All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne razumijem sta si htio pokazati ovim videom, znam dobro kako se superauta proizvode. Kokpit je od karbona i aluminijuma, lijepe se zajedno i sve je rucni rad. I ti njih poredis sa nasim majstorima??? Pa buraz ono je fabrika gdje samo pojedinci uspjevaju naci posao i gdje majstor svoje ime gravira na motor jer garantuje za ono sto je uradio. Uzmi onaj porse sto su momci sletili sa 300kmh i prezivili, da da je u pitanju neko auto sastavljeno iz dijelova bili bi pasteta.
    Auta o kojima mi govorimo vari robot, na tacno odredjenim mjestima gdje je desetine inzinjera reklo da treba da bude, ti varovi su nesto sto bi obicnom covjeku trebalo godina da napravi. I ta auta su prosla hiljade inspekcija i crash testova, a ti bujrum buti pokusni kunic za nase majstore.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Golf vs betonski stub, Hrvatska sinoc, sofer poginuo.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Je li išao dozvoljenom brzinom?
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Vozio 40 kroz naseljeno mjesto sigurno... Izgleda da je on drifto na zemlji poprilicno dugo prije nego se zabio u stub.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    Jest ko i oni nasi sto su raznijeli auto krojeno maksuz za autobana

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    U prvoj recenici kazes da ne razumijes a vec u drugoj objasnjavas poentu klipa, helem nejse poenta je da se ne generalizuje jer nije to bas crno bijelo neke stvari se mogu odraditi i da bude ok , neke naravno ne i dobar posten majstor ce ti i sam reci da nema od tog nista.
    Naravno da je dosta tih auta malo je reci slabo uradjeno i po meni bi to trebalo na tehnickom zabraniti da se voza.
    To sa Porseom nidje veze , znaci prezivi avionsku nesrecu to je zato sto majstor nije vario u garazi avion nego fabrika.
    Uglavnom imas svoje misljenje i ok ja imam svoje i vidio sam dosta da znam sta se moze.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije ovo za nas obicne smrtnike ali kada se ovo sve podje kvariti, bice shitshow kao w220.

     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo ko kupi vozi pet godina dok ne izadje novi, do tada će mi sve raditi.
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ima li ko iskustva sa Opel Astrom H 1.6 GTC (verzija od 105 KS)? Gledam jednu 2005. godiste sa 170 000 km na satu. Konkretno ovu:
    https://www.olx.ba/artikal/26898407/opel-astra-h-gtc-1-6-benzin-2005gp/

    Znam da "dino73n" uvijek ima dobre savjete pa ocekujem njega da kaze koju pametnu i, naravno, ako ima jos ko iskustva sa ovakvim autom bicu zahvalan ako napise koju...
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Boljeg auta za te novce po meni nema, ne mislim konkretno na ovaj model nego na uopste Astru H kupe, a taj motor je dobar, od 2007 je podignut na 115KS. Jedini problem je sto je svako auto iz uvoza preslo 140-170k km benzinci, a dizeli 180-220k km sto je u 90% slucajeva vracena kilometraza.
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je i taj Fokus, naravno to treba dobro pregledati, na servis obavezno odvuci. Sto se tice izgleda, meni je Astra ljepse auto.
    Mi nemamo naviku ali treba gledati i japance, toyota corola je odlicno auto, 1.6 benzinac je nepoderiv, nisu kvarljiva roba kao njemci :)
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Gledao sebi, htio bih malo mladjeg pa eto izleti nesto ko sto imam, tj. da je od dobre ruke. U Astri H sam sjedio, ima kolega s posla, 1.7 CDTI motor, onako solidan, samo je malo tvrd pozadi, ali fino ide.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam na odrzavanju jednu takvu. Kupio je covjek sa 40k km. Sad ima 150k km. Do sad smo zamjenili par puta stabilizatore,jednom letvu volana (procurila),spone na letbi,dva puta bobine (ide paket od 4 i kad crkne jedna sve se mjenjaju),reparirali alternator radi lezajeva i veliki servis smo radili. Jednom je otisao dihtung izduvne grane da bi kroz malo doslo do pucanja izduvne grane koja je u kompletu s katalizatorom pa ju je malo teze nac na otpadu a nova je preskupa. Kocnice se mjenjaju zavisno od sogerskih navika. Prosjecno trosi oko 8L i motor mehanicki generalno nije kvarljiv.

    To je otprilike to.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta te briga jel tvrd pozadi, neces praviti djecu u njemu.
    @ edgsi Nisu Astre lose, samo se odluci hoces li 2 ili 4 vrata. Pogledaj i ovu prvu sto si stavio, na prvu izgleda dobro. I nemoj bjezati od benzinca, ja bih sad zamjenio svog Leona dizela za benzinca jer malo prelazim.

    Eto i Dino sto je naveo govori da je auto ok i za odrzavanje.
     
    Last edited: Oct 8, 2017
  16. edgsi

    edgsi Aktivista

    Hvala za info.
    Kako se krecu cijene malog i velikog servisa? I na sta bi bilo dobro obratiti paznju posto je planiram u ovaj koji dan ici pogledati? I realno, ako je sve u redu, jel vrijedi ova sto sam postao tih para?
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako je sve ok onda vrijedi, naravno pokusaj oboriti malo cijenu. Servisi su standardno kao za svakog benzinca, atmosferac pa je jeftinije.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Šta si do sad vozio? Nisu skupi servisi, standardno, ali kad voziš golf 2 pa kupiš ovakav auto onda sve djeluje skupo :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  19. edgsi

    edgsi Aktivista

    To znam, vozio sam nekoliko auta. Redom: Kadett 1.3 1984., Kadett 1.4 1991., Golf 3 1.9 TDI 1994., Clio 2b 1.5 dci 2001., Peugeot 307 2.0 HDI 79kW 2002. i oko zadnjih mjesec dana Grande Punto 1.4 16v 70kW 2006.
    Rekoh da vidim sta me ocekuje sa tom Astrom. Koliko vidim iz Dininog posta da mjenjac i motor nisu toliko losi...
     
  20. dams82

    dams82 Komšija

    Ako Dino kaže da nisu onda nisu :)
    BTW lijepo si se navozao auta...

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk