All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bmw 116i 2008, 108 tkm od prijatelja. Problem sa paljenjem sporadican i rijedak. Kontakt, izbaci uzvicnik i ne pali samo napravi zvuk cak. Probano sa kablovima ne pali baterija jaka. Upalili smo ga na guranje i sad pali normalno. I prosle godine isti problem bio kad je zima i onda radi normalno duze vremena. Kaze mehanicar da je anlaser, novi sa rukama dodje cca 300. eur a najgore sto mu je drugi mehanicar za isti problem zamjenio ne zna ni on sta nije mu radio jedan cilindar kako treba moguce neki injektor ili sta vec ali problem sa paljenjem ostao.
     
  2. Neraa

    Neraa Aktivista

    Svako je sebi odlucio kad je kupio dizela, da nas je brinula ekologija kupili bi benzin ili EV. A probaj prosetat Zenicom u ovom periodu, pored TE Tuzla ili u Lukavcu od fabrike cementa Lukavac pa mi reci sta oni izbacuju svakodnevno.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa nije bas da su dizeli toliki trovaci a benzinci cvjecke.

    Dizeli imaju neusporedivo mnogo vise krutih cestica (a to je ono sto vidimo kao crni dim) i NOx, ali u prosjeku imaju manje CO2, jer u pravilu manje goriva trose. Manje goriva - manje CO2.

    A vozio sam se xy puta iza starog benzinca, pa se dahnut ne moze od smrada.
     
  4. Neraa

    Neraa Aktivista

    U prosjeku dizel izbacuje 15-20% manje CO2, ali zato NOx koji spominjes, oko 4x vise a cvrste cestice oko 22x vise nego benzin, uostalom zasto su u Njemackoj u vecim gradovima zabranjeni dizeli a benzinci nisu? Ali sve to stoji da stariji motori kako dizel tako i benzin emitiraju x puta vise nego savremeni dizel cak i sa blokiranim egr-om.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Sto "u ovom periodu"? I ti si jedan od onih sto misli da se TE, zeljezare, cementare itd. gase ljeti? :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Licemjerje. Navadili su se na dizele, iako novi Euro 5/6 vise ne izbacuju krute cestice, a Euro 6 imaju u pravilu SCR (i dodatni EGR pride) koji jos snizava NOx i ostalu bagru.
     
  7. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ne nego jedan od onih koji ljeti mogu izdrzati da prodju Lukavac ili donji dio Tuzle dok zimi kad se spusti magla i kad se ukljuce i grijanja na ugalj ne mozes disati. Ljeti barem nema grijanja domacinstava iako je idalje zrak zagadjen. Uostalom pogledaj testiranja zraka ljeti i zimi pa uporedi.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa onda ne zagadjuju fabrike nego domacinstva. :)
     
  9. Neraa

    Neraa Aktivista

    Zagadjuju i jedni a i drugi. :)
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ubacio nightbrejkerice i da budem krajnje iskren da ih je neko drugi ubacio a da ne znam mislim da ne bi ni skontao u odnosu na stare halogenke od 5km :D
    Malo bolje ali nista posebno a mozda sam imao prevelika ocekivanja. Uglavnom nista bez xenona :D
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U kakvom stanju su ti farovi? Ako su farovi potamnili nema te sijalice koja ce popraviti situaciju. Mozda ti treba jedno poliranje.

    A nesto se ne sjecam jesu li kratka sa projektorima ili je obicni sistem? Inace VW farovi sa projektorima nisu neka sreca.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Farovi su ko novi ne treba poliranje a kakvi su sad nemam pojma ne razumijem se ima onaj vw znak u sredini fara ako sta pomaze :D
    Ma ok je ono samo mislim da sam ja imao prevelika ocekivanja recimo kod brata na mazdi xenoni ljepota voziti.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda nemas lecu, ako ima taj znak, nego obicni projektorski far.

    Xenoni se ipak ne mogu porediti s tim, iako oni iskljucivo idu iza lece.

    Priznaj da je makar sad ljepsa boja. :)
     
    forzamilan likes this.
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim ja mene svrbi lijevi dlan...
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Valjda desni...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo gore izgleda isto dječja igračka. Nakon što su godinama govorili da neće napraviti SUV ipak su $$ i €€ presudili.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Prvo moram dobit kakvo milionce.

    @zoi, lako im je napravit kad je to 90% dijelova od Audi SUV-ova. Samo uradili dizajn izvana i kokpit.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Mocno izgleda, samo prednja karambolka mi nejasna malo, previse izjepana.