All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma to pokusavam starog nagovoriti na neke egzibicije za zimu :)
    Nego imas situacija gdje je premium guma ista kao i Sava S3 kada je samo prednji pogon, pogotovo kada je brdo u pitanju.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jest, skroz sam zaboravio na Nivu...

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    suzuki

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato što je glavni adut Save S3+ vožnja po snijegu, i u toj kategoriji je bolja od nekih premium brendova. Zato je u ostalim odron.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bas vozim S3 u zimskom zetu. Na snjegu zaista blista. Da ne povjerujes kako je sposobna. Udobnost joj je takodje jaca strana. Al zato na kisi ko na ledu. Auto mi bas nema neki obrtni moment a proklizuje cim malo jace stisnem.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    S3 je guma koja se kod nas vozi i ljeti i zimi u 90% starih auta. M+S je nekome ljeto+zima i nemozes ga ubijediti u drugacije da si tito, iako ona vristi na vrelom asfaltu.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Aha. "M" je inace oznaka za ljeto a "S" za zimu. Hehehehe

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Sava S3 je dobra guma, moze pricati ko sta hoces. Cuo sam i ja price kako je prvu godinu dobra, poslije plastika i te gluposti. Vozio je na corsi c 4 godine, nigdje me nije izdala a svake zime se po brdu penjao. Sad opet vozam na peugeotu, slusala je 2 godine, vidjecemo ove godine, mada sad manje vozim po snijegu, vise je po gradu voznja. Ne valja onom ko ne zna vozit auto zimi. A sto se tice kise kako dino kaze da nije bas najbolja, to je ok, ali vecina zimskih guma nije adekvatna na kisi.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je S3 vec koju godinu. Desi mi se ovo sto Dino kaze, proklize ali iskreno nisam primjetio da je nesto losija od nekih boljih guma na drugim autima. Odokativno, gdje meni klizne, klizne i sa drugim autima. Penjao se i spustao po vjetrenicama na najvecim kišama, noću. Bez straha. Daleko od toga da je odron.
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    S3 je najbolja guma u omjeru ulozeno-dobiveno, za nase uslove(i cestovne i novcane) bolje nema. Proslu zimu u Sa kada je ono u par sati napadalo bruku snijega kad je skroz prestao saobracaj uspio sam se sa njim popeti uz brdo kroz pofin snijeg gdje ides i rovis isti jer nista nije bilo ocisceno sa autom od 60KS.
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Meni trebaju isto zimske, al u mostaru snjega inace ima jednom u 10 god, dakle kisa i led vecinom, jesu li cemu sportiva kao zimske, uzo ljetne prije 2god odlicne su, bar za moj pojam.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni su tako S3 bile odlicne po svim pitanjima do ove godine. Ljetos kupim Bridgeston Turanza T001 i poslije njih kad sam stavio S3 suze mi krenule.


    @kvaju

    Dobra je Sportiva. Vozio sam je nekad. Cak odlicna.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja nabacio prije 10 dana Sportiva SnowWin2 jutros na relaciji Mostar-Ljubuški prst pred okom ne vidiš od kiše ali gume drže drama.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    M+S na bosanskom znaci Mokro + Suho a to u prijevodu znaci zima i ljeto :D
    ko ti je kriv sto ne znas maternji jezik :D
     
    Neraa and Vedo like this.
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hladno covjek salta na 350 km/h :)

    Haman mu je bio uspon u povratku...

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba ludo auto skroz, oborili su svjetski rekord. Evo od 0-400-0
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prosle zime mi senzor na gumi javio da se gubi pritisak u jednoj od njih (lijeva nazad). Kako god napunim nakon par dana se izgubi pritisak u istoj gumi. Kupio sam tad onaj sprej sto bi trebao ispuniti rupu (iako rupa nije bila velika, tek nakon 3-5 dana se upali senzor kad stavim na kompresor pokaze mi da je izgubilo 0,2 bara) - naspricam sprej i od tad nije bilo problema.

    Eh, ljeto bilo, ljeto proslo, stavim jucer zimske gume. Sad kad vozim na 115+ osjetim kao da tutnji nesto s te strane. Mozda sebi umisljam, ali i zena je rekla da je i ona osjetila dok je vozila. Cim spustim ispod 110 ne primjeti se.

    Pitanje je, da li moze biti do tog spreja, da mozda ima u gumi viska pa da tutnji - OK, super, ne trebam se sikirati. Ili je mozda nesto ozbiljnije da bi trebao pogledati? Gume su mi mijenjali u ovim "servisima" sto mijenjaju gume i poliraju auta, imaju profi opremu, znaci nije nista "divlje".

    Imam servis za 11 dana pa sam kontao mozda i oni nesto nadju ako je ozbiljnije...

    Ideje?
     
  19. Tyger

    Tyger Aktivista

    Jel balansirana guma nakon stavljanja tog sprej-a?
    Ako nije neka pokusaju balansirati mada mislim da će je oni morati zakrpiti gumom jer ako si puno spreja našpricao onda si disbalancirao točak.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije balansirana, sprej sam stavljao sam, i tad mi nije bilo problema (odmah nakon stavljanja spreja). Izgurala je tu zimu.

    Hajde sacekati cu servis da vidim da li ce oni uociti problem. :D

    Nece skoditi ako nije izbalansirana jos 10 dana?