All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod svih ostalih imas ovo
    [​IMG]
    Kod VW pola metra iza glave naslonjac.
     
    NeTRa1der likes this.
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa ko vozi u ovakvom polozaju?
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Vozim ja, uvijek naslonjen cijelim tijelom na sjediste, u Skodi me zaboli vrat do Mostara, a da ne govorim o bocnom drzanju kojeg nema. U C4 MK2 Mozes otici na kraj svijeta i nece te boliti ledja ili vrat. Kolega prosle godine isao,sa svojom C4 kod familije u DE, sam vozio, nije mu nista bilo, mi u onim sjedistima sa Skodom izmrcvarili se do DE, a troje se vozaca mijenjalo, kao da nas je tenk pregazio, ne kontam, naslonjac za vrat i glavu koji sluzi kao ukras.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kod mene je blagi nagib nazad, tek toliko da ne sjedim bas uspravno, a vrat mi je u ´uspravnom´ polozaju, al dobro kako kome pase, ima ljudi jos se nagnu ka naprijed
     
  5. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ja naslanjam glavu samo dok vozim auotcestom/autoputem, ispruzim lijevu nogu, a desna na gasu.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Primarna uloga "naslonjaca" za glavu je sigurnost, a ne udobnost tako da ti sva prica o tome kako je "udobno" pada u vodu ako nije sigurno.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    O kakvoj sigurnoati pricas, pa odmaknut je od glave 40 cm, pa vrat se najlakse lomi kada nema oslonac, a kod VW koncerna je ta rupa u dizajnu sjedista, ne mozes voziti a da se naslonis glavom i vratom, sto jako umara. A VW je sve gori, posebno skrtare od diesel gate afere, ali sta ces uvijek ima Bosnja, bosankih dijasporaca i poljoprivrednika po Evropi da kupuju zaprezna vozila tj. VW
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jao 40cm udaljen naslon za glavu... VW zaprezna vozila, pa ti si puko... Ne pravi VW auta za Bosnu, pa mi imamo auta kao jedna provincija u Njemackoj, ko vozi onda milione tih auta, sve budale jel?
    Sretna ti nova godina i opusti se, hebo auta. Puno si opterecen tim "VW Bosnjama".
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    ja sam taleta pitao gdje je to 308 prodavani od golfa 7 :) drugo dio pitanja pogledajte br polovnih od olx njuskala skauta itd itd a kad je vec zapeo za frakturu vratnih kraljezaka ja koliko radim niko ih nije sjebo u golf2 a kamoli 7 :)

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Last edited: Dec 31, 2017
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislio sam da si Tale donkle i realan, ali daleko od toga. Iskreno kad uzimam auto gledam da dobijem vise "auta" za pare koje dajem. I ponudu koju sam dobio za Golfa ovi u Pezou nisu mogli parirati, kad gledas overall. Druga opcija mi je bila Kia koja bi bila "best buy" po omjeru ulozeno/dobijeno, 7g garancije i dosta opreme. Ali sam kvalitet interijera/exterijera Kia-e mi se nije doimao. Sljedeci plan mi je da mijenjam Golfa za BMW 535, znaci daleko od toga da sam neki fanboy - potrefilo se da je u tom trenutku bila odlicna kupovina (niti sam neki auto-freak da znam neste pretjerano).

    Neke kratke statistike oko kupovine golfa u Swe:

    Najprodavaniji auto u 2016 - VW Golf, sve budale izgleda uzele.

    Ide par komada Volva i onda opet 5. VW Passat... Jedini stranci su 7. Toyota i 9. Kia, 10. Skoda (opet VW)

    Sama cinjenica da je najprodavaniji auto u cijeloj Svedskoj mora nesto znaciti, a cisto sumnjam da su silni bosanci podigli taj broj...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Popularnost nije mjerilo kvaliteta, dobar primjer je muzika. Stavise, potpuno je sigurno da je to kod muzike obrnuto proporcionalno.

    @Tale, od tog Peugeota i Golfa jedan ce u narednih 5 godina izgubit 50% vrijednosti, drugi 20%. Pa pogodi koji. Ja da sam imao love uzeo bih Golfa, no Golf se kupuje nov, ne polovan.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Predobar, nakrcan opremom. Gdje ćeš ovo porediti sa 308, pa i ovog gore što je naveo kao primjer, gledaj unutrašnjosti i Čang Lee tableta na konzoli :D

    Čuj ostala invalid. Pa u svakom autu možeš ostati invalid.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I na oba ide PDV, to su netto cijene.

    I taj Golf 1.4TSI je 13700 netto.
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja sam prijavljivao sve artikle koje vidim bez pdv-a. Ne razumijem zasto OLX to dopusta kad je ilegalno...
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa Pik je pijaca. Moze pisati sta hoce. Imaju auto-kuće koje imaju cijene za pola auta.

    A ovaj gore Auto Sestovac ima najurednija auta na piku i od svih tih prodavaca se doimaju najprofesionalnije.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne seri, Golf 6 benzinski motor iz 2009, da se poredi sa Pugom 308 dizelom iz 2014. Pa ko bi dao iste pare za 5 godina starije auto, naravno Bošnjo.
    Pa to je 5 godina razlike, molim lijepo.
    Pa evo recimo sta fali ovoj astri,
    Ova astra je miljama iznad ZAPREGE zvane GOLF 6. Ali Bošnjo će radije kupiti zapregu, a ne recimo
    Opel Astra 1.7 CDTI 130 KS Cosmo 16.500 KM
    https://www.olx.ba/artikal/26297022/opel-astra-1-7-cdti-130-ks-cosmo-sportpaket-plus/
     
    Last edited: Jan 1, 2018
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tale ta Astra je 19000 KM, provjeri prije nego sto izvalis sljedecu glupost. Ja bih za 16000 najprije Hyundai Veloster :)
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ok Hajde da vidimo sta se moze za 16k dobiti sa pristojnom kilometrazom.
    Opel astra (16.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/27976984/402
    Citroen C 4 Model 2015 god,full oprema Navigacija (15.999 KM)
    https://www.olx.ba/r/26226904/402
    GOLF 6 (15.900 KM)
    https://www.olx.ba/r/26594011/402
    HYUNDAI I30 (16.000 KM)
    https://www.olx.ba/r/26011996/402
    PEUGEOT 308 1.6 eHDI New Model 2014 GOD (14.500 KM)
    https://www.olx.ba/r/25794284/402
    I koga pravite budalom, nemam ja problem sa Golfom, samo smatram da je cijena polovnog u BIH smijesna, zahvaljujuci Bosnjama koji se kunu u Golfa, a auto je cisto zaprezno vozilo.