Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. lolak

    lolak Aktivista

    Hoces li moci otkojucat dok lezis u mraku?? :p
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije face ID failao zato sto je uhvatilo druge osobe (iz publike), vec sto je vise osoba koristilo taj telefon prije njega. Konkretno, log je pokazao da je telefon imao bazu tehničara koji su radili na tom mehanizmu pa je telefon pokusao da identifikuje vise osoba. Navodno, moze biti problem ako vise od jedne osobe bude koristilo telefon.

    Kako god, gimmick.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U mraku radi, veći je problem hoće li raditi kako treba na jakom suncu.
     
  4. lolak

    lolak Aktivista

    Imam osjecaj da ce uskoro poceti prica kako je pin ipak najbolja i najsigurnija opcija ;)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Otisak prsta je najbolje i najbrže rješenje. Pin i 'pattern' su smaranje.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Danasnji fingerprint uredaji rade instant, ali bukvalno, znaci da brze od toga ne treba. Rade iz standbuy rezima uz ugasen ekran, ne znam zasto su onda izbacili ovaj feature koji je mogao biti na ledjima telefona i da se ne smaraju sa face id...
    Ja se stvarno divim njihovim inzenjerima, rade odlican dizajn, SoC je top i ispred konkurencije, iOS je extra optimizovan, ali imaju i nebuloza da to nije normalno. Kao senzaciju predstavljaju bezicno punjenje, wow kako je sada jednostavno puniti mobitel, pa to je nevjerovatno. Mislim se, nemoj zayebavati koja revolucija... Lumia 920 2012. godine to imala i ti sad prodajes muda pod bubrege kako je to sad sve seamless i wow :D Sto kaze Marques Brownlee iPhone X nema nisto novo sto nismo vidjeli vec davno u drugim telefonima. Kad bolje pogledam nije ni bezelles, uopste sa strana nisu bezeli toliko slim. Prije bih rekao chinless :D Kako god za 1K dolara ima zestoku konkurenciju.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Bezicno punjenje prestavljeno kao senzacija?
    Hajde molim te pokazi dio gdje su ga tako predstavili?
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa bukvalno svaka karakteristika je kod njih upakovana u reklamu i senzacija je.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baš nije istina, to su samo spomenuli na prezentaciji još naglasili da je to sada moguće jer je staklo pozadi.
     
  10. Deniken

    Deniken Aktivista

    Delete
     
    Last edited: Sep 21, 2017
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Pa to je do samog gledatelja kako je on dozivio tu reklamu, ali senzacionalno ili slicno nisu rekli, samo predstavili novu mogucnost.

    Jedino za sta su rekli da je naj naj je koliko sam uspio upratiti je 4k video kamera za koju su rekli da je najjaca od svih smartphona i novi a11 bionic čip. A u to ne sumljam sekunde.
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To je ono gore sto sam spominjao, stvarno nevjerovatno da su toliko ispred konkurencije u cistoj snazi jedne jezgre.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jedina prednost koju imaju je 4K@60fps snimanje
     
  15. lolak

    lolak Aktivista

    Na stranu sve ostalo (cijena, faceid), ali sta mislite o ovim potezima koji mijenjaju home dugme??

     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ništa novo, samo ce osobama koje nisu tech-savvy, dvije vrste swipea sa donje strane i tri vrste swipea sa gornje strane, biti nightmare.
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koliko vas je update na iOS 11? Ja cekam barem 11.1, ovo mi se ne sviđa nikako. Dosta je sporiji od iOS-a 10, i boot, i apps + neki precudan flickering radi na bootu.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja nisam jos, takodjer cekam jos koji incremental update :)
     
  19. zhady100

    zhady100 Aktivista

    Uradio ja update sinoc. Ni meni se ne svidja. Konkretno na Tapatalku sto sam sad primijetio, kad dodje notifikacija i kliknem na nju, vodi me na Feeds tab i onda se ja moram prebacit na Notifications i kliknut na temu gdje se desila novost. A prijr na iOS10 klik na notifikaciju je vodio direkt na temu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Mislim da nije to do iOS11 nego do updatea same Tapatalk aplikacije koja je ponovo postala konfuzna..