1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Neso

    Neso Komšija

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    To je slabo. Podbacili su.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    I jos 300W TDP, lose.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Slabo skroz, jos ovo nije consumer verzija nego je cjenovno sa titanom XP1/XP2 namjenjena za "Pro" korisnike. Da ne pricamo kako za istu lovu mozes uzeti full otkljucani Pascall Titan XP2 ili 1080ti u pola cijene.
    Znaci RX consumer verzija Vege bit ce max gtx 1070 nivo, fail :lol:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Pa i nisu oni failali vec je nvidia puno skocila sa zadnjom serijom, AMD se drzi istog nivoa porasta performansi ko i do sad :D
     
  7. vutra

    vutra Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Pa karta, koliko ja pratim, nije namijenjena za gaming/gamere, osim što ima gaming mod (koji je stavlja negdje oko 1080). Barem u jednom od članaka je napomenuto da će RX biti bolja/jača opcija za gaming.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Nema šanse da consumer verzija i novi driveri naprave toliku razliku u performansama. Veće su šanse da će biti slabija jer moraju napraviti znatno jeftiniju varijantu od ove. Osim ako ne bude koštala 300€ biće fail.
     
  9. Neso

    Neso Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Ja mislim da ce gaming RX Vega kostat oko 550 USD tj.bit ce u cijenovnom rangu sa GTX 1080. Ispod 500 USD nece bit garant...
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    U tom slučaju je Vega "dead on arrival".
    Kad realno postaviš situaciju dobiješ ovo: GP104-400 veličine ~300mm^2 je izašao u maju 2016 i troši ~180W a brži je van sintetike od "big" Vega GPU-a koji izlazi otprilike 15 mjeseci nakon Pascal-a (u nepoznatim količinama), ima površinu ~500mm^2 i troši preko 300W. Znači neviđena katastrofa.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Za Ryzena im je od mene kapa dole sto se tice odnosa ulozeno dobiveno al ovaj GPU im je promasaj. Prema enthusiast segmentu gamera ce RX Vega bit orijentisana a jasno je ko dan da nece moc ni prismrdit 1080 Ti. Bacot ce je 4K na koljena garant. Koliko iscekivan komad hardware-a, hype, ovo ono i na kraju nista. Mslm nije nista al sto Neo kaze jedino ako karts bude jeftina da se uklopi u performanse koje daje onda ce im se prodavat a siguran sam da nece bit ispod 500 zelenbaca. I kad izadje RX Vega opet ce bombe bacat oko optimizacije i cekat ce se driveri koji ce kao bacit FPS u nebesa :D Bit ce ista prica ko za Ryzen gaming performanse. Po meni ce lud bit ko da 500+ USD za RX Vegu.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    A opet ljudi daju dvije milje dolara za intela... :)

    Poslano sa Lumia 950
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    7820X za 6 stoja (dolara) je sasvim dovoljan.
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Jbga dat ces laganice dvije milje dolara za 7980 XE ako ce ti se isplatit kroz projekte il neki development. Jbga neko odradi projekat i uzme npr. 50k dolara za isti i zasto ne uzet onda 7980XE ako ces ga koristit da pravis lovu. A uzet ku$cenja radi CPU od 2K $ je przenje para naravno...
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    "If there’s anything gamers expect to see at SIGGRAPH, it’s Radeon RX Vega. The new announcement actually does mention Vega, but only Radeon Pro Vega."

    "Not a word about Radeon RX Vega, which is quite strange, considering the fact that it was already confirmed by Lisa Su herself. Either way, the actual event will take place on July 30."

    Source: https://videocardz.com/70655/amd-announ ... ut-rx-vega

    Baca bombe AMD u veliko :) Je/ala ih RX Vega vise, kao da LHC prave :D
     
  16. Neso

    Neso Komšija

  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Odron.

    Sent from my C6603 using Tapatalk
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    U odnosu na custom 1080ku nema razlike, dok je TDP 300W vs 180W :smt005 :smt005
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: AMD RX 4x0 series - Polaris

    Uf tdp je bas uzas ali treba vidjet cijene koje ce stavit.
     
    Neso likes this.
  20. Neso

    Neso Komšija