AMD Zen / Ryzen procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Decerto, Jul 24, 2015.

  1. Esh

    Esh HWB

    Ovo što dolazi na proljeće nije Zen 2 arhitektura, samo poboljšanje postojeće, malo više frekvencije + optimizacije. Zen 2 dolazi poslije, navodno u 7 nm.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Fino je sto ce ostati isti socket, ako odluci covjek da nadogradi nije prisiljen kao kod intela sve zivo da mijenja sem kucista i napojne, ahhahaha i diskova naravno, ali i to ce oni rijesiti na nasu stetu.
     
  3. Decerto

    Decerto Komšija

    Da pravim build,napravio bi ga sa 1900x procesorom.Samo zbog pcie laneova,inace bi isao na 1700x.Intel mi vise ne dolazi u obzir pa sve i da imam neogranicen limit kada su pare u pitanju.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    I sta bi uradio sa dodatnim pcie stazama?:) Ako se ide na TR, ispod 1920 i nema puno smisla u odnosu na 1700/1800.
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    1950x me smara sa onim switchanjem,bolji fps imas ako iskljucis 8 jezgri u biosu,znaci bukvalno ga napravis 1900x.A meni je 8 jezgri dovoljno za gaming/streaming.A sto se tice pcie laneova,sto da ne ? Future proofing,imas mogucnosti za SLI,m.2 raid,capture karticu ako hoces da nesto igras na konzoli i strimas,itd.Vala bi se mogao ispruzit ovih 130$ :D .

    1800X - 400$
    1900X - 530$
    1920x - 790$
    1950x- 1000$
     
  6. Esh

    Esh HWB

  7. Decerto

    Decerto Komšija

    Evo i vid koji ukljucuje i demo ryzen 7 i 5 mobile procesora,radili su cinebench r15 test i firestrike. Ukratko,pojeli intelove U procesore.

     
  8. Esh

    Esh HWB

    Samo je autonomija slabija..
     
  9. lolak

    lolak Aktivista

  10. Neso

    Neso Komšija

  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Raja trojanac, dogovori deal za intel i onda pređe kod njih :D
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mene strah da ovo nije uvertira pred kupovinu AMD-a od strane Intela... jos ako broadcom kupi qualcom-a... pusa nam je...
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pa da li je moguce da intel uzme recimo samo da uzme taj graficki odijel za laptope?

    Nesto slicno kao sa Googleom i HTCom

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Tako nešto će se vjerovatno i desiti: Intel, Qualcomm ili Samsung će kupiti Radeon Technologies Group.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sve se cini da bi to mogao biti intel.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ako je tačno, morao je postojati neki dogovor / blagoslov AMD-a, ne prelazi se sa ovih pozicija u konkurenciju tek tako...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jasta je vec postojao
    i u obicnim ugovorima ti pise da ne smijes odredjen period preci kod konkurencije i raditi isti posao a zamisli kakvi su tek ugovori kod ovih glavonja :D
     
  18. Neso

    Neso Komšija

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Sto bi rekao onaj Sava - licimur :D

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Lisa Su je no compromise zena i kao chief executive AMD-a, ona je to pritisla momacki. Vidi se po njoj, da sa njom nema bullshita i vjerovatno je Raja bio pod velikim prisitkom kao team leader Radeon-a. Vega ga je kostala pozicije, garant, jer su fulali momacki. Ja nesto cisto sumnjam da je on dao otkaz, vrlo je moguce da je njemu bila noga.