Android box i sharing

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Benq, Oct 22, 2015.

  1. black

    black Komšija

    Slaba ti je podrska za Android. Sta si mislio raditi na njemu , mozda ti ne treba android?
     
  2. pac

    pac Komšija

    File sharing, eksterni hdd, torrenti, web browsing itd u suštini osnovne stvari kao na pc-u samo da ne moram paliti Laptop.
     
  3. black

    black Komšija

    Za tebe je onda OSMC. Torrent preko transmission servera skidas tako sto imas odlican web gui koji mozes otvori na kompjuteru ili telefonu a moze i iz Kodija.
    File sharing automatski se podesi samo ga moras omoguciti u meniju. Jedino web browser nisam probao.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  5. Chem

    Chem Komšija

  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovaj drugi sto je 260KM mogu dobiti za 210KM u digitalisu, naravno sa garancijom...
     
  8. black

    black Komšija

    Imas na plus.ba za 170KM neki reklamiraju sa DVB-S2 modulom i OpenElec podrskom.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Android box i sharing

    Upravo hocu da komentarisem.Na ebayu isti za duplo manje para.Ovi na piku bas deru sa cijenama.
    http://www.ebay.co.uk/itm/MXIII-MX3-FUL ... SwxN5WanlX
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ebi ga sad ljudi. Ja vas zamolio da mi preporucite jedan od ta dva (ili neki treci Android BOX), a sva prica se svede na to gdje je jeftinije. Linkovi s pika su dati samo radi konfiguracije box-ova a i radi toga sto je to najskuplje od androida sto sam uspio naci (sve ostalo mi djeluje kao igracke, a ovdje pare nisu neki extra problem i ne gledamo u 50 ili 70KM). Opet kolega black preporucuje box koji nije Android. Mogu ja naci box sa Linuxom (Enigma 2, OpenATV...). Opcija mi nije kupovina u inostranstvu jer se tu ceka po mjesec i vise na dostavu. Uglavnom, situacija je ovakva. Jedan dobar prijatelj se zaletio i kupio Panasonic CR430. Dobio ga je jeftinije nego inace, tacnije za 2000KM. Privuklo ga to sto je 3D, zakrivljeni ekran, 4K itd... Docim, nakon par dana koristenja skontao da to nije to sto je ocekivao. Nema virtuelni daljinski (na koji je on navikao jer ima neki LG 3D smart TV i tim mu je bilo lako surfati), slaba podrska za wifi tastature(vecinu jeftinijih koje je probao prestanu raditi cim se udje u youtube npr.), jedva nesto na youtube pogleda jer mora s daljinskim nabadati slovo po slovo, o filmovima sa popcorn i slicnih servisa da i ne govorimo, jer govno od browsera na TV-u nece nijedan takav sajt da otvori kako treba (nedostatak Flesh-a, Jave ili sta vec), a kamo li da pokrene video. Kao dopuna tom TV-u bi bio neki Android BOX, koji ce vrtiti uredno Popcorn, Kodi, Plex i slicne app-ove, ali ce djeca moci poigrati i neku igricu, a mislim da ce mu biti lakse naci wifi tastaturu koja radi i sl. Mozda mu cak i nece treba jer jedan od ova dva BOX-a ima tzv. " multifunkcionalni daljinski upravljač sa Gyro senzorom". Usto, Android okruzenje je nesto sto je vec poznato i njemu i njegovoj djeci...
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, kontam povezat wifi tv i desktop.
    Stim da mi tv nema wifi.
    Mozel se preko hdmi porta, il kako vec, pa da kao sto sada povezujem/pustam filmove sa desktopa putem hdmi, ali wifi, da sjebem sve kablove koji me nerviraju :D

    hvala: D

    p.s. il mi je solucija box nekakav?
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

  13. anel007

    anel007 Komšija

    Da ne otvaram novu temu pitat cu ovdje

    Dosao mi neki dan android tv box (http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_326112.html), kupio radi testa jer nisu neke velike pare u pitanju, elem kodi radi super koliko sam upratio pa me zanima preporuke sta vi koristite od dodataka za kodi ili neki drugi program za gledanje sadrzaja

    Takodje, na kucnom racunaru sam sherovao jedan komplet disk i sadrzaj na drugom, iz kodi-a prepozna shareovane diskove ali pri pristupu istom trazi sifru i podatke, koje podatke tu da kucam, u cp-u na windowsu sam podesio da ne trazi password pri pristupu ali ipak nesto trazi a posto nikad do sad nisam morao petljati oko sheringa na mrezi nikad ni istrazivao nisam pa et ako ima neko upustvo kako to odraditi najlakse?
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

  15. anel007

    anel007 Komšija

    za sta ces ga koristiti, za gledanje videa i do 4k rezolucije ti je dovoljan i neki sa s905x procesorom sa 2 GB rama, vjeruj nemas neke potrebe ici na jace ako neces ganjati igre i kojekakva cudesa mada i za njih nemas potrebe nista jace

    ja npr asphalt 8 i jos neke koje podrzavaju joypad igram bez problema iako ima samo 1 GB memorije sa RK3229 procesorom u kombinaciji sa mali-400 grafikom
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mislio sam da ne stopa kad gledam filmove, serije, i sav sadrzaj streaming-a :)
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    onda ne trazi dalje od nekog modela sa s905 ili s905x procesorom (koliko sam ja primjetio modeli bez x se muce sa sadrzajem iznad fullhd rezolucije) koji dolazi sa mali-450 grafikom, dovoljan ti je 1 GB rama ako ces samo video na boxu gledati

    os kupiti jeftino http://www.olx.ba/artikal/22790714/sunvell-t95x-android-tv-box-1-gb-model/, mogao bi ici za 80 taman da se uklopis u cijenu sa pika za postarinu ili ako hoces cekati imas preporuku od mene za ovaj model dolazi sa 1 ili 2 GB rama pa ganjaj sebi, malesan je nekakav mozes ga sakriti gdje ti volja a radi super
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jel mogu gledati iptv na klasicnom lcd tv-u sa tim boxom?
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam iptv ali preko iptv smart app na smart tv a imam jos jedan klasican lcd tv u dnevnom pa bi i na njega nekako to upario da sto jeftinije prodjem. Znam da preko jedne linije ne mogu oba raditi u isto vrijeme. Je li tesko konfigurisati i koji box da uzmem? Ovo preko app konfiguracija je bila jednostavna samo sam uslikao app pocetni meni vjerovatno mu je trebao mac od tv-a i poslao covjeku sliku i on aktivirao i ugasio upalio tv dobio kanale.