All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Taj kupon je samo za jedno sipanje? Pa isplativija je ona zlatna kartica na petrolu, imas 0.09 po litru popusta ako sipas preko 80KM, tj. pun rezervoar. I to je svaki put, ali vikendom. Tako da na svaki rezervoar naberes gotov 4KM. Ako prelazis 30k, to ti je minimum 30 rezervoara, 120KM imas godisnje. Sad jedino ne znam kolika je razlika inace u cijeni goriva, jer nisam nikad sipao na gaspromu :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sistem ustede ide skupljanjem bodova kroz period od 3 mjeseca pa onda naplata. A taj jedokratni kupon je samo bonus.

    I to sa 9 feninga po litru je odlicno al problem je sto je prag na 80km. Ja nikad nisam nasuo za 80km. Rezervoar mi je 53L i bas bi ga morao fino iscjediti da stane 80km goriva. A jos na sve to nemam ni petrol pumpu nigdje u blizini.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Imaju manji popusti na manje KM-ova, evo sa sajta:
    od 20 do 40 KM = 0,03 KM/lit
    od 41 do 80 KM = 0,06 KM/lit
    od 81 i više = 0,09 KM/lit
    http://www.petrol.ba/zlatna-petrol--kartica

    Nije sad to nesto posebno, ali sabere se ako sipas vikendom pun rezervoar. Ja sad ne prelazim puno, ali za godinu nek se nabere 10-15l gratis dobro je :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je i pored svih popusta jeftinije sipati na Promingu (LPG) nego na Petrolu.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni je i pored popusta majskuplje sipat na gazpromu al mi se auto najbolje ponasa s tim gorivom.

    Sipao sam dva rezervoara na invivo i nije to to. Dzaba razlika u cijeni kad auto vise trosi i slabije vuce. A i u jutro dok je hladan dosta vise buke proizvodi. Dam 3km vise a bolje se vozim.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Ja nasuo 3/4 rezervoara na Gazpromu (onaj izmedju Stupa i Ilidze). Presao 130km i auto mi potrosilo 1/4 i ne ide dobro. Ispada da mu je potrosnja 13l :/
    Kad god sam sipo na Gazpromu kod Wise ili kod Doboja, nisam imao problema ko sad. Potrosnja bila uredna...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    ja isto koristim karticu kod poetrola, takođe sam primjetio da vikendom isto ima dosta kamiona i autobusa da pune.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Pa kamiondžijama se na 200l nabere 18KM :) A racun ide full, popust ide na karticu pa mogu poslije iskoristiti za privatno :)

    BTW. Dok smo na ovoj temi, od danas do nedjelje kod BCC-a ima auto show u Tuzli, ako neko nije upratio. Manje-vise svi ovlasteni će izlagati svoje modele, ima nekih i novih modela na predstavljanju, mislim da vrijedi obići.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja idem u nedjelju na tuning show, valjda nece biti samo golfova 2 :)
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bit ce i pokoji kadet suza :D

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Bio sam juce, nema nista posebno novo, standardne modele su dovukli vec vidjeno. Ono sto nisam vidio na cesti prije tog su VW Arteon i Renault Kaleos. Ostalo mislim da sve vec jesam. Ali eto barem je lijepa prilika da usporedis na licu mjesta. Npr. suzuki sx4 cross sam prvi put vidio uzivo unutrasnjost i razocaran sam skroz. Mislio sam da barem lici na nesto uzivo, a ono isti kao Vitara unutra. Peugeot 3008, Hyundai Tucson i naravno BMW X1 su mi sto se tice unutrasnjosti bili ok, ostalo (Ford, Kia, Nissan, Renault, Dacia, Suzuki...) sve sirotinjski i po meni ruzno u ovoj klasi ovih "manjih" SUV-ova.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Suzuki SX4 je isto auto kao Fiat Sedici, tako da je ocekivano jeftino auto, al je prakticno jer imas pogon na cetiri tocka u malom i jeftinom autu, pogotovo kada gledas na buduceg polovnjaka. Opet meni je bolji od Dacia Logana unutra.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni se svidio interijer Suzuki Swifta. Kod Peugeota mi se cini malo nezgodna kontrolna ploca koja je malo vise izbacena i kad se naslonis manje je preglednosti.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vrhunac mi je E63 AMG, pff. Koja je ono sila od auta, svana i unutra. Ona mat siva boja, unutra koza znaci boze, stado krava je fasovalo :)
    Nego koji im je sad fazon da svi logo od marke auta na nosu prave ogroman, kao tanjir. Predpostavljam da je ispod sada strpana neka elektronika i senzori, samo nedaj boze udesa :)
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Reznor, Peugeot je za tu plocu dobio nagradu u 2017 godini :D Po meni je samo steta sto je dobio i nagradu za auto godine, jer mu je to diglo cijenu.

    A e63 amg je bio bez konkurencije, ali eto, nije cjenovno interesantan pa ga i ne spominjem :D
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad vidim ovog gospodina kako vozi hondicu najezim se, zao mi sto nemamo vise japanskih auta kod nas.



    @5:36 dizel power :D
     
    Vedo and aNaToMiC ! like this.
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    @selvin iskreno meni je ljepsa kontrolna tabla u novom Focusu, ali eto ako drugi kazu da je kod Peugeota bolja onda je tako :D

    Da, E63 je bio sampion medju svima.
     
    Last edited: Oct 14, 2017
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovi radari u USK, kad blinka crveno znaci da je nekog klepio, ili oni inace blinkaju crveno? Izgleda poput mini semafora.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    To znaci da su online :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk