AMD RX 4x0 series - Polaris

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mobsterc, Jun 1, 2016.

  1. efo

    efo Komšija

    Definitivno isplativija rx 470 uzimati, pa makar mjesec dana jos pocekao da skupis razliku u parama. Rx 460 4gb totalno neisplativa varijanta
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ta 460-ka sa 4GB 319KM, RX470 Saphire OC 440KM a daje dupli framerate.
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    S tim da mi je budžet bio do 250 KM, na kraju sam ipak uzeo ovu Nitro 4GB verziju. Za do 300 KM sam kod drugih mogao dobiti max. GeForce 750.

    Sinoć sam uradio par testova, Battlefiled 4 na High detaljima (Siege of Shanghai mapa): 50-65 fps, COD:IW na High detaljima: 50-60 fps i F1 2015 na high detljima 60-80 fps (ništa drugo i ne igram doduše). RX470 jeste bolja i duplo brža, ali 440 KM mi je ipak malo previše dati. A valja i procesor mijenjati. :) Ja sam zadovoljan.


    PS: Pitao sam WinWin kako imaju tako dobru cijenu ove RX odn. drugi ih nemaju nikako u ponudi. Kaže tip da u Srbiji direktno rade sa Sapphir i PowerColor te imaju 120 radnji i samim tim i dobre popuste (tako bar kaže).
     
  4. efo

    efo Komšija

    Koliko te izasla? Sretnobs novom karticom svakako
     
  5. black

    black Komšija

    Ja mislim da oni ne placaju porez bas redovno :D
    Dva puta sam dobio robu bez fiskalnog racuna.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Prodao staru HD7770 za 100 KM i dodao 220 KM.

    @black, Ne znam, ja sam dobio račun uredno. Možda su se uozbiljili. :D
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zamijenio sinoc kuciste i nabacio bocno 120mm fan da izvlaci zrak zbog ovoga :D
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Trenutno je u winwin, RX 460 na akciji za 190km. Nevjerovatno dobra ponuda, planiram da uzmem, ali me brinu driveri.. čitam da kartica kreša skoro u svim naslovima?!

    Gledao sam i neke polovne tipa gtx 760 za slične pare, ali novo je novo + garancija, i bolja podrška, manja potrošnja.

    Da li neko zna nešto detaljnije?
     
  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Zaboravi na tu karticu iz ww, niti je imaju na stanju, niti ce je narucivati u skorije vrijeme.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma nazvat ću pa pitati, kod njih se svaki dan nešto promjeni.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Napredak nikakav koliko vidim, a potrosnja struje poprilicno velika.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos uvijek je to bara-bara sa mojom karticom. Necu upgrade dok za 5 stoja ne bude bar 50% brza kartica.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja sam presao na nvidiu poslije 4 generacije ATI/AMD grafa i tek sada vidim koliko igara ima probleme sa AMD grafama, u smislu da opterete cpu pa kao da je on usko grlo. Sve sam mislio da je do neoptimiziranosti igara, ali jednostavno kao da nvidia rastereti cpu. Da li je do physxa, koji se kod amda forsira na cpu, ali uglavnom se radi o igrama koje ni nemaju opciju za physx. Jedino sto mi AMD ima bolji kvalitet prikaza, mislim na desktop okruzenje a ne na igre.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nemoj sad porediti 280x koja je u biti rebrand 7970 a taj cip je izasao pocetkom 2012 god dok je 1070ka zadnja nvidia generacija i gdje su bas napravili pravi skok u performansama.

    i5 je u multiplayeru recimo bf4 odavno zakucan na 100%...
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ~3-4% brže u odnosu na RX480, a u load-u troši 50W+ više od GTX 1080. Vega će onda dolaziti sa eksternim napajanjem kao Voodoo 5. :lol:
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisi haman cito fino sta sam napiso. Recimo sa 280x u dosta igara imam situaciju da gpu ne ide iznad 70-80% cpu isto 70-80% i nemam 60 fpsa hajd kontam igra nije optimizovana. Medjutim na nvidiji gpu na 99% cpu 30-40% fpsi 100-200.
     
  18. Neraa

    Neraa Aktivista

    Uzalud cekao da izadje 580-ka u nadi da ce manje trositi a donijeti bar 10% bolje performanse od 480-ke...
    1060 ce biti ipak, nadam se nekim akcijama sad u skorije vrijeme :D
     
  19. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    serija 5 je za one koji imaju hd5750 :lol: i koji gledaju da nadograde, a nije im ciljana demografija koja je u zadnje 2 godine uzela nobi gpu. 580 je ustvari 480 samo malo napucana koliko sam shvatio

    za mene bi bila pun pogodak recimo
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa što joj ne dadoše naziv RX 485 a ne 580 :roll: