All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nikad ne reci nikad, 200k nisu velike pare :D Ali bi radije uzeo Model S, cekati jos par godina da cijene malo padnu, 2-3g pretpostavljam da ce se trziste promijeniti.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    33 godine rada da ne potrošiš ni marke. Ne'š nikad' dok se živi u ovom cumezu.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Bio_Sam_Zmijanac and forzamilan like this.
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovisi o kojim primanjima se prica, ali se slazem da je relativno tesko za obicnog radnika u BH dostici ovo. Sreca ne spadam niti u jednu od te dvije kategorije, tako da nada postoji :)

    Ali prije da ce biti neki GTE Passat jer se puno vozi po gradu, a za duze relacije onda fosili.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma tesla je trenutno kul i sve to, ali kada veliki prouzvodjaci predju na struju teško da će biti neka konkurencija. Sve više vidim videa ppo youtubeu o lošoj kvaliteti, interijer im je loš za cijenu i tako dalje. Model S iz tog razloga otpada, a X je još gori, ostaje 3, ali pitanje je kakav je i on, a s njim imaju problema sa proizvodnjom, i na sve to još su natovarili ove kamione i roadstera.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ili golf čvrka

    i to sam čuo ime
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tesla unutra skroz sterilno izgleda, faktički svako "obično" kvalitetnije auto mi je bolje od njega unutra. Tesla je baš furka jer jedini imaju taj tip vozila, inače dosta nekih mana i nelogičnosti.
     
    forzamilan likes this.
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam to u vise navrata komentirao, Teslu ne dozivljavam kao auto. Ogavan mi je njihov dizajn, i enterijer i eksterijer.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    A dobro, ocekivati da ce i oni poceti izbacivati malo "bolja" vozila. Meni licno Model S s vana izgleda odlicno, a i evo sad ovaj roadster isto tako. Model 3 je dosta ruzan, dok Model X je nekako "svoj tip" ali opet mi je ruzan.

    Ne znam, nadam se da ce krenuti i ostali proizvodjaci te da ce cijene padati..
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Lijepi su meni s vana, ali citam da je unutra materijal los pravo.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam koliko su se bazirali na druga tržišta, ali sva američka auta imaju odron enterijer
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Najbitnije sto Tesla radi je sto gura druge brendove u trziste el. auta. Kada svi predju na 100% struju, onda ce biti postena konkurencija. Ovako Tesla solira. Mala kompanija koja se bori sa proizvodnjom pa je kvaliteta upitna, od modela do modela.. kako te zapadne. Potraznja je ogromna.Ovi veliki giganti su obecali prelazak na struju jako brzo pa ostaje da vidimo.

    Da nije hajpa oko Tesle, ne bi mi el auta vidjeli za 50 godina. A davno je Tesla poceo sa strujom sa posudjenim Lotus modelima. Tada su baterije bile gotovo neupotrebljive.
     
  13. black

    black Komšija

    Meni je bio dizajn meh dok nisam vidio pearl bijelu Teslu Model S P100D u gradu nasim tablama. Ima liniju sto jest jest. Meni je facelift puno ljepsi od starog modela.[​IMG]

    Tesla je dosta pogurala trziste, 2010. godine kWh Li-Ion baterija je kosta 1000$ a trenutno je oko 200$ i ocekuje se da ce do 2020. pasti ispod 100$.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Mene je samo iznenadilo kolika je ova P100 uzivo. Skoro ko' Panamera, na slikama se cini dosta kraca.
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  15. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Da pitam ovdje. Treba ugraditi parking senzore na Polo 6R. Preporuka, gdje uraditi u Sarajevu? Pozeljno sto slicnije originalu, u boji auta. Gledano u Komelu, 250KM nazad samo, svugdje ostalo za te pare se moze komplet uradit i naprijed i nazad ali je vjerovatno kvalitet upitan. Eh sad, ako Komel vrijedi tih para i ako neko zna da je kod njih non-kineski, otisao bih tamo...ili su bezobrazno skupi jer imaju “ime”.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Nov 27, 2017
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jedan originalni senzor za Golfa 5 ili 6 je oko 40$, a no-name 4 kom su oko 25$ (ebay). Dakle to je samo senzor bez kablova i ostale elektronike, tako da se mozes orjentisati oko cijene jer isti su i za tvoje auto.
    Ako stavljaju kvalitetne senzore nazad za 250KM to je dobra cijena jer vjerovatno ce morati i preko dijagnostike da ih aktiviraju. Naprijed ti i nema Polo haubu ko Porsche pa da ne mozes ocijeniti. :)
     
    Last edited: Nov 27, 2017
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najveca lezista litijuma su na Balkanu :D
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije Pasat, Golf je kod tebe. :D

    Da, ide 100% bez problema. Samo pazi da ne diras staklo, ionako im je vijek kratak. :)