Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Mislim da to posmatraš na pogrešan način i da diskusiju vodiš u pravcu "i sa telefonom za 100 KM možeš obavljati pozive, slati SMS-ove i izaći na Internet".

    Par godina su high-end telefoni se držali neke granice od 600-700 dolara, no unazad 2 godina ta granica se podigla, pa tako i Samsung prodaje Note8 za 1000 dolara, Pixel 2 XL je 850 dolara, tu je negdje i LG V30, itd. I ja bih lično volio da su svi ti navedeni telefoni pristupačniji, no zato svaki kupac ima mogućnost dobrog izbora u svim cjenovnim razredima, može da odluči kada i koji telefon da kupi, da li da mijenja svako godinu dana, dvije ili tri.
     
  2. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Iako mi se nikako ne svidja taj rast cijena posljednjih godina, smartphone je ipak sam po sebi privilegija a ne osnovna potreba. Imas mobitele od 50KM kojim mozes obavljati pozive i slati poruke i ujedno imati pristup internetu, pa cak imas i solidne smart telefone za te male pare. Dalo bi se diskutovati da je sve vise od toga nepotrebno.

    Ja ne trpim lag na telefonu, ali znam ljudi koji kazu "k'o da je bitno, nigdje mi se ne zuri" itd. Takodjer, obican korisnik je zadovoljan kamerom na telefonu od 300-400KM, jer bukvalno svi telefoni u posljednjih nekoliko godina imaju zadovoljavajucu kameru. Medjutim, za one sto zele najbolje od najboljeg, tu su mobiteli od $1000+. Jesu li toliko bolji od telefona koji kostaju oko $300-400? S objektivnog gledista, pa i ne bas koliko razlika u cijeni govori.

    Na kraju krajeva onaj ko zeli vise, mora iskesirati, a znamo da se cejf placa. Jedina stvar koja mi ide na zivce je kad ljudi pravdaju retardirane poteze proizvodjaca, ponajvise kad se govori o Apple-u. Kompromisi nisu ono sto zelis kad placas 2000KM za telefon.
     
    Last edited: Nov 2, 2017
  3. Esh

    Esh HWB

    Ne postoji savrsen proizvod, svakom se moze naci neka mana ili da nema nesto sto drugi model ima. Eh, sad, sto se ljudi lako pale i stavljaju u odbrambeni mehanizam za svoje postupke i izbore, to je vec psihologija i sasvim druga prica..
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kad je Apple u pitanju onda je to nesto drugo. Namjerno naprave neku manu da stvore polaritet izmedju ljudi.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. Esh

    Esh HWB

    Gledam u Hrvatskoj u legalnoj prodaji iPhone X sa 64 GB memorije oko 1400 EUR-a.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Eto ga k'o Vertu.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    A opet Mekline je na Pik stavio tipa 2600 za 64 i 3000 KM za 256 GB.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja govorim na klixu da ce biti 2500+ KM, lupaju minuse, haha.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Mislim da je u Njemačkoj oko 1150 eura, tako da...
     
  11. lolak

    lolak Aktivista

  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    nema sta display su napravili odlicnim, ali opet... toliko para za telefon, ne mogu da opravdam, bar iz svoje finansijske perspektive :)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najveci problem je sto ni stari modeli nisu nista jeftiniji. iPhone 7 jos uvijek 1200KM+ npr. Jer su novi sve skuplji, stari ne mogu ni pojeftinit.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

  17. Esh

    Esh HWB

    Prodas ove sve sto lagerujes.. i dodas jos malo
     
    Qler likes this.
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne bi se on odrekao starih nokija ni za dva nova ihone-a x i kilu kafe i secera :D
     
    Qler likes this.
  19. Deniken

    Deniken Aktivista

    Sa alatom iCloud sam skinuo u PC (Win) sve slike. Zelim da se iskljucim sa iCloud aplikacije na PC jer mi salje svaku sliku koju iPhone uslika. Kada kliknem na "Sing Out", izbaci mi: "If you turn off iCloud Drive, all documents stored in iCloud will be removed from this PC - Your documents will still be available on other devices using iCloud" (Dole stoji "Delete from PC" a sa druge strane "Cancel").
    Zanima me sto ce se desiti kada potvrdim ovo "Sing Out". Jel brise slike samo na PC? Hoce li ostati ove nove na iPhoneu, koje nastavlja slati? Dali li ce nakon toga opet normalno nastaviti slati iPhone slike na iColud kao backup, tj da cu ih imati na iColudu?
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Obrisaće samo s tog kompjutera gdje deinstaliraš iCloud, ne dira ništa na drugim uređajima.