Anime

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by AhmeT, Jun 27, 2011.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Konichiwa :) U duhu pregledane prve sezone Code Geassa, pomislih da bi fino fino imati neku temu posvecenu animeu generalno. Nadam se da ima jos raje koja pogleda tu i tamo kakav anime.

    Spomenuh Code Geass, pa evo da kazem da je prva sezona super. Pregledah je ove sedmice, 25 epizoda po 20ak minuta, jako zanimljiva prica, ne furam se nesto na ove mecha fazone ali ovdje nisu pretjerivali, borbe su super, karakterizacija likova je isto na nivou i nemam nekih velikih zamjerki, osim na par malih nelogicnosti u samoj prici, mada pretpostavljam da ce se toga toga razjasniti i sada u ovoj drugoj sezoni. Glavni lik me podsjetio na Lighta, iz Death Note, sto je super stvar.

    Inace, imam profil i listu na myanimelistu, ali to sam napravio prije par godina i nisam updateovao, bice ovih dana, ali bujrum ako ko jos koristi tok nek napise nick ili da link. Nisam ni nesto pretjerano iskusan, mozda sam ukupno pregledao 150ak epizoda, nemam bas ni zivaca niti vremena gledati sve sto izadje (npr ove animee sto su ko sapunice poput Naruta i Bleacha), ali definitivno ima ovih super stvari, koje nisu duge, a uvuku i u pricu i sve.

    Sto se tice planova, sad cu Game of Thrones prvo ovu sezonu da ispostujem, pa onda se vracam na Code Geass R2, i onda mislim pregledati Baccano pa Ergo Proxy, a dalje otom potom.

    Toliko od mene, bujrum :)
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uh odkad nista nisam odgledao, moracu checkirat taj Code :)
     
  3. CoR3

    CoR3 Novi član

    Meni je druga sezona CGa dosta bolja od prve. U drugoj sezoni, Lelouch još više lići na Lighta, a novi antagonista ima ulogu L-a, more or less :D. Pazi da te red kazivanja priče u Baccano ne odvuče od njega, anime je epic. Obavezno Durarara odgledati nakon Baccano, iste osobe su ih pravile.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobar Code Geass, pregledan kad je i izišao. Ergo Proxy još bolji, meni makar. Ne gledam aktivno anime ima dvije godine, ali tu i tamo pogleda se štagod.
    http://myanimelist.net/profile/Zoi

    Mada nisam odavno ušao tamo ;) Mogao bih uletit da malo updateam listu, pod uslovom da nisam zaboravio šta sam sve pregledao.
     
  5. extibo

    extibo Komšija

    Elfen Lied.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Hmm, ja sam krenuo to gledati, vidim fine ocjene, sve nesto hvale, ali u nekih 4-5 epizoda nisam mogao dokuciti radi cega je nahajpano toliko.
     
  7. extibo

    extibo Komšija

    Hajpano je od strane stoke u posljednje vrijeme. Pogledaj svih 13 epizoda, valjda shvatis. Ako ne, pocni ispocetka i pogledaj ponovo.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije baš ni Elfen Lied za svakoga ;)
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eto ja glup sad :(

    Trebam se prisjetiti, mozda nisam ni pet epizoda pogledao, znam da je malo nesto bilo na pocetku, i nije mi se svidio koncept sa onim vektorima, tj nije mi leglo nekako. Tu mi je negdje pa provjerim da li sam pogrijesio :)
     
  10. ne0.

    ne0. Novi član

    Naruto rulezz. ^^ ! :wink:
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Naruto. :lol: Bolje da promjene naziv u Filleruto.
     
  12. LopeZ

    LopeZ Novi član

  13. extibo

    extibo Komšija

    Definitivno. Preporuka i od mene.
     
  14. wudu

    wudu Aktivista

    Ko gledao GANTZ? Valjal' čemu? :)
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Gledao sam. Prica je prosjecna, no izvlaci ga puno gorea i ecchija. Kraj je takodjer veoma dobar.
     
  16. wudu

    wudu Aktivista

    Hvala na odg. Stavio sam također i Elfen Lied na skidanje, da vidim i to čudo :D
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Gledal ko one piece :p
     
  18. extibo

    extibo Komšija

  19. fipi

    fipi Aktivista

    Samo se to i gleda
     
  20. extibo

    extibo Komšija