All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ti from day one imas problema sa tim C5. Baš te hoce.. damn.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma suti samo neki troskovi. Nedavno eto ode taj podizac stakla 80KM, pa mali servis 185... Sad mi valja 495 za veliki servis, plus jos sigurno 50ka da rijesim neke sitnice. Pa onda na proljece valja nove ljetne gume pa u maju registracija. Elem, 2 milje u godinu dana sprzih u auto.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Najgora je prva godina, ali ako preživiš onda poslije troškovi idu dole, ostane mali servis, registracija i iznenadni troškovi koji ne moraju biti veliki. A u prvoj godini sve zatečeno moraš riješit ako si domaćin, ako nisi onda ništa :)

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  4. dino31

    dino31 Aktivista

    Zna li iko postoje li jos uvijek one probne tablice i osiguranje na 3-4 dana?
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Naravno da postoje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Potpis. :D

    Mada proslo auto mi je bilo bas "domacinsko", svi kvarovi me zatekli par godina kasnije...
     
    dams82 likes this.
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eh ovako, otac mi danas govori auto slabo vuce. Veceras krenem da sestrica odbacim i u povratku mi izbaci Antipollution fault. Znaci auto nece preko 20km/h ni naopako, jedva se dogurao kuci. Malo guglao i to je neki FAP filter koji kosta ko pola auta. Sta mi je raditi, moze li se to procistiti i koji servis u okolini Tuzle to moze rijesit?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mora znaciti da je FAP/DPF. Francuzi izbace antipollution fault cim ima bilo kakva greska u ECU. Trebas prvo na citanje gresaka pa onda zakljucak i realizacija.

    Moze on preko 20km/h samo definitivno nece preko 80.

    Ako ti nije mrsko do Gracanice dodji pa da te ispitamo i vidimo sta je i sta dalje. Ako bude bas DPF imam i za to rijesenje.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Isao je do 80 kad sam isao do tamo, ali u povratku mi odjednom trznu auto, izbaci "antipollution fault" i ne da mi preko 20, isto kao da auto samo blokira da se ne bi dalje sta sjebalo. Obrtaji nekad nece preko 2000, a onda odjednom skoci na 4000, pa se vrati. Dosao bih ja tebi, ali kako rekoh, nece preko 20 haha
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ponekad, kad tek upalim auto samo naglo skoče obrtaji i vrati se u normalu, ono u sekundi. Također, ponekad, kad se vozam, ugasim auto i onda kad pokušam opet neće da upali iz prve, izbaci kao injection fault, ali recimo od drugi ili treći put upali. Napominjem da se sve ovo ponekad dešava, dok većinom bude sve uredu. 1.5 dCi. Do čega bi moglo biti? Prva asocijacija su dizne, ali ima li šta drugo da može biti? Tipa filter zraka ili nešto treće?
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Radio mi u autu ne radi, kaze mi drug da je zbog tog sto se akumulator bio skinuo i da ga treba dekodirati. E sad, gdje/kako to odraditi i koliko kosta? Mada kontam, mozda mi je onda bolje kupiti radio s usb-om, posto mi je ovaj samo s CD-om.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma


    Koje auto? Mislim da možeš ti sam unijeti kod. Tako je kod mene na Renaultu. Nađeš na internetu kod i kako se unosi i odradiš to, ne trebaš ništa plaćati.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hyundai Elantra 2004.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Narode, moze li se kod nas auto registrovati na pola godine ili par mjeseci???
     
  16. Almir

    Almir Komšija

    sve ti je isto one taxe samo osiguranje placas za taj period koji zelis tipa 3 mjeseca

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa dobro, i to je nesto. Razmisljam o kupovini nekog jeftinog auta sa pogonom na 4 tocka koje ce biti koristeno samo zimi.
     
  18. Almir

    Almir Komšija

    većina motore tako registruje
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To TDI previse agresivan po snijegu? :D

    Bolje uzmi neke premium zimske gume, nije valjda tako lose da se 4x4 mora imat.

    A i za 4x4 a jeftino veoma tesko, jedno neka 3.0 krama stara 20 godina.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Fiat Panda 4x4 ubila se za zime ili moj mokri san sa dalekog istoka, mat siva Niva sa hromiranim pragovima i 18ke tockovima :D