Assetto Corsa

Discussion in 'Igre i konzole' started by MadbaLL, Jun 10, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedna od boljih reli staza, steta samo sto je kratka:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Tokom loading staze, u donjem lijevom uglu stoji AC 1.1.1 (32bit). Ima li 64-bitna varijanta exea, jesil ti nasao?
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema 64bit verzije. Koliko znam rade na tome.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. Vedo

    Vedo Moderator

  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma zeznuli su exposure sa ovom novom v1.1.x. Igra je preeksponirana:

    http://www.mediafire.com/convkey/173d/c ... 4v2gzg.jpg

    Moze se srediti u photo mod alatu ali to moras raditi prilikom svakog ulaska na stazu pa trazim koji je fajl zaduzen za exposure foto moda da mu smanjim defaultnu vrijednost. Lik mi poslao taj link ali ne znam sta je htio s tim reci.

    Al' nema veze. Vidim neki kazu da je to bug koji ce biti popravljen u narednim verzijama pa cu sacekati.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja nemam taj problem
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi koji PP koristiš i koja je pozicija kamere. U biti radi se o dinamičkom osvjetljenju koje ne radi na nekim PP filterima a koje je nesto pre-eksponirano sa v1.1. Npr na tom sto si postao je podeksponirano i stalno stoji tako bez obzira na uvjete. Defaultni je na kokpit kameri nemoguc ako je izbaciš vani. Trenutno koristim jedan koji je pre-eksponiran kada je iz trece perspektive ali je podeksponiran (sto meni i treba) kada je kokpit kamera izbacena kako i vozim tako da nije neka frka trenutno ali bi bilo dobro da vrate kako je bilo.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovaj GTR ide ko lud, evo jedan run Nordschleife Touristenfahrt

    [​IMG]

    Moglo je i ispod 6:30 da nisam jednom izletio zadnjim lijevim tockom na travu pa izgubih grip.

    Btw, pratio sam VRAM zauzece, popuni svih 2 GB od grafe.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako ste vozili turističku kada se na njoj ne moze niti trkati niti raditi hotlap ? To bi trebala biti klasična Nordschleife dužine 20832m.. ili ?
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze, krecemo sa parkinga, vrijeme ti pocne stopati od one prve ostre desne okuke i kraj kruga otkuca kad prodjes ispod one kao strehe na pocetku velike ravnice. Nastavis pravo, preko parkinga opet moras da bi izasao u 2. krug
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. znamiljivo. Ja kada biram utrku, ne mogu uopste izabrati turističku jer je nema na listi. A kada idem hot laping, onda je tako kako si naveo. Zaustavi vrijeme ispod onopg crvenog natpisa pa kontam ovo nije puni krug. Probat cu spustiti na to tvoje vrijeme. Trenutno sam opali na 7:00 sa finim greskama.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Nikad mocniji run nisam odgledao, bas balls of steel



    Da je kako u AC postici ovaj osjecaj brzine, moza FOV na max postaviti..
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Odmor za oči.

    Što se tice osjecaja brzine, ja zbog toga i vozim na vecem FOV na svakoj racing igri. Doduse, sada sam malo smanjio na 78 ali je inace 90.

    Sto se snimka tice, evo uši'co sam ti. FOV je nekih 93:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedan đir na tu foru:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobar osjecaj brzine sa tim fov-om.

    Ovo ne koristis nikakve pp filtere u igri? Kod mene dosta mocnije izgleda, a mozda jer uvijek vozim ili bas rano ujutru ili predvecer, pa duge sjene izsharaju cestu & lens flare od sunca extra izgleda. Color Saturation u postavkama drzim ja 120%.
    Sa tim postavkama igra izgleda graficki impresivnije i od pCarsa
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Koristim filtere nego sam nulirao sjene kao na klipu sa resetovanjem sunca pa je tacno iznad mene, nema sjena. Malo je sivilo ali se staza bolje vidi.

    Inace vozim oko 8-9 sati gdje su boje, sunce, sjene i kako kazes, sun flares najbolji. Ovako to kod mene izgleda:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Ima dosta filtera pa kombinujem zavisno od pozicije kamere. Boje su na 100%.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Auu sto dobar posao odradise, ovo im BHT sponzor (vidim reklame kraj staze :D )?

    Super detalji, super drvece odradjeno! Jedino se cini kratka staza.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma to oni nabaci reklame jer BHT cesto sponzoriše slicne evente.

    Da, dobra je ali kratka.