad se nadjes u nekim uzim prostorima :)

    Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ko treba gume ima akcija u guma m. Bridgeston turanza t001 evo 205 55 16 snizena na 109km. Dot "0417"
    Ja sam juce uzeo 4kom. Besplatna dostava na kucnu adresu bilo gdje u bih.
    Vec sam imao turanze al r300 i stare 7 god i presle ko zna koliko. Sad ko drugo auto.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Imaju li kakve dobre 195/65/15? Ne mogu sad detaljno ništa provjeravati.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad imas "narodnu" dimenziju :)

    Nek si se pocastio dobrim gumama, to je prije svega stavka sigurnosti.
     
    dino73n likes this.
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    gumam
    makbel
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Evo sada testirao ler na hladan motor, i ne varira RPM vise.
    Jebeno gorivo.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    A eto vidis, tuneri ovi lokalni bas hvale Energopetrol i njihovo gorivo. Haj mu ga znaj gdje vise valja
     
  8. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Poznanik kupio polovno auto. Vozio ga cca 2 sedmice i prvi put nasuo pun rezervoar na EP-u i auto pocelo ducat toliko naglo da se nije moglo vozit. Kad je prestalo ducanje onda je izgubilo snagu i nije moglo preko 50-60km/h i preko 2000rpm. Zatim je jedan od simptoma bio da je max brzina bila do 80ak km/h ali obrtaji nisu bili ograniceni, isto kao da je samo turbinu gasio....


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. lolak

    lolak Aktivista

    Ako se dobro sjecam kod nas postoji i neka agencija / inspekcija koja testira gorivo.. Trebalo bi to prijaviti na neki nacin.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja, kao i sve ostale kolege, sipamo samo na EP i INA-i vec godinama a auta su od '96-og do 2014. Nije se nikada desilo da motor "oscilira" radi nekvalitetnog goriva.
     
  11. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja prenosim iskustvo, konkretno licno iskustvo jer smo bili zajedno kad je nasuo pun rezervoar na EP. I znam sta se desilo s autom nakon cca 10ak kilometara. I sta se desavalo narednih skoro 1000 kilometara jer smo isli na put. Ne kazem da je do goriva sa EP ali su se ti simptomi prvi put javili upravo tad nakon sipanja na EP, otkako je kupio auto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Neraa

    Neraa Aktivista

    Uvijek sipao na EP u Tuzli i nikad problema, cak je gorivo kvalitetnije nego na ostalim pupama . Zhady, kolegi ti je bacalo u safe mod jer je zaprljan egr te ce se javiti ponovo nevezano za pumpu gdje sipa.
     
  13. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Nije sigurno od EGR-a ducao ko lud. Isto kao da ga neko udari sazada pa sprijeda i tako naizmjenicno. A safe mode je bio jedan od simptoma koji se javio nakon ducanja. Takodje bio je neki cudni "safe mode" gdje auto nije islo preko 80km/h ali su obrtaji rasli preko 3000rpm a normalni safe mod ogranicava RPM. Napisao sam ti vec iznad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije nemoguce da su imali loše gorivo. Kod nase se svašta mulja ali se vodim logikom da je kod INA-e najmanje zlo. Kolega sa v6 2.6 benzincem cesto putuje i stalno hvali koliko predje sa gorivom koje sipa kod INA-e dok, kada je primoran da sipa u RS-u i u Srbiji, kaze da osjeti razliku. Mozda je i placebo.

    Ja sam baš nedavno prešao turu Zenica-Jajce-Zenica (magistralom, ne preko Vjetrenica) sa 11l. 1.8 85kw benzin. Nekih 5 do 10 km/h preko ogranicenja. Dvije osobe plus nekoliko stvari. To je potrošnja poprilicno ispod 5l. Da je autoput bio.. bez semafora u Travniku, komara i kamiona i krivina po 20- 30/kmh, bilo bi to k'o blue motion.. haha.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi ti od cepa do cepa testirao to? Ja sam imao gti dvojku taj motor i nema sanse 5l da trosi jedino u leru :D
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    5L je naucna fantastika, proizvodjaci koji lazu stavljaju 8L za takve motore, a gdje je onda tek realno stanje.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mozda ga je ispraznio do kraja pa povukao mulj sa dna rezervoara i zaprljao filter goriva ili dizne?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Od linije do linije. Ali sam testirao vise puta tako da se pokazalo tacnim. Recimo spustim ga na 10l pa naspem za 20KM pa spustim na 10l i vidim koliko sam presao. A onda sam testirao i sa punim rezervoarom, predjem 100k, dospem i vidim koliko je potroseno i poklapa se. Sad sam na 10L nasuo 21l i kada sam ga parkirao u Zenici, ostao na 20l.

    XTRage - Kakvih osam litara potrosnja na otvorenom. Pa nije ferrari. Ja po gradu zimi imam potrosnju oko 8l.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1.8 benzin? Onda je to jedini benzinac te kubikaze na svijetu koji tako malo trosi. 1.0-1.2 motori pa uzmu u gradu preko 10l zimi.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Omega 2.6 v6 benzinac iz 2001 trosi 10.5 zimi po gradu. Pokazuje i na kompjuteru a i kada se manuelno racuna. Kakva vi auta ona vozate.

    Doduse kolega u vectri b ima 1.6 benzinca i trosi 14l po gradu ali auto nije odrzavano kako treba tako da pretpostavljam da je isti slucaj i kod drugih.