All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    neka ti provjere balans na vecoj brzini tipa 160kmh

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ne ravnomjerno se trosi guma, moze iskociti guta te stabilizator, krajnice i spone trpe vece vibracije
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cak i oni sa golfovima dvicama daju pare za balansiranje guma, dakle... :D
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Hah, jasno. Hvala na savjetima, onda cu gledati da to odradim u skorije vrijeme. Najkasnije 20tog na servisu.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ok, kratki update. Jucer vozim za Geteborg (~150km) i kad god predjem preko 115 kmh trese (ili se osjeti da trese, tesko je opisati - mozda je vise u mojoj glavi). Nista, odvezem ja to laganin, i tamo vidim da ljudi balansiraju gume, svratim i opisem problem, on skine, izbalansira i sve 5.

    Testiram odmah, izadjem i 120 kmh spucam, nikakvih problema. Iste te noci krenem kuci iz GBG-a i jedva docekao da malo przim, dignem na 130 kmh i osjetim opet da trese. Cim sam spustio na 125 khm kao da se izgubi 80% vibracije, ali se ipak osjeti malo. A na 120 khm haman da ne osjetim nista, tj. ne osjetim jer sam vozio tako cijelo vrijeme dok nisam dosao kuci.

    Ocigledno da balansiranje nije u potpunosti pomoglo - sta dalje? Nemoj samo da moram mijenjati gumu, tek su jednu sezonu odradile.

    Da li pri manjim brzinama (~100kmh) ovo treskanje ima isti impakt kao kad vozim pri vecim brzinama? Tj. da li podjednako skodi, iako se ne osjeti?
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi siguran da nije nesto na ovjesu, spone, krajnice, lezajevi itd?
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sve implicira na to da je greska s gumom, jer je auto napunio 2g, i nikad nisam osjetio problem dok nisam zamijenio gume prije ~7 dana. I to bas ta guma za koju mi senzor javi da je ispirivala prosle zime i koju sam narokao s onim sprejem.

    Nadam se da nije nista vise, ali eto haj znaj. Na ljetnim gumama sam do zadnjeg dana furao i 140+ pa nije bilo belaja. Sve se nesto tjesim da je samo guma...
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa ako je OK sa ljetnim gumama, onda zamjeni tu gumu sta si se stisnuo dijasporac :) Ostavi je za rezervu.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nema se... Naruciti cu danas gumu pa mijenjati u toku sedmice, pa da vidim ako to ne pomogne onda belaj :D
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja bih stavio jednu ljetnu na to mjesto gdje problematicna zimska i otisao probat pa ako proba urodi plodom kupio bih novu zimsku.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma velika mi je to procedura jer su razilicite velicine feluga. Mogu jedino uzeti neku drugu gumu pa testirati, tj. zamijeniti nazad/naprijed... Malo troubleshootinga, mozda cu to danas probati. Hvala na savjetu.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nebitno ako felge nisu istog dijametra, bitan je samo obim tocka. Ne zna auto koje ti felge imas. :)

    Sent from my C6603 using Tapatalk
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Fakat, vidis koliko sam upucen. Ima smisla, eh sad ne znam da li je isti obim tocka, morao bi izmjeriti. Mada mislim da cu samo zamijeniti stranu i gumu pa vidjeti kako se ponasa. Ne vade mi se sad ljetne, tek sam ih spakovao.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve legalne dimenzije guma su u pravilu unutar 2% odstupanja.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zar ne bi trebao imati neku garanciju na gumu ako ti je tako mlada?
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Moze li se kako u MUP KS provjeriti imam li neplacenih kazni a da ne idem direktno na salter? Moji mi rekose da je stiglo bilo nesto iz policije ali da nije postar urucio sestri jer ne zivim vise tu.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    UKRADENA ŠKODA OCTAVIA, CRNA, 2012 GOD, REG OZNAKA: J41-E-122!

    Molim vas ako vidite auto, znate bilo koga u policji, bilo šta, da mi javite!

    Ukraden na ciglanama, jutros. Prijavljeno muriji, odo tražit sad ilegalno da ga vratim.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idi u istocno Sarajevo i tamo trazi, 99% sanse su da ce tamo zavrsiti.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fuck. Sretno da je nadjes i da bude u voznom stanju, mom drugu su ukrali Octaviju prije 4-5 godina, nikad je nije vratio. Duga je prica iza toga, bio nasao auto al oko vracanja izbili problemi.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk