Android media playeri

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Zeleni, Aug 23, 2013.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Stick ili box, nije bitno, ima li ko sta za preporucit, eventualno iskustva s tim.

    Kriterije su da podrzava bezicnu / bt periferiju, ala logitech k400, i da se moze naruciti negdje u europi.

    Cijenovno, do 100€ je ok.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Dane otvaram novu temu bez veze...

    Prije, otprilike, godinu dana imao sam kući nekakav Android TV Box. Bio je spor k'o gov*o i, u to vrijeme, XBMC za droid je bio poprilično bugovan. VLC isto tako nije mogao puštati .mkv kako treba, a danas to radi bez problema.
    Zanima me da li se neko u skorije vrijeme igrao sa sličnom spravicom, gdje ju je nabavio i koliko je platio?
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti ne treba 4K, onda je Raspberry Pi najbolja varijanta.
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Hmm i dalje je znači Pi najbolja/najjeftinija opcija. Mislio sam da je neko imao iskustva sa cijelim bundle-om... Box, daljinski, wifi...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neki dan sam pročitao da su uspjeli ubaciti podršku za HDMI-CEC tako da XBMC možeš kontrolisati i sa daljinskim od samog tv-a.
     
  6. black

    black Komšija

    Fire TV ne izgleda lose , Snapdragon 600 i 2GB ram-a , samo jos custom rom mu fali.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Teško i sporo će to ići sa zaključanim bootloader-om.
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    To je pravo dobra stvar
     
  9. pac

    pac Komšija

    Nedavno sam uzeo MK809III i zadovoljan sam bio poprilično. Sve je ok radilo od prvog dana, mana je sto ti treba usb hub obični ili sa dodatnim napajanjem ako ces zahtjevnije stvari kačiti. Mana stika po meni jeste što je samo upscale 720p tako da slika nije bas najoštrija a i kod filmova je bilo čudnog trčanja kao da nema dovoljno fps-a ovo mi se dešavalo sa par playera. Drugi prob je mal prostor 8gb koji će se brzo napuniti tako da ti treba svakako sd kartica. A zadnje i nažalost je da je poslje 7 dana kretao. Već planiram drugo da uzmem malo kvalitetniji jer se stvarno ekstra stvar.
     
  10. black

    black Komšija

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je džabe, odmah sam kupio. Inače nije kopija u pitanju jer se ova verzija spominje i na oficijelnoj stranici.
     
  12. black

    black Komšija

    Nije kopija , ovo je kineska verzija i fale joj neki testovi i certifikati da bi se plasiralo na EU trziste , i ja cu sebi uzeti jedan za eksperimentisanja.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    i ja sam ga kupio mada nemam pojma šta ću s njim :D

    igrat ću se kad dođe, od ovoga mogu mali media server napraviti? xbmc snimiti na ovo, ili serviio?

    btw. hvala na linku za ovu ponudu.
     
  14. black

    black Komšija

    dok sam se docepao svog laptopa prodje ponuda , nisam znao ali za ovaj ne treba daljinski uopste , mozes koristiti daljinski od tv-a jer ima HDMI CEC.
     
  15. pac

    pac Komšija

    Ovo je toliko slabo da ne moze posluziti nizasta. Mislim ljudi Pi ima 700mhz kako mislite npr istovremeno koristiti torrent aplikaciju i gledati 1080p film?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zašto bi to koristio istovremeno? Skinem film na pc-u i mrežom ga prebacim na hdd/usb koji je spojen na RPi. Par dodatnih minuta po filmu ili seriji.
    Svašta su ljudi napravili i portovali na ovu stvarčicu.
     
  17. black

    black Komšija

    I telefon sa samo 1GHz moze pustati 720p klipove , sve je u hardware-skoj akceleraciji.Ne moras ni kopirati samo share-rujes folder sa filmovima , wireless je dovoljan za video do 24Mbit otprilike , ako jedan kraj zicom spojis moze dosta vise , sigurno do 100Mbit , ako postoji film sa tim bitrate-om :p
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Vi sto ste narucili ovaj rasberi pi sa ebaya jel vam dolazilo nesto kao da je item maknut sa liste ali ako si vec platio da se nemoras sekirat da je item vec na putu?
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Itko?
    Vidim seller vise nije na ebayu, neznam sta raditi, pise da artikal nije dostupan a ako je narucen da ce stici, kakva je kod vas situacija?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja sam prije par dana otvorio žalbu na PayPal-u, korisnik ne odgovara, tako da će vjerovatno PP napraviti refund.